Skocz do zawartości
Hycel

Acer Iconia A1-811 - jak zrotować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie ma problemu, zawsze jeśli mogę, to pomogę.

Dziwny błąd, ja czegoś takiego nie miałem. Poszukałem w necie o tym błędzie i znalazłem coś takiego: KLIK

Spróbuj zrobić Factory reset przed instalacją CWM.

Spróbuj pobrać najnowszą wersję, tu masz bezpośredni link: KLIK

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@stingear WIELKIE DZIĘKI!!! Po wielu staraniach, w końcu udało mi sie zrootować moją Iconię :) Metodą prób i błędów (zdecydowanie większej ilości błędów ;) ) ale się udało:)

Mam jeszcze jedno pytanie - czy istnieje jakaś znana Ci metoda przenoszenia aplikacji na zewnętrzną kartę SD?? Znalazłem poradnik, w którym napisano, abym dopisał linijkę w pliku platform.xml. Problem w tym, że wprowadzam zmiany ale plik nie chce się zapisać - brak uprawnień do zapisu. Próbowałem też róznych aplikacji z GooglePlay typu: SD KITKAT FIXER, KITKAT EXTERNAL SD CARD PATCH ale nic nie działa. Wygląda na to, że wszystkie pliki systemowe są tylko do odczytu, a nie można ich modyfikować... SuperSU teoretycznie działa, bo przy każdej operacji pyta o zgodę...Może będziesz w stanie mi po raz  kolejny pomóc??  Pozdrawiam!!!

Edytowane przez megaroman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a próbowałeś titanium backup ? to po roocie nie zawiodło aplikacje które niczym nie można bylo przenieść titanium przeniosło i wywaliło niepotrzebne z systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@anessal Próbowałem... Mam Titanium Backup Pro. Z usuwaniem zbędnych aplikacji nie ma problemu ale przenieść aplikację (np. AutoMapę) na SD to już problem. Chyba, że są jakieś opcje w tym programie, któych nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kitkat ma zablokowane możliwość zapisu na kartę sd gdzieś widziałam że po roocie można za pomocą ES explorera wprowadzić zapis w jakimś pliku systemowym i wówczas to się odblokowuje np. to http://www.download.net.pl/jak-naprawic-zapis-na-karcie-sd-w-androidzie-44x-kitkat-root/n/4998/

[Dodano: 26.05.2015 - 19:45]

sorry już próbowałeś , ja zastanawiam się nad inną sprawą w android jb 4.2.2 wszystko działało czy po roocie można zrobić downgrate do dziś nie mogę sobie darować że dałam się naciągnąć na aktualizację gdyby można bylo wrócić do jellybean nawet root nie byłby potrzebny poprostu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do korzystania z karty, Twój problem rozwiąże to: SDFix

Co do dostępu do plików systemowych, to RootBrowser

Po zastosowaniu apki z pierwszego linku, nie musisz nic więcej robić. Uzyskasz pełen dostęp do karty.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@stingear Niestety SD Fix też nie pomaga. Po uruchomieniu wyświetla ERROR: "Update failed, platform. xml file colud not be updatet" Ale dzięki za zainteresowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@@megaroman 

Notatka od Moderatora: GeoHot
    wykrzyk.png Od podziękowań zainstalowano system piwny tzn. klikasz przycisk "Postaw piwo", a nie piszemy posty o treści "dzięki" itp.
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam taki problem, że Titanium Backup nie chce mi usuwać aplikacji od Acera. Niby pokazuje, że usunał (np. mcafee, dodatki acera) ale po restarcie te aplikacje są nadal! Jedynie mogę je wylączać w aplikacjach i wtedy w Titanium są jako zamrożone. Co zrobić aby usunąć całkowicie? Nigdy nie miałem takiego problemu na innych sprzętach.

Co do sprzętu mam najnowszego KK 4.4.2 z odblokowanym bootloaderem, rootem i carlivtouch recovery (poradniki od acer devils) Titanium pokazuje, ze uprawnienia roota ma więc zakładam, że tu wszystko jest ok. Mimo to żadnych aplikacji z romu usunąć nie mogę. Oryginalnie tablet miał 4.2.2 brandowany od plusa jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj usuwać aplikację RootBrowser'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi