Skocz do zawartości
Gawronik

[Tutorial] Root niemal dla każdego urządzenia z OS Android

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, iż polecany tutaj sposób - jak zaznaczyłem w temacie - jest skuteczny praktycznie dla wszystkich urządzeń opartych o OS Android. Nie zagłębiając się zbytnio napiszę tylko, że wykorzystuje on lukę w systemie. Więcej na XDA i stronie aplikacji Cydia Impactor.

Od siebie dodam, że metoda w 100% sprawdzona na Xperia E z firmwear 11.3.A.2.13. Nie ma przy tym potrzeby unlockowania BL, a nawet obchodzi się bez instalacji superuser'a. Aplikacje które potrzebują (chcą uzyskać prawa) root'a, otrzymują je automatycznie. Dlatego - mimo wszystko - sugeruję instalację superusera (ew. SuperSU) aby mieć kontrolę nad tym, które aplikacje uzyskują dostęp root.

Rootowanie jest banalnie proste, aczkolwiek na początek disclamer:

wszystko robisz na własne ryzyko, a ja nie odpowiadam za ew. uceglenie Twojego telefonu.

No to zaczynamy...

1) Upewnij się, że masz zainstalowane na PC sterowniki USB (instalują się np. razem z Sony PC Companion) lub poszukaj w internecie adb drivers dla swojego urządzenia, np. xperia E (c1505),

2) Upewnij się, że w telefonie masz zaznaczone 'Debugowanie USB',

3) Wypakuj ściągnięte ze strony aplikacji Cydia Impactor archiwum.

4) Podepnij telefon kablem USB do PC i uruchom Cydia Impactor - pamiętaj, że aplikacja nie wyświetli żadnego komunikatu o wykryciu telefonu czy coś takiego, po prostu pojawi się takie okno dialogowe:

post-158315-14255730213617_thumb.jpg

5) Teraz wszystko, co potrzebujesz, to kliknąć 'Start' - aplikacja 'wrzuci' supersu do system/xbin,

6) Odepnij telefon od PC.

W tym momencie Twoje urządzenie zostało zrootowane, ale superuser'a i busybox musisz zainstalować ręcznie z Google Play.

Unrootowania z tą metodą nie próbowałem jeszcze, ale myślę, że skuteczne powinno być "Napraw telefon" poprzez PC Companion.

Edytowane przez Gawronik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w xperi z1 zapytało na telefonie czy zainstalować aplikacje grozi uszkodzeniem telefonu kliknąłem tak 2 razi i bład root nie przeszedł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na Xperia E4 też nie podszedł, sprawe załatwił Kingo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi