Skocz do zawartości
Karol966

Instalacja sterowników fastboot na Windows 7/8

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siemka.

Ja jak i wiele innych osób miałem problem z instalacją sterowników fastboot na systemie Windows 7/8.

Mi udało się w sposób chaotyczny i tak samo wam to przedstawię ;)

Z plików to potrzebujemy:

Flashtool a dokładnie jego sterowniki ;)

Fastboot driver

Windows 8

Pierwsze co to musimy wyłączyć sprawdzanie podpisu sterowników a robimy to w następujący sposób:

1. Uruchamiamy okienko Uruchom wciskając klawisze WIN + R i wpisujemy: shutdown.exe /r /o /f /t 00 i wciskamy Enter W tym momencie komputer powinien się uruchomić ponownie i wejść w opcje.

uruchamianie.png

2. Teraz klikamy na Rozwiąż problemy

82673750.jpg

3. Następnie Opcje zaawansowane

58461152.jpg

4. Tudzież Ustawienia uruchamiania i klikamy Uruchom ponownie. W tym momencie zaś ponownie uruchomi się komputer i interesuje nas opcja 7 czyli Wyłącz wymuszenie podpisów sterowników zatem klikamy 7 bądź F7.

76730318.jpg71144609.jpg

5. Po ponownym uruchomieniu komputera mamy wyłączone sprawdzanie podpisów sterowników i możemy przejść dalej.

Następną czynnością będzie włączenie trybu testu. A robimy to w następujący sposób:

1. Klikamy WIN + C i wybieramy opcję Wyszukiwanie.

2. Wpisujemy cmd i klikamy PPM na Command Prompt i wybieramy z paska na dole Uruchom jako Administrator.

cmdsearch.png

3. Otworzy się nam okienko cmd i wpisujemy: "bcdedit.exe -set testsigning on" i uruchamiamy ponownie komputer.

testsigningon.png

4. Po ponownym uruchomieniu komputera na pulpicie w prawym dolnym rogu będzie informacja o trybie testu i możemy przejść dalej.

testsigning.png

Teraz wchodzimy w folder gdzie mamy zainstalowanego Flashtoola i wchodzimy do folderu drivers i uruchamiamy Flashtool-drivers.exe, następnie z listy wybieramy Fastboot drivers i instalujemy. Powinno wyskoczyć okienko: System Windows nie może zweryfikować wydawcy tego oprogramowania sterownika. Klikamy Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to.

zabezpieczeniasystemuwi.png

Po tym powinno pokazać się, że sterowniki zostały zainstalowane pomyślnie.

Następnie wypakowujemy archiwum usb_driver, wchodzimy do folderu gdzie wypakowaliśmy i klikamy PPM na android_winusb i wybieramy opcję Zainstaluj.

installxh.png

Powinno się pokazać, że operacja ukończona pomyślnie.

infove.png

Teraz podłączamy telefon w trybie fastboot i w menedżerze urządzeń powinien pokazać się nasz telefon z zainstalowanymi już sterownikami ;)

Teraz należy wyłączyć tryb testu postępując tak jako jak wyżej tylko, że zamiast testsigning on wpisujemy testsigning off i uruchamiamy ponownie komputer.

testsigningoff.png

Po uruchomieniu powinien działać nam telefon w trybie fastboot. Niestety ja tego nie sprawdziłem i zainstalowałem jeszcze raz sterowniki od flashtoola i z archiwum usb_driver tak dla pewności i działa ;)

Windows 7

Postępujemy identycznie jak na Windows 8 tyle, że oczywiście pomijamy etap z Wyłączeniem sprawdzania podpisów sterowników i uruchamiamy oczywiście cmd jako administrator w Menu Start :)

marcinowozniako dzięki za sprawdzenie instalacji sterowników na Windowsie 7 ;)

Myślę, że poradnik będzie dla was pomocny. Jeśli jest coś niezrozumiałe to napisz a postaram się jaśniej napisać ;)

Poradnik jest mojego autorstwa i zabraniam kopiowania go bez mojej zgody.

Edytowane przez Karol966

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że trochę wyświetleń jest. I teraz pytanie do was. Wszystko zrozumiałe czy chcielibyście jeszcze screeny dla pewności działań ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesteś wielki ziom , pomogłeś mi , a ja z tym męczyłem się miesiąc ! Jeszcze raz dzięki ! :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło usłyszeć :) Sam się męczyłem ale rozgryzłem ;) Dzięki za docenienie mojej pracy ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie w imieniu kolegi który ma windows'a 8 na latopie i gdy wpisuje w CMD ''bcdedit.exe=set testsigning on '' to wyskauje mu komunikat '' an error has occurred setting the element data -Wartośc jest chroniona przez zasadę bezpiecznego rozruchu i nie można jej zmienić ani usunąć '' PS: Sam nie wiem o co chodzi z tym komunikatem , może będziecie wstanie pomóc ,coś zrobić :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy Aby napewno cmd, czyli Konsola jest uruchomiona z prawami administratora?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niech wpisze dokładnie bcdedit.exe -set testsigning on i mam nadzieje, że okienko cmd uruchomione jako Administrator? między .exe a -set musi być spacja więc przepisz dokładnie i nie = tylko - :)

Edit:

Mam nadzieje też, że nie wpisuje kolega z cudzysłowem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No TAK kolega wpisuje to poprawnie tak jak napsaliście bez cudzysłowia itd. Ale i tak mu wyskakuje dalej to okienko. Nawyżej spróbujemy zrobić całą procedurę od nowa .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podrzuć mi screena z błędem dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest ss

No i po drugiej próbie nie da rady znowu nic zrobić , dalej wyskakuje ten błąd w CMD tak jak dałem na ss

post-94708-14255729419436_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi