Skocz do zawartości
Hycel

Acer Iconia A1-811 - jak zrotować ?

Rekomendowane odpowiedzi

ile wam tak naprawdę trzyma bateria? w internecie można znaleźć sprzeczne informacje ... od 3-4 h do 13h... możliwe jest to aby przy takiej dużej pojemności tablet rozładowywał się w 3h?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Goe

Hmmm... Nie wiem jak wygląda to u innych ale... córka ogląda sporo Youtube (bajki, jakieś prezentacje zabawek). Dość sporo też go używam. I przy takim katowaniu wytrzymuje około 16H. I też ważna sprawa jest to że córka ogląda na maksymalnym oświetleniu.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytałem poczytałem i zamówiłem jutro ma do mnie dotrzeć :) mam nadzieje ze będzie warto :) Przesiadam się z Lenovo A3000 ze względu na "gyro" i ekran 8 cali :) za wielkiej różnicy w wydajności to raczej nie będzie :) choć mam nie odparte wrażenie, że będzie jak w tym przysłowiu "zamienił stryjek siekierkę na kijek" :) ale czas pokaże :) nie dopłaciłem nawet złotówki :) i za używanego A3000 mam nową A1-811 :) lecz zamiłowanie do ekranów 4:3 mam nadzieje, że mi to zrekompensuje :) jedyne różnice to chyba to, że lenovo ma dual sima (i to było fajne) czujnik światła oraz AF w aparacie 5Mpx :) choć i tak jakość zdjęć dawała wiele do życzenia :D za to używam gyro do gier i lenovo go nie miało :) a akcelerometr to już nie to samo :) niestety lenovo posiadało tylko 4 GB wbudowanej pamięci ale po ciężkich moich bojach (o czym można przeczytać w tutkach na części lenovo tego forum) ten problem przestał istnieć :) mam nadzieje na zrobienie tu jakoś roota :) (ale nie wiem czy nie zaczekam jak już rozgryzą tego bootloadera) i cieszenie się ekranem 8 calowym :) Pierwszą rzeczą którą zrobię to na 100% będzie zamówienie z chin 3 szt foli matowej :D aby mnie te odciski palców i refleksy nie denerwowały :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    :) co do roota to działa i jest ok natomiast nauczony z działu lenovo nie będę już tu umieszczał tutoriali bo i tak większość tego nie zrozumie... Jedyne co trzeba zrobić to znaleźć pierwotną wersje softu (fabryczną acera a nie tą z którym się kupiło (jak znajdę czas to może udostępnię bo cholernie ciężko to znaleźć)) updatować ale tylko 1 raz, na kompie najlepiej uruchomić jakiegoś linuxa z USB ( i tu dla 90% ludzi zaczynają się schody bo pewnie 1 raz na oczy linuxa zobaczą...) po czym odpowiednimi skryptami kopiuje się odpowiednie biblioteki itd i jest root :) całość jak dla mnie dziecinnie prosta max 15 min roboty ale niestety pewnie tylko dla niewielkiej ilości osób do ogarnięcia... natomiast na pocieszenie powiem tylko tyle iż instalacja roota nie zwiększy wam pamięci w tablecie gdyż zamiana pamięci nie jest możliwa (twór "fuse") natomiast wszelkiego rodzaju programy typu folder mount lub BD nie zlinkują katalogów ze względu na specyficzne montowanie karty pamięci ... więc niestety większości z was pozostaje czekanie na to jak acer odblokuje boot loadera a wtedy udostępnię dla was jakiegoś gotowego roma z wszystkim już zrobionym :) Pozdrawiam :) Edytowane przez Anawriel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    buggi

Hej! Czy coś zmieniło się w kwestii root? Próbowałem metodą framaroot ale nic z tego. Tak jak kolega pisał wcześniej, nie należę do użytkowników w pełni zaawansowanych w kwestii linuxa itp.

Mam wersję obrazu RV09RC03 Szukałem ale niestety z tego co wyczytałem w necie i z tego co tutaj piszecie to niestety nie ma łatwego sposobu na root.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! Jestem posiadaczem Acer Iconia A1-811 z sieci Plus. Nie zależy mi na rootowaniu ale chciałbym wgrać nie brandowany soft. Czy istnieje na to jakaś łatwa metoda i gdzie znaleźć soft? Do tej pory miałem styczność raczej z samsungami i wgrywaniem tam softow za pomoca odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Plotek

Na stronie Acera jest do pobrania soft do A1 811 AV052.RV09RC03.EMEA.PKT, ale uwaga... Wrzuciłem go i były wszystkie aplikacje Plusowskie :cii: Czyli wychodzi na to, że na stronie Acera jest brandowany soft Plusa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

jest opcja że ten rom który wgrałeś nie jest fullwipe stad aplikacje plusa pozostały a skoro nie ma roota to się ich nie wywali :/

czy namierzył ktoś futerał + folię na ekran dla 811tki - na alledrogo są ale dla wersji 810 i nie mam pojęcia czy przypasują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy namierzył ktoś futerał + folię na ekran dla 811tki - na alledrogo są ale dla wersji 810 i nie mam pojęcia czy przypasują

Toż to identyczne tablety tylko 811 ma GSM-a (3G), a 810 nie. Wszystkie folie do 811 będą pasowały do 810 i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeremy

tak a1-811 i a1-810 to są identyczne pod względem obudowy, ekranu itd. tablety. Ja kupiłem oryginalny futerał acera dla a1-810 i pasuje do a1-811

ACER ICONIA PORTFOLIO CASE A1-810 (NP.BAG11.008) - Opinie i ceny na Ceneo.pl

na forach zagranicznych przeczytałem, że niektórzy dostają już 4.4 dla a1-811? dostał ktoś już 4.4 dla tabletu na brandzie PLUS-a?

Przeczytałem też że odblokowano bootloader dla a1-810, a dla a1-811 taki unlock będzie wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi