Skocz do zawartości
slaweczek

info [ NOTE3 N9005 ]Spis chronologiczny romów dla POLSKI [WGRYWANIE ODINEM]

Rekomendowane odpowiedzi

slaweczek

@up... choćby po to żeby spokojnie oddać telefon do serwisu (czego nikomu nie życzę).

Chodzi o to że serwis mimo, że nie nabijemy knoxa może łatwo się kapnąć, że wgrywaliśmy rom odinem, ponieważ mając wgrany rom XEO i tak nie zmieni się nam CSC , tylko pozostanie ten CSC od operatora. Taka sytuacja może być informacją dla serwisu, że samodzielnie ingerowaliśmy w oprogramowanie ODINEM, który to jest narzędziem SERWISOWYM , nie dla użytkowników indywidualnych.

Nam można tylko aktualizować przez OTA i KIESA, :)

Oczywiście moja wypowiedź może być "panikarska" ale wolę dmuchać na zimne :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

To tak de'facto jesteśmy zmuszani do brandu???jeśli kupiliśmy telefon od operatora?.Skoro aktualizacje romu brandowanego wychodzą bardzo nieadekwatnie do czystego romu!Np: poprawki dotyczace aparatu muszę czekać aż operator "łaskawie"coś wypuści!!!

I jeszcze jedno-jak jest faktycznie jesli chodzi o wgrywanie starszych wersji romu na nowsze-DA SIĘ?

Edytowane przez TomSy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    draq91

Tutaj kolego nie masz racji, gwarancję normalnie uznają jeśli knox nie będzie nabity, nie interesuje ich usunięcie brandu. Nie wiem dokładnie jak to jest z oddaniem na gwarancję w punkcie t-mobile, plusa etc, ale jeśli wyślesz bezpośrednio do samsunga to nie będą robić o to problemów - mam 100 % pewności bo miałem wcześniej s3 z brandem play, debrandowałem, po czym wysłałem na gwarancję do samsunga z powodu wadliwego lcd. Przed wysłaniem zadzwoniłem na infolinię samsunga żeby upewnić się, że po debrandowaniu przyjmą go do naprawy gwarancyjnej (żeby nie narazić się na koszty związane z wysyłką i wymianą lcd), odpowiedzieli że jeśli licznik flashowań nie został naruszony to gwarancja nadal obowiązuje. Tak więc nie ma co się spinać i można wysyłać po debrandowaniu, ale koniecznie do samsunga, nie operatora!

edit: mało tego, kiedy otrzymałem s3 z powrotem, miałem wgrany najnowszy soft i zmienili csc z play na xeo

Edytowane przez draq91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy

Jutro i ja zadzwonię do samsunga i się upewnię co do N3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy zmiana csc na xeo przebiega w ten sam sposób jak w przypadku note2? Czy ta aplikacja z Google play działa na note3? Próbował ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Jak masz roota to mozesz sobie zmienic csc ta aplikacja.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tyle ze root nabija licznik czy juz jest jakas opcja bez nabijania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marcin

Jest. Ale ja nie uzywalem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jest. Ale ja nie uzywalem

A mogłbyś kolego podać jakiś link do tej aplikacji zmiany csc i nienabijającej knoxa note3?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root de la Vega - vide temat - http://forum.android.com.pl/f912/root-dle-la-vega-opinia-347086/, chociaż jeśli masz najnowszy MJ3 to raczej zalecał bym ostrożność - są sygnały, że Knox po roocie jest ustawiony na 0x1 .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi