Skocz do zawartości
lukaszpwa

[ZBIORCZY] Zakup telefonów Lenovo z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Tu na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania z tym związane

Sora za odkop ale muszę, piwo się należy, wszystko w jednym miejscu elegancko a ja tyle szukałem nie wiadomo gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W tym temacie dyskutujemy tylko o zakupach telefonow z Polski. Do dyskusji o zakupach z zagranicy przeznaczony jest osobny watek na forum! //LethalOne

Zgodnie z intencją założenia wątku chciałbym przestrzec szanownych Forumowiczów przed zakupem od pewnego nieodpowiedzialnego importera.

Ku przestrodze!

Stanowczo odradzam zakupy od Depape gdyż kontrahent ten jest po prostu nie odpowiedzialny...

Piszę, nie odpisuje... dzwonię, wyłączony telefon... jak się w końcu udaje po dwóch tygodniach od kupna i opłacenia dodzwonić, ewidentnie Gościu gra na nosie i kłamie że niby już po 4 dniach telefon został nadany z kraju producenta i każe się po kolejnych czterech dniach upomnieć o "Tracking number" po czym kontakt całkowicie się znów urywa.

Jutro mija 22 dni od zakupu a nie mogę się łaskawie nawet doprosić o numer przesyłki, skoro podobno minęło 18 dni od nadania!

Zaczynam się zastanawiać czy aby nie padłem ofiarą wyłudzenia i czy nie zgłosić po prostu sprawy na Policję zamiast po prostu czekać bez sensownie aż inni kupujący "wdepną" w taki układ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kikos

Koton - i jak to sie zakonczylo ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A słyszeliście że czesto ludziom kupującym przez allegro po kilkunastu miesiącach przychodzi pismo z UC o zaplatę vatu.

jest to omawiane na forum #####, a przyczyną jest podobno jak ktoś doniesie na sprzedawce z allegro do UC a ten chce później historie sprzedaży delikwenta.

I wszystkim którzy kupili wysyłaja takie pisma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koton - i jak to sie zakonczylo ?

Dziwnie... czyli telefon dotarł niby w stanie nie nagannym, w dodatku z drobnymi gratisami jak folia poli, pokrowiec silikonowy i przejściówka na euro gniazdka do ładowarki o czym nie było słowa w aukcji, wgrane TWRP oraz sterowniki modemu - zasięg żyleta dodatkowo domyślny język polski, paczka doszła ze statusem "Gift" przed sylwestrem jakoś ale nie dostałem od sprzedawcy żadnego pokwitowania czy paragonu (sprzedaży usługi zamówienia w mym imieniu ani legalnego pochodzenia) a niby ma rok gwary... Zakończyłem spór na Alledrogo (ktorego nie raczył nawet skomentować) bo technicznie transakcja jest zrealizowana i ten "Gift" mnie zmiękczył ale sprzedawca jak zlewał... tak zlewa i okłamał mnie co do wysyłki, dlatego pewnie nie podał w ogóle "tracking numer" bo jak z paczki po odbiorze spisałem to się okazało że paczka została wysłana jakoś miesiąc po złożeniu zamówienia a nie po sześciu dniach jak powiedział i szła fizycznie sześć dni z weekendem w środku przed świętami Pocztą Singapurską...

No nie wiem w sumie co o tym myśleć jak przyszło by (twu-twu) do jakiejś reklamacji czy coś... a gość typowo "no-abla"...

Jutro w sumie mija 14 dni jak napisałem że czekam dwa tygodnie i zgłaszam do Urzędu Skarbowego na podstawie treści art. 62 kodeksu karnego skarbowego (k.k.s.) o odmowie wydania pokwitowania etc.

przyczyną jest podobno jak ktoś doniesie na sprzedawce z allegro do UC

Do mnie nie przyjdzie bo mam podbite na paczce "URZĄD CELNY w ... Objęto procedurą dopuszczenia do obrotu" a nawet jeśli to mogę zapłacić ten VAT i CŁO czy co tam... chodzi o to żeby się czasem ktoś nie przyczepił że nie wiadomego pochodzenia czy jak i gościu jednak nie powinien tak lać moczem po kupujących że wpłacasz żywą kasę na konto i się ponad miesiąc martwisz czy to nie jakiś przekręt... piszesz, nie odpisuje... dzwonisz, wyłączony tel... po 2 tyg. jak odbiera to z miejsca widać że kłamie i cię zbywa...

Korci mnie by dać mu jednak klapsa... bo zasłużył...

Jedno jest pewne, gość jest nie odpowiedzialny i zdecydowanie odradzam zakupy u niego dla Waszego dobra.

Prosty przykład, drugi tel. na prezent kupiłem u "konkurencji" prawie 3 tyg. później... przyszły razem... też z gratisami... też z pisemnym statusem "Gift" i zero zrycia... elegancko i z podziękowaniem idealny i miły kontakt... proste, są tacy co chcą zarobić i są tacy co łaskę robią że żyją... jak widać...

Edytowane przez Koton

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przymierzam się do kupienia P780 (ze względu na pojemną baterię)

od tego sprzedającego na allegro.

Oferta wygląda na bardzo dobrą i nie widać konkurencji, która by oferowała (jak się dowiedziałem) wgranie softu LiFe 0.7 i spolszczenie od P780 bez 900 Mhz i roczną gwarancję. Głowię się i nie mogę pojąc dlaczego wolicie kupować na alliExpress.

Edytowane przez Arczi11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z czystym sumieniem mogę polecić TEGO kontrahenta, na pewno nie zawadzi zapytać, jest to firma o profesjonalnym podejściu do klienta w przeciwieństwie do nie których operujących na Allegro.

Mają również własny SKLEP wysyłkowy, warto uważam zajrzeć zapytać.

Mają dodatkowo wysyłkę gratis a we własnym sklepie on-line jakieś tam upusty...

Daleki jestem od kryptoreklamy ale polecić Koledze z forum ich można z czystym sumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z czystym sumieniem mogę polecić TEGO kontrahenta, na pewno nie zawadzi zapytać, jest to firma o profesjonalnym podejściu do klienta w przeciwieństwie do nie których operujących na Allegro.

Mają również własny SKLEP wysyłkowy, warto uważam zajrzeć zapytać.

Mają dodatkowo wysyłkę gratis a we własnym sklepie on-line jakieś tam upusty...

Daleki jestem od kryptoreklamy ale polecić Koledze z forum ich można z czystym sumieniem.

To dam Tobie coś do przeczytania o tym "sklepie". Zrozumiesz dlaczego to nie jest sklep tylko pośrednik. Sprowadzi Tobie, telefon owszem, ale reszta go nie obchodzi. Czytałeś regulamin "sklepu"? Bo mi się nie wydaje.

Tu masz newsa o tym sklepie: Sklep robi 'na Chińczyka'. Uwaga na tani sprzęt na Allegro

---------- Post dołączono o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

A słyszeliście że czesto ludziom kupującym przez allegro po kilkunastu miesiącach przychodzi pismo z UC o zaplatę vatu.

jest to omawiane na forum #####, a przyczyną jest podobno jak ktoś doniesie na sprzedawce z allegro do UC a ten chce później historie sprzedaży delikwenta.

I wszystkim którzy kupili wysyłaja takie pisma.

Czy ten problem dotyczy też telefonu już będącego w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sprowadzi Tobie, telefon owszem, ale reszta go nie obchodzi

Raczej sprowadził mi telefon ekspresowo z wysyłką gratis, i bardzo konkurencyjną ceną, mam serwis w Polsce bez wysyłek do chin oraz paczka przyszła ze statusem Gift

Czytałeś regulamin "sklepu"? Bo mi się nie wydaje.

masz rację... tylko Ci się wydaje...

Czy ten problem dotyczy też telefonu już będącego w Polsce?

czekam na newsy od Ciebie...

Chciałem pomóc i wykazałem zainteresowanie, skorzystać nie musisz i naskakiwać na mnie też nie musiałeś...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czekam na newsy od Ciebie...

Link podałem wyżej : Sklep robi 'na Chińczyka'. Uwaga na tani sprzęt na Allegro Może nie jest swieży, ale to mnie od razu zniechęciło.

Chciałem pomóc i wykazałem zainteresowanie, skorzystać nie musisz i naskakiwać na mnie też nie musiałeś...

Jak się poczułeś urażony to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi