Skocz do zawartości
Raviz

Spyphone. Co to jest? Torchę o firmie i jak się pozbyć!

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że odświeżam ale chciałbym dodać, że w sklepach detektywistycznych można zakupić specjalne pluskwy, które są bardzo małych rozmiarów i montuje się je jakoś w slocie kart SIM i działa to tak jak to oprogramowanie z tym, że przekazuje chyba tylko SMS i dane o rozmowach. Znajomy kiedyś demonstrował mi działanie takie urządzenie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raviz
    Wystarczy zakleić aparat.

Rozwiązanie typu - Boli mnie noga, zamiast leczyć odetnę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Jako, że na co dzień zajmuje się spyphone chciałem rozwiać kilka mitów. Po pierwsze jest to aplikacja. Nazwa jej jest zazwyczaj trudna do wykrycia. Dzięki niej można uzyskać wszystkie informacje łącznie z viberem, whatsapp, skype, facebook chatem. Przez normalnego użytkownik nie do wykrycia. Nowoczesne aplikacje mają opcje ukrycia roota oraz inne opcje zaawansowane. Nie ma aplikacji wgrywanych do bootloadera. Jak ktoś umie to można zabezpieczyć ze po hard resecie zostanie. Ikona jest zazwyczaj ukryta. Cena związana jest z tym, że to są profesjonalne aplikacje (stabilne) oraz niewykrywalne.

Nie ma polskich aplikacji. Takiej aplikacji nie stworzy się w ciągu miesiąca. Chodzi o stabilność oraz uniwersalność, nie wspomnę o nagrywaniu 2wrc. Jest kilkanaście wersji tych aplikacji na polskim rynku. Nie wszystkie działają na każdym urządzeniu.Odnośnie kosztów to może nie być ich wcale. Jest możliwość zdalnego włączenia wifi. Jak dokoncze wdrażanie aplikacji udostępnię ją dla kilku forumowiczów do testów.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chętnie przetestuje ową aplikację jak już ją udostępnisz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

również chętnie napisze sprawozdanie z beta testów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 2013-11-20 o 04:47, kuban napisał:

Jeśli ktoś będzie miał jakiś telefon ze spyphone niech wrzuci dump systemu, ilość ramu ogólnie i wersję systemu/kernela. To powinno spokojnie rozgryzc całą zagadkę.

Wysłano z mojego Nexusa 7 2013 za pomocą Tapatalk.

Mam taki telefon i chetnie udostepnie wszystkie dane ale potrzebuje pomocy jak to wykonac .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p1t3r

Dziś znajomy wrzucił mi taki temat:

Przerwało mu rozmowę, od razy połączył się ponownie i ku swojemu zdziwieniu usłyszał nagranie właśnie co przerwanej rozmowy.

telefon służbowy, Galaxy A5. Zachowanie przełożonych wskazywało by na to, że faktycznie telefon na podsłuchu. Co poradzić? Wgranie nowego FW? Pomoże?

A z innej beczki, co na to ew sąd pacy? Przecież bez poinformowania pracownika nie można takich akcji uskuteczniać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Moana

Z tego co mi się kojarzy nie można chyba nagrywać rozmów jak się nie bierze w niej udziału, a inaczej musisz być poinformowany..ale może dla pracowników jest inaczej..

Inna sprawa, ze widziałam co spyphone potrafi i chociaż jestem sceptyczna zwykle do takich "cudów" to na prawdę..szok https://www.youtube.com/watch?v=JS-JPsf-5NY&t=11s

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi