Skocz do zawartości
kormoran

Jak robić "Screenshot" na telefonie z Androidem

Rekomendowane odpowiedzi

zezol

Jak się robi screeny przez kompa, przez plik .bat, to screena robi się natychmiastowo i kiedy się chce (bez względu na to co się robi na telefonie)? Bo jak robię aplikacją, to robienie z opóźnieniem czasowym działa, ale natychmiastowe robienie screena działa tylko na pulpicie (włącza się wtedy aparat). Ja potrzebuję robić screeny gry, a nie mogę przyciskiem aparatu - zero reakcji. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak używasz SDK i pliku ddms.bat to screena robisz kiedy chcesz a;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zezol

A gdy nie jestem podłączyony do kompa to zostaje aplikacja. A poza tym, to niby pisze, że można od razu robić przez wciśnięcie przycisku aparatu a jakoś nie chce zrobić mi przy grze :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tej

W żaden sposób ddms nie chce mi wykryć telefonu. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy masz odpowiednio zainstalowany telefon. Opisane w 4 punkcie tego poradnika viewtopic.php?f=13&t=468

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tej

Normalnie gdy podłączam telefon do komputera to jest on wykrywany jako "urządzenie magazynujące". Natomiast gdy podłączam go według opisu z postu wyżej (ptk. 4) to nie jest on wcale wykrywany przez system. Po wciśnięciu POWER + CAMERA na ekranie pojawiają mi się 3 paski (czerwony, zielony i niebieski), podłączam kabel USB, wciskam klawisz back i niestety nie mam żadnego napisu typu „FASTBOOT”. Z czego to może wynikać? Dodam, że nie mam roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiesz... w tutorialu powyżej podałem Ci sposób jak zainstalować sterowniki do telefonu. Powinieneś wyłuskać z tego co potrzebne. Nie masz roota to nie wchodź w fastboot, bo Twój telefon nie ma opcji fastboot w bootloaderze. Na włączonym normalnie telefonie podłącz go do kompa i wejdź z menadżer urządzeń. Jak nie będzie "ADB devices..." to musisz ct.:

"Jeśli nie będzie musimy poszukać go jako „urządzenie magazynujące” z żółtym wykrzyknikiem. Pobieramy wtedy odpowiedni sterownik klikamy na to urządzenie magazynujące i wybieramy aktualizuj sterownik wskazując mu rozpakowany i pobrany przed chwilą folder. Podczas instalacji może poprosić jeszcze o plik „androidusb.sys” wtedy znowu wchodzimy we wcześniej pobrany i rozpakowany folder i wskazujemy mu ten plik. Po całej instalacji w menadżerze urządzeń telefon powinien być pokazany jak na screenie powyżej."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    relim
    no i jakos niebardzo! po kliknieciu na ddms.bat nic sie nie dzieje! otwiera sie jakies okno na sekunde ale potem znika i nic :/ jakies rady?

Edit:

ale glupota!! zapomnialem wpisac na koncu

' \ ' 

i juz smiga ....

Mam ten sam efekt, po kliknięciu na ddms.bat otwiera się okienko na sekundę i znika, gdzie wpisałeś ten znak "\"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baggus

Wrzuciłeś pliki do system32 i dodałeś zmienne środowiskowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    relim
    Wrzuciłeś pliki do system32 i dodałeś zmienne środowiskowe?

tak te dwa pliki wrzuciłem: adb.exe i AdbWinApi.dll do C:/Windows/system32

ale dodałem jedną zmienną środowiskową: Nazwa zmiennej: "adb". Wartość zmiennej: "C:\android-sdk-windows-1.5_r2\tools

SDK mam rozpakowane w katalogu: C:\android-sdk-windows-1.5_r2

Wszystko sprawdziłem kilka razy i dalej okienko mi znika, już mnie tu roznosi.

Gdy podłaczę G1 to w Menadżerze pojawia się urządzenie "ADB Interface"

W G1 mam zafajkowane "Debugowanie USB"

System operacyjny to WinXp z SP2.

Muszę już spasować , bo nie mam więcej żadnego pomysłu, a okienko nadal pojawia się na sekundę i znika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi