Skocz do zawartości
Sapienti

root Galaxy S4 Mini [GT-i9192] RECOVERY & ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszy poradnik pozwala zrootować tylko i wyłącznie Samsunga Galaxy S4 Mini w wersji Dual-SIM (GT-i9192).

Wszelkich modyfikacji systemu dokonujecie na własne ryzyko.

Oryginalny poradnik opracowali użytkownicy forum XDA.

Procedurę rootowania w obu opcjach testowałem na własnym smartfonie, testy słuchawka przeszła pomyślnie.

Metoda 1. Root na ROM-ie XXUAMF7 (stockowy).

1. Ściągnij https://docs.google.com/file/d/0B_NLqfSyZfYAVDl3Z1RnZGwtQjQ/edit?pli=1 i rozpakuj kernel, recovery & flashera Odin z archiwum "ROOT_I9192_CWM6_Kernel.zip" zapisz na dysku komputera.

2. Ściągnij plik"GT-I9192-RootKit-v2.zip" (tutaj: https://docs.google.com/file/d/0B_NLqfSyZfYAeXFNRWJJbEdfLTg/edit?usp=sharing) i skopiuj na kartę pamięci telefonu.

3. Wyłącz telefon

4. Wciśnij i przytrzymaj klawisz home, głośność w dół i power. Pojawi się komunikat o wejściu w tryb download.

5. Podłącz kabel USB, wciśnij głośność + (góra).

6. Włącz Odina, upewnij się, że "F. Reset Time" nie jest zaznaczony, kliknij przycisk PDA button aby wybrać obraz recovery.

7. Wybierz "ROOT_I9192_CWM6_Kernel.tar" (jest dołączony do archiwum z pkt. 1) i wciśnij w Odinie Start.

8. Telefon zrestartuje się z nowym kernelem i recovery. Wyłącz go.

9. Po wyłączeniu wejdź w menu recovery: wciśnij i przytrzymaj home, głośność w górę i power.

10. W recovery menu wybierz "install ZIP from SD Card" , anajdź na karcie GT-I9192-RootKit-v2.zip i potwierdź wybór. Po menu poruszamy się klawiszem głośności (dół/góra), wybór klawiszem home i cofnij klawiszem power.

11. Po wgraniu zrestartuj telefon. Powinien być zrootowany.

Uwaga. W przypadku powtarzających się komunikatów o niedozwolonych działaniach przez aplikacje:

1. Instalujemy Root Explorera i zmieniamy w :/data/data/com.sec.knox.seandroid (rename) na 000.com.sec.knox.seandroid i com.sec.knox.store na 000.com.sec.knox.store

2. Następnie w :system/app/ usuwamy (delete): KNOXAgent.apk, KNOXAgent.odex, KNOXStore.apk, KNOXStore.odex. Reboot.

Uwaga 2. Zastosowanie Metody nr 1 na stockowych romach wyższych niż XXUAMF7 powoduje brak możliwości uruchomienia WiFi. Jeśli posiadamy takowy ROM, albo chcemy mieć najnowszy i jednocześnie cieszyć się rootem:

Metoda 2. Root na nowszych ROM-ach

1. Wykonujemy kroki 1 do 10 z Metody 1.

2. Sprawdzamy po restarcie, czy działa root (WiFi nie działa, zaraz to naprawimy)

3. Za pomocą Odina wgrywamy SAM KERNEL Z AKTUALNIE POSIADANEGO ROMU, np. 9192XXUAMF9 lub I9192UBUAMH2.

4. Po restarcie pozostaje nam root, działające WiFi i nowy rom :)

W metodzie 2 wgrywamy tylko kernel, a nie cały rom (plik ok. 7 MB)

Kernele i stockowe romy:

Samsung Updates Latest Firmware - LIVE!

W przypadku, gdy chcemy uaktualnić system i posiadać jednocześnie roota wykonujemy następujące kroki:

1. Nowy ROM (wgrywamy Odinem)

2. Root jak w metodzie 1

3. Kernel od nowego ROM-u jak w metodzie 2

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mari0o

Ok, a co z "trójkątem" i stanem telefonu? Będzie oficjalny? Czy na tym modelu można użyć triangle away w razie W?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trójkąt się nie pojawia, po wgraniu normalnego romu (bez roota) status Official, po roocie bodajże "Custom", ale to musiałbym sprawdzić w wolnej chwili...

P.S. Jak masz DDUAMH3 możesz mieć po roocie problem z modemem. Wyczytałem tą informację na xda i potwierdziłem doświadczalnie. Mój egzemplarz cudował z połączeniami, potrafił nawet sam wyłączyć kartę.

Pomogło wgranie UBUAMH2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007
    Notatka od Moderatora: as007
    wykrzyk.png Wątek przydatny, przypinam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam,

wgrałem root i nie działa wifi, skąd mogę wziąć SAM KERNEL Z AKTUALNIE POSIADANEGO ROMU?? wersja romu którą posiadam to: I9192XXUAMH2

czy to jest najnowszy rom?, być może ma ktoś coś lepszego (który zużywa mniej energii?)

Pozdrawiam

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj masz romy i kernele:

Samsung Updates Latest Firmware - LIVE!

A tutaj link do wątku z XDA na temat kernela Amestris, zawierającego kilka tweaków i AutoRoot. Co prawda oparty na romie MK4, niemniej ja używam go z ML1 i wszystko jest OK:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2431953

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art01

A jak wygląda z gwarancja po akcji z rootem ?? Słyszałem ze przepala się jakiś kondensatorek i po odesłaniu do serwisu wiedzą oni zaraz ze było coś robione ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy czy masz nowego bootloadera z KNOXEM.

Jeśli tak to na dzień dzisiejszy nie ma możliwości zmienienia flagi KNOXa na tą występującą przed rootowaniem.

Co do serwisów:

Po pierwsze nie wiadomo czy polski serwis SAMSUNGA w ogóle przyjmie GT-I9192 do naprawy ze względu na to, że telefon nie jest przeznaczony na rynek polski (czytałem różne opinie). Po drugie - oficjalne stanowisko SAMSUNGA jest takie, że jeśli zauważą zmienioną flagę KNOXA to naprawa gwarancyjna jest anulowana, aczkolwiek były przypadki, że serwis naprawiał w ramach gwarancji (dotyczy to innych modeli SAMSUNGA z KNOXEM). Także można mieć szczęście lub nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi