Skocz do zawartości
tommies

GT-I9195 Galaxy S4 mini LTE - Opinie, Uwagi, Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

rogio2

Ja mam Samsung Galaxy S4 mini LTE i polecam każdemu z ,czystym sumieniem wszystko śmiga aż miło zero przycięć czy zgrzytów mam roota jest lux

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprawdzałem i wydawały mi się takie same. Ale wolałem wierzyć rzeczywistym wymiarom i sprawdziłem w necie. Niestety jesteś w błędzie. Sprawdź sobie na wiki dane techniczne tych telefonów. Samsung Galaxy S2 przekątna ekranu = 4,3" i Samsung Galaxy S4 mini przekątna ekranu = 4,3". Oczywiście przekątną ekranu podaje się wyłącznie obszaru roboczego a nie całego telefonu razem z obudową ;)

Jeżeli dalej chcesz tak bardzo ufać temu, co znalezłeś w internecie, to sprawdź dokładniej, bo S2 ma tak naprawdę 4,27 cala. Po drugie mam S2 i byłem z nim porównywać S4mini, z miarką w ręku. I nie wmówisz mi, że ekrany są takie same, bo gdzieś to wyczytałeś ;-) JA TO ZMIERZYŁEM - a to jest róznica ;-)

To, że mają taką samą przekątną - tego nie neguje. Wyraźnie napisałem, ze mają inne proporcje, ponieważ S4 mini ma prawie o 4mm węższy ekran od S2, za to ma ten ekran trochę wyższy (mówię cały czas o obszarze roboczym). Jeżeli chcesz dalej wierzyc, w to co znalazłeś, to sobie wierz.. a jeżeli chcesz mieć 100% pewności to weź do reki jeden i drugi telefon i zmierz rozmiar wyświetlacza w jedym i w drugim kierunku i nie załamuj się wtedy, że internet czasami kłamie :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    onieważ S4 mini ma prawie o 4mm węższy ekran od S2,

Nie ekran tylko obudowie, a w s2 miedzy ekranem a brzegiem jest po 1,5 mm odstępu czego w s4 mini nie zobaczysz. W S4 ekran jest do samego brzegu obudowy.

a jeżeli chcesz mieć 100% pewności to weź do reki jeden i drugi telefon i zmierz rozmiar wyświetlacza w jednym i w drugim kierunku i nie załamuj się wtedy, że internet czasami kłamie :-)
    Wiesz nie każdy na tym forum jest kobieta, żeby 2mm w ta lub w ta robiło kolosalna różnicę.

Siedź sobie z tym swoim S2, ja nie wahałem się go wymienić na s4 mini, bo większej paletki nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nie ekran tylko obudowie, a w s2 miedzy ekranem a brzegiem jest po 1,5 mm odstępu czego w s4 mini nie zobaczysz. W S4 ekran jest do samego brzegu obudowy.

Wiesz nie każdy na tym forum jest kobieta, żeby 2mm w ta lub w ta robiło kolosalna różnicę.

Siedź sobie z tym swoim S2, ja nie wahałem się go wymienić na s4 mini, bo większej paletki nie chciałem.

Kurcze, chciałbym być takim odważnym Mężczyzną, jak Ty, nie ma co... ;)

Żeby tak bez wahania wymienić telefon na lepszy pod każdym względem, to dopiero trzeba mieć jaja... ;-)

A tak na poważnie, wracając do tematu, to jesteś tylko kolejną osobą, która pisze o czymś, o czym pojęcia nie ma :-)

Specjalnie dla Ciebie wykonałem zdjęcia i pomiary, proszę :

post-87828-1425573334233_thumb.jpg

Ekran S2: 9.3 x 5.6 cm

Ekran S4mini : 9.5 x 5.3 cm

Dodatkowo wspomniałeś coś, że w S4mini ekran jest do samego brzegu obudowy i nie ma odstępu.

Czy mogłbyś wskazać na zdjęciu, gdzie takie coś ma miejsce ?

O ile 3 mm w wysokości ekranu nie ma znaczenia o tyle w szerokości, uważam, że ma. 3mm to prawie jeden przycisk na klawiaturze ponieważ to w pozycji pionowej najczęściej z niej korzystamy.. dodatkowo, jeżeli ktoś ma takie duże, męskie dłonie, jak na pewno Twoje ;-) to te 3 mm podwyższa mu komfort pisania :-)

Po 3 tygodniach z cegłą, jaką jest Optimus G, bez wahania ;-) wymieniłem go na S4mini, bo to świetny telefon.

Bardziej chodziło mi o to, żeby pokazać Wam, że piszecie bzdury, bo gdzieś to wyczytaliście, albo ktoś Wam powiedział, bez dokładnego sprawdzenia tematu. 3mm pewnie dla większości to pomijalna róznica, ale jednak różnica, więc to wyklucza nazwanie czegoś identycznym..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka dni temu odebrałem s4 mini. Jako wcześniejszy użytkownik HTC mam kilka pytań do posiadaczy samsungów legitymujących się dłuższym stażem.

1. Jak ustawić aby pobierane z internetu pliki zapisywały się od razu na karcie pamięci? Nie wiedzieć czemu pobrane torrentem filmy zapisują się w pamięci telefonu.

2. Czy i u Was przy zmianie kąta patrzenia na ekran kolor biały nabiera niebieskiej barwy? Dziwna przypadłość - wystarczy niewielkie odchylenie od patrzenia na wprost i białe tło na wyświetlaczu staje się lekko błękitne.

3. Kolejne pytanie o ekran: zauważyłem u siebie że kiedy ekran wyświetla cały czarny obraz (np czarna klatka w filmie, czarne zdjęcie) to widać na nim kilka rozrzuconych kresek długich na ok 1cm(grubości ok 1-2mm), które są idealnie czarne. Tzn całe tło jest bardziej szare ale te kreski są czarne jakby w tych miejscach ekran był po prostu wyłączony. Mam wrażenie że ekran w tych miejscach zamiast wyświetlać czerń po prostu się wygasza. Widać to tylko przy całkowicie czarnym ekranie bo jak coś jest wyświetlane to wtedy razi w oczy na tyle że kresek nie widać. Żeby to sprawdzić najlepiej zrobić zdjęcie bez lampy błyskowej i zakryć palcem obiektyw. Portem zminimalizować podświetlenie i obejrzeć zdjęcie. Zastanawiam się czy to norma czy trafił mi się wadliwy egzemplarz.

4. Czy launcher producenta jest edytowalny? Chciałbym np. zlikwidować wskaźnik ekranów lub wyłączyć zapętlenie przy przewijaniu ekranów. Da się?

5. Czy można bez roota podnieść jasność wyświetlacza ponad zakres producenta?

6. Nie działają mi mmsy. Skonfigurowałem telefon za pomocą smsa od Play a mimo to nie działa. Czy do wysłania mms muszę mieć na stałe włączoną transmisję danych? Wcześniej w HTC miałem tak, że jak transmisja była wyłączona a dostałem mmsa to po prostu telefon na chwilę automatycznie włączał transfer i pobierał zdjęcie. Nie wiązało się to z konsumpcją danych.

Edytowane przez siekson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaworq

Omfg aleś się czepił tych 3 mm xD Jakąś manię masz wielkości ^^ Ten dłuższy a ten krótszy, a ten węższy a ten szerszy = przekątna wyjdzie identyczna ;D W zaokrągleniu do 1 miejsca po przecinku czyli 4,3 ;D

Tak w ogóle to j***ć te wymiary. Napiszcie lepiej (np @przem00 ) jak to jest z tą S4mini =) Ile czasu Ci bateria trzyma? Jakie masz problemy z nim? Tylko nie pi****l tutaj i nie chwal swojego ponad wszystko tylko szczerze pisz ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem 100% zadowolony, po roocie bateria trzyma spokojnie 2-3 dni przy normalnym użytkowaniu, aparat mega, ekran mega, płynnie chodzi, więc dla mnie warto, z s2 przeskok ogromny ;) POLECAM !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    korc

pkt. 6 - rozumiem Twoje zdziwienie jako, że sam mam HTC a żonie kupiłem tego samsunga. Otóż nie da się zrobic tak w tym cudownym touchwizie, aby majac wyłączona transmisje danych powbierał Ci automatycznie mms. Każdorazowo musisz włączać transmisje aby pobrał mms, co oczywiście wiąże sie z faktem pociągnięcia większej ilości danych niż trzeba (bo synchronizacja, bo aktualizacja itp itd). Ot taka fanaberia samsunga który nie wziął pod uwagę, że można mieć darmowe mms i brak wykupionego pakietu danych. Dla mnie jako użytkownika HTC lekki szok :) Ponieważ żona pakietu nie ma więc wyedytowałem APN w systemie tak aby jedyne dane jakie przechodzą przez sieć to były właśnie mms, ale tym sposobem z netu może korzystać tylko pod wi-fi.

pkt. 1 - katalog do którego ściągasz pliki określasz w programie który te pliki ściaga, model telefonu nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mari0o

Można to zrobić. Trzeba mieć root'a i trochę cierpliwości

Instrukcja jest napisana dla konkretnego kodu odpowiadającego za odbieranie MMS, ale jest ona na tyle uniwersalna, iż możemy(wręcz musimy!) ją zastosować do reszty kodów.

1. Upewniając się, że mamy root'a, odpalamy nasz zaawansowany menadżer plików.

2. W głównym katalogu systemu odnajdujemy ścieżkę /system/csc, a w niej plik others.xml(*) - robimy backup kopiując ten plik w jakieś bezpieczne miejsce (np. na zewnętrzną kartę pamięci).

3. Następnie otwieramy go używając, wbudowanego w menadżer plików, edytora tekstu.

4. Odnajdujemy na końcu pliku 2 linijki:

Kod:

</FeatureSet>

</SamsungMobileFeature>

5. Przed te znalezione 2 linijki wklejamy taki oto kod:

Kod:

<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

Całość powinna wyglądać następująco:

Kod:

<CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>true</CscFeature_RIL_ForceConnectMMS>

</FeatureSet>

</SamsungMobileFeature>

6. Zapisujemy plik i zamykamy go. Następnie zmieniamy jego permissions z powrotem na "rw--r--r--" i wykonujemy reboot telefonu.

7. Gotowe, nie musimy mieć ciągle włączonych danych komórkowych, by odebrać MMS.

(*) W przypadku jeśli nie mamy pliku "others.xml" to szukamy obok "feature.xml" i w nim wykonujemy dalsze kroki instrukcji. Dodatkowo, jeśli okazałoby się, iż pomimo obecności w naszym folderze pliku "others.xml" nie istnieją w nim te dwie linijki na końcu:

Kod:

</FeatureSet>

</SamsungMobileFeature>

, to będąc w /system/csc odnajdujemy inny plik .xml, w którym takowa końcówka występuje(np. może to być "feature.xml").

Więcej tu: http://forum.android.com.pl/f551/4-1-2-4-2-2-ukryte-funkcje-systemua-da-wiae-k-migawki-on-offa-mmsa-klawiaturaa-wiele-innych-336180/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaworq
    Ja jestem 100% zadowolony, po roocie bateria trzyma spokojnie 2-3 dni przy normalnym użytkowaniu, aparat mega, ekran mega, płynnie chodzi, więc dla mnie warto, z s2 przeskok ogromny ;) POLECAM !

Heh, czemu wszyscy od razu walą roota? ;D Czy telefon z oficjalnym softem Samsunga jest rzeczywiście taki ograniczony? =) Jakiego sobie tam softa wgrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi