Skocz do zawartości
NowyAgrest

[Dyskusja] Spyware we wszystkich smartfonach lenovo?

Rekomendowane odpowiedzi

jw23xx

Mam do Was pytanie.

Zauważyliście może w swoich telefonach, że Lenovo Launcher pobiera/wysyła ciągle jakieś dane w tle - dziennie potrafi przeciągnąć parę mega.

Mam wersje Lenovo Launcher v2.0.0_130621_0303.

Może ktoś z Was wie co on tak pobiera i czy można ograniczyć transfer danych przez ten Launcher???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam do Was pytanie.

Zauważyliście może w swoich telefonach, że Lenovo Launcher pobiera/wysyła ciągle jakieś dane w tle - dziennie potrafi przeciągnąć parę mega.

Mam wersje Lenovo Launcher v2.0.0_130621_0303.

Może ktoś z Was wie co on tak pobiera i czy można ograniczyć transfer danych przez ten Launcher???

Dokładnie mam tak samo ale z aplikacją Manager kontaktów, sposób prosty wchodzisz w ustawienia, użycie danych, wchodzisz w interesującą cię aplikację i na dole ostatnia opcja zaznaczasz - Ogranicz przesył danych w tle- u mnie POMOGŁO !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

No tak, wysyła dane. Ale mam nadzieję, że firma Lenovo (i inne też) płaci za ten transfer danych? Nie odbywa się na mój koszt?

Pytanie oczywiście retoryczne, a chciałem tylko Wam uświadomić jak łatwo jest oskarżyć taką firmę o kradzież. W końcu nie każdy ma bezpłatny internet, a transfer danych kosztuje. Nie sądzę, żeby producenci telefonów świadomie narażali się na zarzut okradania użytkowników.

Z drugiej strony: ogromna rzesza użytkowników udostępnia swoje dane Google'owi i jeszcze się z tego cieszy! Google,owi udało się wmówić im, że to dla ich komfortu i bezpieczeństwa. W końcu we wszelkiej maści "chmurach" dane są absolutnie bezpieczne. I zawsze "pod ręką". Pod Google,a ręką...

Jednym słowem nie rozumiem skąd ta panika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eju9

Ja powiem tak: jako zwykły, szary Kowalski nie mam się czego obawiać, nie jestem żadnym mordercą czy terrorystą żebym musiał się bać aplikacji szpiegujących. Przecież nie planuje zamachów czy innych rewolucji smartfonem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jw23xx

Z Managerem kontaktów mam to samo - dzięki za info.

A tak z czyste ciekawości co pobiera ten ContactManager?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sto lat temu większość żyła na wsi, gdzie każdy o każdym wszystko wiedział. I państwo kontrolowało i wiedziało. Zero prywatności oprócz tego co pod pierzynką i w głowie.

Teraz zmieniła się skala i punkt odniesienia. Globalna wioska. Sąsiad z klatki nie wie o nas nic. Ale prywatności nie ma, jak nie było.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi