Skocz do zawartości
Karol966

Instalacja sterowników fastboot na Windows 7/8

Rekomendowane odpowiedzi

Włączony UAC i Smartscreen? Jeśli nie to wyłącz i sprawdź czy pójdzie. Mam rozumieć, że Windows 8 był preinstalowany już na laptopie podczas kupna? Jeśli tak to możliwe, że Producent dodał jakieś zabezpieczenia lub to konto nie jest kontem Administratora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

UAC i Smartscreen zostały wyłonczone dziś przezemnie , ale to znów nie podziałało i dalej ten sam komunikat wyskakuje , laptop był kupywany nowy wraz z windowsem 8 orginalny kiedy go pierwszy raz uruchomiałem to wszystko samo się instalowało itd.No właśnie sam nie wiem czemu to nie chce działać , tyle kombinacji na nim robiłem i nic , (PS: Laptop to ASUS X501a -może to pomoże w czymś )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UAC i Smartscreen zostały wyłonczone dziś przezemnie , ale to znów nie podziałało i dalej ten sam komunikat wyskakuje , laptop był kupywany nowy wraz z windowsem 8 orginalny kiedy go pierwszy raz uruchomiałem to wszystko samo się instalowało itd.No właśnie sam nie wiem czemu to nie chce działać , tyle kombinacji na nim robiłem i nic , (PS: Laptop to ASUS X501a -może to pomoże w czymś )

Edit#1 -Powiem tak kiedy wchodzi telefon w Fastboot przy wgrywaniu kernela to laptop wyświetla komunikat ''Nie rozpoznano urządzenia USB'' [ATTACH=CONFIG]49348[/ATTACH]

post-94708-14255729422763_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A spróbuj wejść w tryb awaryjny i z niego wejść w Tryb testu. A nie rozpozna CI urządzenia bo nie ma sterów proste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem na Trybie Awaryjnym ale to nic nie dało dalej to samo wyskakuje ,najwidoczniej coś jest zablokowane w nim , ale nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam problem z tą instrukcją przy Windows7, dochodząc do miejsca w którym klikamy PPM na android_winusb wyskakuje mi błąd "Wybrany plik INF nie obsługuje tej metody instalacji." Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Na windows 7 poprostu zainstaluj sterowniki z folderu drivers Flashtoola do fastboota, tak będzie najlepiej i najłatwiej, ja z tym nie miałem problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

android_winusb.inf jest zawarty w sterownikach od Flashtoola, więc powinny już działać same stery od flashtoola ;) tylko no jak pisałem w 1 poście, robiłem to chaotycznie i wszystko naraz bo jakoś nie miałem ochoty wszystkiego po kolei sprawdzać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mintor

Mam ten sam problem co kolega @mateusz23476. Może to być spowodowane włączonym Data Execution Prevention - właśnie tą zasadą bezpiecznego rozruchu. Tu jest mały poradniczek jak to wyłączyć:

Disable or Enable Data Execution Prevention (DEP) in Windows 8

jednak w moim przypadku nie działa, ponieważ komendę blokuje... zasada bezpiecznego rozruchu. Żeby wyłączyć zasadę bezpiecznego rozruchu trzeba mieć wyłączona zasadę bezpiecznego rozruchu, genialne prawda? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale owy problem występuje na laptopach/komputerach z preinstalowanym systemem od producenta tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi