Skocz do zawartości
Eisen

Najlepszy case do Nexusa 4?

Który najlepszy?  

204 użytkowników zagłosowało

1. 1. Który najlepszy?

• Nillkin Super Shield
        39
      • Poetic Borderline Bumper Case
        26
      • Puro Case
        24
      • Ringke Hybrid Fusion Case
        73
      • Stilgut Etui
        6
      • Inny
        36

Rekomendowane odpowiedzi

Eisen
    Napisano (edytowane)

Wśród wielu dostępnych "opakowań" na N4, warto się zastanowić nad wyborem najlepszego. Chociaż to pojęcie niezbyt obiektywne, dlatego szukamy... odpowiedniego case'a.

Nillkin Super Shield

post-24144-14255724090096_thumb.jpg

Poetic Borderline Bumper case

post-24144-14255724090774_thumb.jpg

Puro Case

post-24144-14255724136064_thumb.jpg

Ringke Hybrid Fusion Case

post-24144-14255724134932_thumb.jpg

STILGUT Etui

post-24144-14255724091214_thumb.jpg

To tylko te najpopularniejsze. Jaki jest wg Was najlepszy case?

//EDIT

ddałem Ringke Hybrid Fusion Case. Zapomniałem jeszcze napisać - jeśli ktoś posiada u siebie w Nexusie - proszę umieścić tutaj zdjęcie E960 wraz z case'em. Co innego profesjonalne zdjęcia z aukcji, co innego domowe. Przyda się niektórym w rozwianiu wątpliwości. Dziękuję za uwagę.

post-24144-14255724090448_thumb.jpg

Edytowane przez Eisen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Puro Case - spoiler nie działa :)

fajny watek :) ( dodaj podsumowanie o wadach i zaletach i będzie ideał :) )

STILGUT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj Ringke Fusion case, na forum ma go co najmniej kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest to miarodajne, bo większość będzie chwalić to co posiada.

Ja osobiście mam Poetic i jest on bardzo fajny. Miałem też oryginalny bumper, ale wg mnie był on gorszy.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jacek to dość ciekawe co piszesz możesz napisać pod jakim względem oryginalny bumper jest gorszy?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eisen
    Dodaj Ringke Fusion case, na forum ma go co najmniej kilka osób.

Dodane. Nie mogę tylko dodać odpowiedzi do ankiety.

W pierwszym poście dodałem też informacje o zdjęciach - jeśli ktoś ma case'a - proszę wstawić w temacie jego zdjęcie.

Osobiście skłaniałbym się ku Poetic Borderline Bumper Case. Konkretnie kolor zielony. Po pierwsze - ładnie to wygląda, naprawdę zacnie. I plecki są odkryte, jak to ma miejsce w przypadku bumperów. Na przód i tył można założyć folie XG i moim zdaniem protekcja będzie bardzo dobra, a do tego wygląd - boski. Wiele kolorów - na pewno ktoś sobie wybierze odpowiedni. Swoje informacje opieram w głównej mierze na opiniach innych i samych zdjęciach z internetu, ale jestem na dobrej drodze do zakupu. Jakie minusy tej obrączki... no na pewno dostępność. Z tego co widziałem - na allegro jest tylko oficjalny bumper Nexusa, w jednym kolorze >:( Za ok 13$ można znaleźć bumpera od poetica na zagranicznych portalach aukcyjnych. Tylko przesyłka wyjdzie dużo drożej niestety (jest też możliwość większego zamówienia, w tym przypadku przesyłka wyjdzie taniej na te kilka osób).

Stilgut Etui może ładnie wygląda, ale jego podstawową wadą jest to, że jest futerałem. Mi się osobiście nie kojarzy z nowoczesnością, mimo iż jako tako wygląda. Jest jeszcze problem ze zwisającą drugą częścią etui.

Nillkin Super Shield ładnie wygląda i jest pare wersji kolorystycznych. Ponoć dużo lepiej trzyma się telefon w dłoni z tym case'em niż bez niego. Minus to niewątpliwie zakryty tył z logiem NEXUS, choć przyznam się, że na zdjęciach i tak zacnie się prezentuje! No i jest dostępny w Polsce.

Tak sobie pomyślałem, żeby mieć dwa etui na Nexusa 4. Kolorowego bumpera od poetica i nillkina. Tak na zmianę. Tylko bumper z foliami ochronnymi na tył/przód po zdjęciu i założeniu nillkina musiałbym się też pozbyć folii na tył.

Dobra, rozpisałem się. Piszcie i wklejajcie fotki, może rozwiejecie moje i innych wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Jacek to dość ciekawe co piszesz możesz napisać pod jakim względem oryginalny bumper jest gorszy?

Pamiętaj, że wszystko to moje subiektywne odczucia :) To co mi przeszkadza, innemu będzie się podobało :)

No ale do rzeczy. Bumper od Googla wykonany jest perfekcyjnie, podobnie jak Poetic. Tutaj do niczego przyczepić się oczywiście nie mogłem. Natomiast wg mnie przewaga Poetica jest w jego kolorze! Kolor nadaje Nexusowi tego czegoś. Osobiście mam żółty bumper i telefon w nim wygląda naprawdę świetnie. Bumper od Google jest taki zwyczajny, czarny - po prostu smutny.

Kolejną kwestią jest że oryginalny bumper nie zakrywa w całości przedniej srebrnej ramki. I tak po założeniu widać było ramkę na dole i na górze - wyglądało to średnio, wg mnie jest to nieprzemyślane. Do tego istnieje ryzyko zawsze że będzie tam się zbierać kurz itp. W Poeticu całość przylega idealnie ze wszystkich stron.

No i bumper Google jest większy, telefon zrobił się trochę grubszy niż w przypadku bumpera od Poetica. W Poeticu ranty bumpera są bardziej spłaszczone niż u Google.

Na plus bumpera od Google można zaliczyć bardzo dobrze działające guziki - działały one dużo lepiej niż w Poeticu.

Edytowane przez jacek00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jacek00 - dziwne te Twoje subiektywne odczucia co do oryginalnego bumpera... tel jest w każdym miejscu czarno - ciemny z elementami o kolorze metalu... Ty uważasz, że założenie bumpera żółtego czy innego nie czarnego nadaje N4 czegokolwiek estetycznego? Moje subiektywne odczucia są diametralnie odmienne - widziałem N4 w Poetice czerwonej i powiem, że moim zdaniem (bez obrazy to tylko porównanie) taki mix to kupa z mydłem w czystej postaci...

Nie rozumiem również jak może nie podobać się oryginalny bumper, który moim zdaniem (subiektywnie oczywiście) najmniej psuje wygląd N4 (bo chyba wszyscy potwierdza, że N4 bez niczego wygląda najlepiej). To co jest najlepsze w oryginalnym bumperze to ta ciemna metalowa ramka dookoła - naprawdę dzięki temu zabiegowi N4 w tym bumperze wygląda naprawdę baaardzo fajnie, nadal elegancko a metal ramki podkreśla elegancje N4 i nadaje całości czegoś szlachetnego. Powiem więcej - N4 w oryginalnym bumperze wygląda z każdego boku lepiej niż w oryginale - nie tyczy sie to oczywiście widoku od przodu a szczególnie od tyłu bo ten widok jest najmniej atrakcyjny ale nie tragiczny jak np w PURO case (tez mam). Dodatkowy plus to działanie bocznych przycisków - naprawdę ciężko może uwierzyć ale jest nawet lepiej niż bez bumpera u mnie to szczególnie odczuwam bo mam w telefonie lekki luz na vol+-, w bumperze mamy znakomicie wyczuwalny, precyzyjny klik. Wady bumpera są oczywiste - dodatkowa zbędna kubatura dla i tak nie małego telefonu... - tak czy inaczej moim bardzo subiektywnym zdaniem oryginalny bumper najlepiej godzi ochronę z pogorszeniem wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego na rynku jest tyle bumperów, akcesorii i innego badziewia aby każdy mógł wybrać sobie coś dla siebie :)

Ja miałem jednocześnie oba bumpery i jednocześnie mogłem je sprawdzić i potestować. Więc swoją opinie wyrobiłem sobie nie na filmikach z netu itp tylko na żywo.

Co do czerwonego Poetica to nie mam pojęcia jak wygląda. Wiem jak wygląda żółty i jak wygląda w nim nexus. Mi się bardzo podoba. Do tego jest mniejszy niż oryginał, no i zakrywa mi całą przednią ramkę, w przeciwieństwie do oryginału, w którym to rozwiązanie wyglądało jak niedoróbka - dla mnie było to nieakceptowalne.

I na koniec jeszcze słowo, że ja nikogo nie przekonuję do Poetica i nie miałem nawet takiego zamiaru. Zostałem zapytany dlaczego gorszy wg mnie jest bumper google i uczciwie to napisałem :) Tu nie ma miejsca na polemikę, bo każdemu może się podobać lub przeszkadzać co innego.

PS. Też jestem zdania że nexus wygląda najlepiej bez niczego :)

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi