Skocz do zawartości
Hycel

Acer Iconia A1-811 - jak zrotować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem bezradny w zrootowaniu A1-811, wywala mnie z toolkit'a. Pomoże ktoś???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka!

Ma już ktoś jakiś sprawdzony sposób, żeby bezpiecznie zrootować Iconię A1-811???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jak na razie nic nie znalazłem. Sprawdziłem chyba wszystko, co się dało.

Metody, które u mnie nie zadziałały:

Frameroot

Acer Iconia Toolkit

SP Flash Tool

Kingo Root

One Click Root

Room Manager

Room Installer

Co do Acer Iconia Toolkit jest sprawa dyskusyjna, gdyż po restarcie system całkowicie padł. Mogło to być powodem złej wersji .img softu. Pobierałem tą z linku na stronie z tutorialem, ale ani stock, ani wersja z rootem była niedostępna. Więc jeśli ktoś będzie miał obraz softu w formacie img, to jest szansa, że zadziała.

Duża szansa jest także przez Room Manager i Room Installer, ale to dopiero, jak dodadzą wsparcie dla tego urządzenia.

Nie udało mi się także wgrać CWM Recovery. To by dało gwarancję wgrania Roota bez problemu.

W przypadku uwalenia naszego tabletu, nie należy panikować. Wystarczy mieć pod ręką kartę pamięci o pojemności co najmniej 512MB sformatowaną na FAT32 i na niej wgrany obraz systemu - do pobrania ze strony producenta. Uruchamiamy Recovery systemowe i reinstalujemy system z SD.

Jeżeli tylko uda mi się znaleźć działający sposób na ROOTa, od razu go Wam wrzucę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

coś się ruszylo w temacie?

kombinowałem na sposób z xda oraz 4pda z spflash toolem ale zawsze kończy się błędem "na fioletowo"

Edytowane przez t_gumienny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spędziłem wczoraj pół dnia na próbach zrootowania tego modelu. Niestety bez powodzenia... Najbardziej kompletny wydaje się być ten tutorial:

http://chinagadgetsreviews.blogspot.com/2014/09/how-to-easily-unlock-bootloader-and_16.html

opisujący kolejno odblokowanie bootloadera, wgranie recovery CWM i rootowanie systemu. Instrukcje bazują na informacjach, które można znaleźć na XDA. Niestety w paczce narzędzi dołączonej do instrukcji brakuje pliku preloader_unlock.bin. Próbowałem użyć tegoż pliku znalezionego na XDA, lecz kończy się w SPFT błędem: S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_SIGN_HEADER_NOT_FOUND (6045).

Tak informacyjnie - wyjaśnienie tego błędu znalazłem w instrukcjach dotyczących innego modelu:

S_SECURITY_SECURE_USB_DL_IMAGE_SIGN_HEADER_NOT_FOUND (6045)
    Błąd ten informuje o tym że PRELOADER z telefonu różni się od PRELOADER'a w ROM'ie, i przerywa to instalację. Możesz zainstalować ROM odznaczająć plik PRELOADER i zmieniając Download Agent na DA_SWSEC.bin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Bartek2   witaj w klubie, ja po 2dniach męczenia i paru razach uwalenia tableta poddałem się

ten sam błąd co ty.

jakby ktoś miał sprawdzony sposób było by miło jakby podał go.

Edytowane przez t_gumienny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam,

Metoda opracowana wspólnymi siłami wraz z użytkownikiem eagleowl.

Po wielokrotnych próbach i uwaleniach sprzętu nareszcie działająca metoda:

Po pierwsze to należy zapisać sobie IMEI, SN i SNID oraz WiFi MAC i BT MAC. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo utracenia tych danych, tak stało się koledze eagleowl po wgraniu oryginalnego KK od Acera. Mnie ominął ten problem, gdyż po kilkukrotnym uwaleniu wgrałem czysty soft i zrobiłem update'y i nie skasowało mi danych. Dlatego warto zapisać te dane, bo z tym jest loteria. 
    1) Wgrywamy SP Flash Tool JB 4.4.2 od Acer devils, następnie aktualizujemy przez Acer Live Update do JB nowszej wersji. Potem jak się da to jeszcze raz Acer Live Update do KK 4.4, a jak się nie da to należy wykonać aktualizację w recovery z karty SD. Wszystko na oryginalnym recovery.
    2)Wgrywamy CWM ze strony 6.0.5 przez SPFT. Trzeba najpierw odblokować bootloader wgraniem secuoff. Jak już mamy CWM, to odpalamy go i uruchamiamy MTK Droid tools 2.5.3, żeby przez sideload wgrać SuperSU. Recovery jest popsute i nie da się instalować z zip.
    3)Na koniec po zrootowaniu uruchamiamy KK i za pomocą MTK Droid Tools zmieniam IMEI na właściwe.
    To jest koniec zabawy.

Linki do Acer devils (firmware + instrukcje wgrywania firmware i CWM): KLIK

Firware JB (nakłamali, że to KK): http://is.gd/f811_44'>KLIK

Jak wgrać firmware: KLIK

Jak wgrać CWM: KLIK

Link do CWM (A1-811 6.0.5):

KLIK1

KLIK2

Życzę powodzenia.

Podziękowania za pomoc w tworzeniu metody dla eagleowl.

Edytowane przez stingear
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@stingear Wielkie dzięki, że coś się ruszyło w temacie. mam tylko pytanie, jak wgrać SuperSu przez MTK Droid tools - nie znam obsługi tego programu.  Gdybym mógł prosić o nieco bardziej łopatologiczną instrukcję... Pozdrawiam!!!

Edytowane przez megaroman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Tu masz link do opisu jak to odpalić i co zrobić: klik

Nie będę tego przepisywał, bo to bez sensu, a jest w mega prosty sposób wytłumaczone. Początek możesz pominąć, bo pokazuje jak aktywować tryb debugowania, a takie coś wie każdy, kto zabiera się za grzebanie w systemie.

Plik SU wgrywasz właśnie przez MTK przy pomocy install Zip from file, wygląda to jak w klasycznym recovery, więc skopiuj go sobie na urządzenie. 

Reboot i gotowe.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wybacz proszę moją natrętność, ale męczę się z tym rootem drugi dzień i nic... Robię wszystko tak, jak napisałeś i przy wgrywaniu CWM metodą, która jest podana w Twojej instrukcji wyskakuje mi błąd, którego fotka jest w załączniku:

error.png

Napisz, proszę, co robię nie tak. Może mam zły link do SP Flash Tool JB 4.4.2  Z góry serdeczne dzięki - Pozdrawiam.

post-187851-0-56742500-1431429903_thumb.png

Edytowane przez Igorius
    usuwam zbędny cytat, obrazek wstawiam w spoiler - proszę doczytać regulamin forum i się stosować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi