Skocz do zawartości
Sapienti

root Galaxy S4 Mini [GT-i9192] RECOVERY & ROOT

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, w przypadku nowszych romów kernele nie są dostępne.

Spróbuj Amestris Kernel v2.4 z XDA, działa z nowszymi romami i ma zaimplementowanego roota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    longu
    Tutaj masz romy i kernele:

Samsung Updates Latest Firmware - LIVE!

A tutaj link do wątku z XDA na temat kernela Amestris, zawierającego kilka tweaków i AutoRoot. Co prawda oparty na romie MK4, niemniej ja używam go z ML1 i wszystko jest OK:

[GT-I9192][Auto-Root][MK4]Amestris Kernel V2.4 |Busybox,SuperSu,Init.D,Knox Disabler| - xda-developers

Witam serdecznie

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem i9192. Jest to mój pierwszy telefon ze stajni Samsung, więc jeszcze trochę jestem zagubiony w tych numerach wersji (ale powoli mam nadzieję nadrabiam ;-). W chwili obecnej mam zainstalowany soft w wersji I9192XXUAMH2, który wg. stronki powyżej został wydany 06.08.2013. W download mode nie widziałem żadnego warrany_void, więc domyślam się, że nie mam jeszcze bootloadera z knoxem.

Jaki jest najnowszy soft dla i9192? I9192XXUBML4? Posiada on knoxa? Jeżeli tak, to jaka jest najnowsza wersja BEZ knoxa?

Dobrze rozumiem procedurę instalacji? Ściągam rom ze tej stronki, instaluję poprzez ODINa (mam w wersji 3.07), następnie podmieniam kernel na Amestris i mam już zrootowany?

Pozdrowionka.

Edytowane przez longu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem że wszystkie romy z literą B mają knoxa, a z literą A nie mają, ale głowy nie dam.

Oczywiście jeśli zainstalujesz kernel na romie z knoxem to nabijesz flagę. Jeśli zależy Ci tylko na roocie możesz spróbować Kingo root (ale musisz mieć na uwadze, że program podczas rootowania łączy się z serwerem w Chinach nie wiadomo w jakim celu, także możliwy jest wyciek jakiś danych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    longu
    Czytałem że wszystkie romy z literą B mają knoxa, a z literą A nie mają, ale głowy nie dam.

Oczywiście jeśli zainstalujesz kernel na romie z knoxem to nabijesz flagę. Jeśli zależy Ci tylko na roocie możesz spróbować Kingo root (ale musisz mieć na uwadze, że program podczas rootowania łączy się z serwerem w Chinach nie wiadomo w jakim celu, także możliwy jest wyciek jakiś danych).

Tylko raczej wolałbym uniknąć instalowania knoxa w ogóle - bo z tego, co wyczytałem, to wtedy nie ma już drogi powrotnej ;-(

Z tego, co napisałeś, to rozumiem, że w takim razie najnowszy bez knoxa jest: I9192DDUAMJ2? Istnieje możliwość sprawdzenia, czy jest knox BEZ instalacji?

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarmal

Problemem jest nie caly knox tylko jeden z jego elementów - nowy bootloader. Jak rozpakujesz taki rom bedzie zawierał pliki aboot.bin, sbl1.bin, sbl2.bin, sbl3.bin. Jak pisał przedmówca takie romy mają litere B na 4 pozycji od końca. Nowe romy można instalować tylko trzeba usunąć z nich najlierw booloader.

Pamietaj, że nie każdy rom do i9192 ma język polski i żaden nie ma polskiego csc. Najlepiej ściągnąć lub samemu zrobic rom-zlepek bez bootloadera, z csc xeo z i9195. Na tym forum byl taki zrobiony z romu MK1 od Mari0o. Na xda masz podobny od SilviuMik (ML4) ale z rootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    longu

Dzięki za szczegółową odpowiedź. Zainstalowałem sobie już ten najnowszy rom od SilviuMik (utworzyłem nawet wątek o tym ROMie, gdyby ktoś z naszych forumowiczów go przegapił ;-) http://forum.android.com.pl/f927/i9192-rom-stockowy-4-2-2-i9192xxubml4-bez-knoxa-376298/

Brak języka polskiego mi nie przeszkadza (i tak używam angielskiego). Powiedz mi tylko co dokładnie jest to CSC?

Pogooglałem trochę i znalazłem info, że CSC to zestaw ustawień dedykowanych danemu krajowi/regionowi.

Jako składowe możemy wymienić między innymi:

język telefonu

domyślną strefę czasową

ustawienia sieci GSM

kilka innych

W moim przypadku wygląda to tak: mam język polski do wyboru, strefa czasowa była automatycznie ustawiona na GMT+1, Ustawienia dla sieci PlusGMS (apn dla MMS i Internetu) zostały automatycznie wgrane. Musiałem tylko ustawić APN dla aero2.

Czegoś mi brakuje jeszcze? Powinienem się przejmować, że nie mam CSC XEO?

Notatka od Moderatora: severus
    wykrzyk.png nie cytujemy posta znajdującego sie bezposrednio nad twoim

Pozdrowionka.

Edytowane przez Mr X

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie.

Jako, że ostatni post jest z prawie przed roku chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś nowe wieści w tym temacie.

Dokładniej mówiąc mam problem z drenażem baterii w moim 3 tygodniowym I9192 (andek 4.2.2)

(Wybierając na klawiaturze *#12580*369# pojawiają mi się takie informacje:

AP: I9192XXUBNB1

CP: I9192XXUBNB1

CSC: I9192OJVBNB1

RF cal: 2014.09.19

HW Rev.: MP 0.600)

To co się dzieje z baterią to jakaś masakra. Wdupca 2-3% na godzinę, a w nocy potrafi zejść nawet o 35-40%. Telefon wytrzymuje mi max. 21-23 godziny (zejście do totalnego zgona) i tylko raz (chyba coś się zawiesiło i było jak trzeba) dobiło do 49h. Od razu zaznaczam, że to są wyniki przy telefonie praktycznie nie używanym. Wszystko co mi się udało powyłączałem, ale nawet włączenie na noc trybu offline nic nie zmienia.

Namiętnie przeglądam to forum, jak również XDA i inne. No i są co prawda jakieś informacje o tym modelu, ale zawsze dotyczące telefonów ze starszymi wersjami oprogramowania.

Jako, że jestem zielony w temacie nie chciałbym od razu czegoś uwalić np. kombinując z niewłaściwymi romami.

No i dochodzimy do sedna (tak wiem - nareszcie).

Czy procedura i opisane tutaj w pierwszym poście (oraz w tym temacie

[RECOVERY][ROOT] Samsung Galaxy S4 Mini Dual… | Samsung Galaxy S 4 Mini | XDA Forums ) składniki mogą być zastosowane u mnie??

I pytanie drugie - czy takie zmiany (domyślam się, że żeby mieć wifi będę musiał i tak wgrać stockowego Kernela) w ogóle coś pomogą na ten drenaż baterii?

Pozdrawiam.

EDIT

Odzew niesamowity ;), więc postanowiłem działać bez Waszej pomocy.

Opierając się na wcześniej wspomnianych źródłach przeszedłem całą procedurę. Oczywiście gwarancja papa, bo pojawiło się:

"Knox warranty void 0x1". Z wifi żadnego problemu nie było. Był natomiast inny - telefon sobie zrootowałem, ale kernel został ten sam ponieważ tutaj:

[RECOVERY][ROOT] Samsung Galaxy S4 Mini Dual… | Samsung Galaxy S 4 Mini | XDA Forums

nie było żadnego customowego w składnikach, a ja geniusz od razu się nie pokapowałem, że czegoś brak. Zanim sobie zapodałem kernela stąd:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2592308

zakupiłem Root Explorera i zrobiłem solidne prządki wydupcając m.in. polecane do wyrzucenia rzeczy:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2514703

Jako, że oczywiście niewiele to pomogło w końcu wgrałem tego kernela od Silviu.

No i wreszcie bateria zaczęła się zachowywać dużo lepiej. Przez noc leci o 4-5%.

Ale niestety to nie koniec historii - otóż dzień po tych zabiegach chciałem sobie coś zobaczyć w Root Explorerze i dup - komunikat, że tel. nie jest zrootowany. Jak chce uruchomić SU to wyświetla się komunikat, że nie wykryto binarii SU. Próbowałem więc przy pomocy CWM i posiadanego przecież na karcie SD pliku S4Mini_RootKit_v2.zip jeszcze raz zrootować dziada, ale mimo, że nie wywala żadnych komunikatów o błędach, pozytywnych efektów to również nie daje. Nie pomogły też próby wgrania ponownie SU.

O co kaman i jak to naprawić???

Edytowane przez totalconfusion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uzi890

witam

mam problem z moim I9192, probowałem zrootować telefon wg tego poradnika, na odinie pokazało mi że powidło sie ale telefon nie uruchamiał mi sie tylko napis w lewym gornym roku cos ...warranty: kernel.

Gdzieś znalazłem że trzeba wgrać Rom i tak zrobiłem. Wgrałem I9192XXUBNB1, wczesniej bodajże miałem I9192XXUCOA1(lub2), odin niestety wysylał błąd. Poszperałem po internecie i udało mi sciągnac rom  I9192XXUCOA2_QXECOA1_v4.4.2_Repair_Firmware 

Po instalacji odinem prawie wszystko wrociło do normy, najpierw wyskaiwal mi błąd jakiejs aplikacji UC Browser mini ktorej wczesniej nie mialem zainstalowanej, ale po jej zainstalowaniu błąd zniknął ale drugi aspekt to brak mozliowści włączenia Wifi. Proszę pomożcie mi co zrobic żeby wrocilo do normy.

PS. sprawdziłem root checker idostep do roota nie zostal prawidlowo zainstalowany...aha i planowalem zainstalowac cynogenmoda, ale po fiasku instalacji chcialbym zeby mi normalnie wszystko chodzilo.

Może przy wgrywaniu ROMu powinnienem wszystkie pliki wrzucic w odina co mi sie pojawily po wypakowaniu  I9192XXUCOA2_QXECOA1_v4.4.2_Repair_Firmware 

tj: AP, BL,CP, CSC__QXE i pit. Użyłem tylko AP w PDA

Edytowane przez uzi890

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam gdy próbuję wgrać nową wersję TWRP Dla S4 Mini przez Odin Wyskakuje mi taki błąd:

<ID:0/006> Added!!
    <OSM> Enter CS for MD5..
    <OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
    <OSM> Please wait..
    <OSM> recovery.tar.md5 is valid.
    <OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
    <OSM> Leave CS..
    <ID:0/006> Odin v.3 engine (ID:6)..
    <ID:0/006> File analysis..
    <ID:0/006> SetupConnection..
    <ID:0/006> Initialzation..
    <ID:0/006> Get PIT for mapping..
    <ID:0/006> Firmware update start..
    <ID:0/006> SingleDownload.
    <ID:0/006> recovery.img
    <ID:0/006> NAND Write Start!! 
    <ID:0/006> FAIL! (Size)
    <ID:0/006> 
    <ID:0/006> Complete(Write) operation failed.
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Podaje link: https://eu.dl.twrp.me/serranoveltexx/
    Pobrałem najnowszą wersję

twrp-3.0.2-0-serranoveltexx.img

Następnie przekształciłem format .img programikiem Cygwin64 Terminal Na .tar.md5

I oczywiście Na telefonie Power+Home+Volume down podłączyłem kabelkiem zmieniałem porty usb też nic nie dało

Próbowałem na różnych wersjach Odina lecz bez skutku

Może robię coś źlę proszę mi doradzić ewentualnie poradzić innym sposobem aby grać te Custom Recovery

Edytowane przez bartek998

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 5.08.2017 o 18:36, bartek998 napisał:

Wgraj najpierw root do telefonu, a potem wgrywaj TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi