Skocz do zawartości
kormoran

Jak robić "Screenshot" na telefonie z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

irhabi
    irhabi spokojnie. Skleję to.

Spoko, głupio to po prostu wygląda...

Wszyscy niby robią tak samo jak ja im chodzi a mi nie ... :zdziwko: To znaczy że ja robię coś źle lub nie do końca czy jak? Mam ściągniętego Eclipse ale nie zainstalowanego - to będzie konieczne? :znudzony:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Co Ty chciałeś zrobić poprzez ustawienie tej zmiennej środowiskowej...w ogóle po co to jest? Może to jest wymagane jeżeli nie chcemy używać żadnego IDE tylko po prostu javac? Sam nie wiem...

Jak Ty próbujesz odpalić to SDK? Musisz zainstalować Eclipse bądź NetBeans, następnie odpowiednie pluginy itd.

Wszystko zostało opisane na tym forum w tematach, do których link podałem wcześniej. Nie jest to jedynie opis dla osób, które chciałyby napisać własną aplikację ale i dla osób, które chcą odpalić Androida żeby zobaczyć jak to w ogóle wygląda....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro
    i dla osób, które chcą odpalić Androida żeby zobaczyć jak to w ogóle wygląda....

Właśnie to to mogę od samego początku. Wystarczy że kliknę C:\SDK\tools/emulator :muqq:

Myślałem że po tym co zrobiłem, gdy odpalę ddms.bat pojawi się cokolwiek dzięki czemu będę mógł skończyć instrukcję z pierwszego posta.

Programować póki co nic nie zamierzam tylko chodzi mi o same screenshoty ... :niepewny:

-----------

Po ściągnięciu należy je rozpakować, załóżmy że do katalogu:

C:\Eclipse

Po uruchomieniu Eclipse, wybieramy jakąś ścieżkę dla naszego projektu, a po inicjalizacji narzędzia pojawia się ekran powitalny. Po jego zamknięciu możemy przejść do instalacji ADT.

Jak odpalam to wyskakuje okienko że brakuje jakiegoś pliku javaw.exe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rusek
    Tzn. wrzuciłem to do: C:\SDK\tools

Klikam prawym mój komputer -> właściwości -> zaawansowane -> zmienne środowiskowe -> w drugim polu szukam zmiennej Patch i ją edytuje -> w drugim polu pt. "Wartość zmiennej" po tym co już jest daje spacje i C:\SDK\tools\

Niby wszystko OK, odpalam ddms.bat i się od razu wyłącza :znudzony:

Siema.

Jeżeli dałeś spacje to nie masz tego w path, tzn. znakiem oddzielającym jest ";" wiec powinno wyglądać:

blablabbal_to_co_bylo;C:\SDK\tools\

Jak próbujesz to uruchomić? Daj start --> uruchom --> cmd i w tym okienku wpisz ddms, nie będąc w katalogu C:\SDK\tools.

Jeżeli pokaże błąd:

"Nazwa 'ddms' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy."

to dalej coś zrypane z path. Jak da jakiś inny to skopiuj co pokazał i wklej tu.

EDIT:

[..]brakuje jakiegoś pliku javaw.exe

Żeby robić screeny nie potrzebujesz netbeans, ani eclipse. Ale ten błąd sugeruje problem z Virtualna Maszyna Javy, a ona jest potrzebna żeby ddms działał (bo ddms to program napisany w Javie). Ściągnij ze strony Sun paczkę JRE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak odpalam to wyskakuje okienko że brakuje jakiegoś pliku javaw.exe

No to trzeba zainstalować środowisko Java - http://java.com/pl/download/index.jsp - które to jest potrzebne by pracować z Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro
    blablabbal_to_co_bylo;C:\SDK\tools\

OK. Już zmieniłem na taką wersję.

Jeżeli pokaże błąd:

"Nazwa 'ddms' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne,

program wykonywalny lub plik wsadowy."

to dalej coś zrypane z path. Jak da jakiś inny to skopiuj co pokazał i wklej tu.

Dokładnie jest ten komunikat który napisałeś :znudzony:

Ściągnij ze strony Sun paczkę JRE.
    No to trzeba zainstalować środowisko Java - http://java.com/pl/download/index.jsp

Już instaluje ;) Mam nadzieję że zadziała po ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam rammiro udało się z tym screenshotem?

Mi się dzisiaj udało tą metodą :DD zainstalowałem NetBeans i SDK. Trochę miałem problem bo ddms na początku nie widział mojego telefonu. Ale doszedłem do tego i screeny robi się łatwiej niż na telefonie :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

Misiek_ud, niestety się nie udało. Chociaż sposób już prawie działa, bo po odpaleniu ddms.bat wyskakuje w końcu program ale nie ma mojego G1 na liście. :zdegustowany:

Ktoś ma jakiś pomysł dlaczego nie wykrywa mojego G1? Próbowałem z podłączaniem go przed i po uruchomieniu programu, tak samo jak z i bez klikania w G1 'Mount'. Komputer go wykrywa bo wyskakuje okienko - jest widoczny jak zwykły dysk wymienny a program go nie widzi. :znudzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też tak miałem, ale wszedłem w system/menadżer urządzeń/ i na liście był G1 ze znakiem zapytania. Wybierasz aktualizuj lub zainstaluj sterownik (nie pamiętam już) i pokaż mu sterownik w SDK/usb driver/x86. Ten amd64 coś nie chciał działać, ale na tym śmiga. Teraz przesiadam się na linuxa i próbuje podziałać jeszcze z jakimś tutorialem, pożyteczniejszym niż pierwszy ;). Nie wiem czy się uda, bo cały czas jakaś muka z tym linuksem i lekka obawa przed zwisem G1 :kwasny:

Daj feedbacka po próbie sterownika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rammiro

Działa. :cwaniak: Wielkie dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tamten

Jest jakiś inny sposób na zrobienie screenshota??

Z tym z tego tematu mam problem. Staram się na zaktualizować sterowniki jak napisał Misiek_ud ale komp (windows xp) nie chce mi ich przyjąć :zdegustowany: , na siłe próbowałem już mu podawać ścieżkę, i nawet dokładnie plik ale za każdym razem wyskakuje mi okienko że w tym pliku nie ma informacji o sprzęcie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi