Skocz do zawartości
Fotograf

[Emperor] [ROM] Visture 4.2.2 20131120 Rooted Custom ROM

Rekomendowane odpowiedzi

No i doczekaliśmy się.

Admin z forum ARCTablet ugotował nowy ROM Visture, (ten, który wgrywa Retail-Service jako magiczne panaceum na wszystkie bolączki WiFi ;-) i dodał kilka opcji:

• Zrootowana i dodany najnowszy SuperSu (1.80, wersja darmowa)
    • Wyrzucone wszelkie chińskie i niepotrzebne śmieci (aplikacje)
    • Naprawa problemów z Google Play tak, że więcej aplikacji jest widocznych/kompatybilnych;
    • Uaktualniony BusyBox v1.21.0.git (2012-11-29)
    • Skrypt init.d jak w systemach Unix,
    • zmienione prawa dostępu do zewnętrznej karty SD (aby zapewnić dostęp do zapisu
    • zwiększona przestrzeń domyślna na aplikacje (w oryginalnym jest 2GB, tutaj mamy 4GB)
    • Dodane moduły do jądra: cifs, tun, lan, serial, xpad
    • łatwy do zainstalowania CWM

Kernel: Linux version 3.0.36+ ([email protected]) (gcc version 4.4.3 (GCC) ) #132 SMP PREEMPT Wed Nov 20 14:41:19 CST 2013

Android 4.2.2 JB:

ro.build.display.id=V97 HD_4.2.2_20131120_ZZ

ro.rksdk.version=V97 HD_4.2.2_20130729_ZZ

Miłego flashowania. Aha - należy flashować za pomocą RockChip Batch Tool 1.7 i

!!! UŻYĆ OPCJI RESTORE !!!!

A oto link do wątku z romem (tam jest link do samego ROMu:

http://tinyurl.com/shiru-emperor

--------------

Chwila testów: wszystko działa świetnie. Dla mnie najważniejsza jest aktualizacja RKSDK czyli biblioteki od Rockchipa.

Wyniki w AnTuTu 18100-18500 - czyli na tym samym poziomie co poprzednio. Wifi chodzi znakomicie, cała reszta także. Nie wiem tylko dlaczego eShare w domowej sieci pokazuje mi adres IPv6, ale niedługo do tego dojdę.

Edytowane przez Fotograf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

A jak z gwarancja pewnie się traci po wgraniu tego firmware czy nie ? Ciekawa ta opcja 4gb na aplikacje. Czyli oficjalna wersja nie ma modułu tun ? bo musiałem wgrać program, żeby połączyć się OpenVPN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc jeśli chodzi o gwarancję to nie mam pojęcia.

Z jednej strony jest tak, że serwis sam wgrywa oprogramowanie z ARCTablet ;) Nasz polski Retail-Service, zamiast zatrudnić jakichś 2-3 specjalistów od programowania na Androida i specjalistów od IT, by robili najlepsze ROMy na brandowany sprzęt - po prostu leci po najmniejszej linii oporu i flashuje ROM z ARCTablet, ja dostałem tablet z poprzednią wersją tego ROMu.

Natomiast jakie mogą mieć humorki - tego nie wie nikt. Nie wiem - być może gdy coś się zepsuje, będą mogli zganić na flashowanie.

Z tym, że nie ma żadnego problemu by przywrócić ROM ze strony. Flashowanie RKToolem jest dziecinnie proste, Switch, Restore i mamy ROM taki jaki chcemy - w tym ten ze strony Shiru.

Drugi dzień testów i układania tego co było - i jest extra ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@srapple

Mam do Ciebie prośbę, czy dla tego romu możesz zmierzyc poziom sygnalu WiFi.

Parametry:

-odległość od routera 4 m , żadnej przeszkody

-tablet pleckami i przodem do routera

-apka Wifi Analyzer ' w dBm

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Pytam o serwis bo miałem rożne przygody z firma RS poprzedni tablet Samurai 2 razy u nich był. Raz był problem z czarnym ekranem to poprawili taśmę i pomogło. Potem pojawiły białe plamy to czekałem 2 miesiące niby na części z chin chyba piechotą było by szybciej :) na szczęście sklep się zlitował i po dopłacie mam Emperora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mat89, no niestety tego co serwis jest w stanie wymyślić to Ci nie powiem. Mogą się doczepić o wszystko, dlatego każdy flashuje nowe ROMy na własną odpowiedzialność. Broń borze nie namawiam, natomiast dość łatwo jest w razie konieczności oddania do serwisu przeflashować ten z ich strony - nie jest to jakiś wielki problem, nie trzeba wgrywać CWMów, TWRPów i innych. RK Batch Tool i gotowe.

@system2012 - będzie problem, gdyż tam, gdzie stoi router mam sporo przeszkód tj. router jest w przedpokoju a to wąski korytarz i niedługi. Zrobię Ci z ok. 8 metrów przez ścianę, w tym samym miejscu tj. odwrócę tablet raz w tyłem raz przodem do routera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Srapple

Potwierdzam twoje słowa, w tej chwili to najlepszy rom na ten tablet.

Już miałem nie kombinować z Romami zanim pojawi się Kit..... ale skusiłem się no i z 1-2h by wszystko sobie powygrywać i poustawiać.

Jak dla mnie strony www szybciej się wczytują działa to płynnie, raczej najpłynniej jak do tej pory.

Z Wifi nie mam problemu posiadam ROUTER ADSL2 TP-LINK TD-W8970 przez 2 i to grube ściany mam neta w łazience nawet hii :) i na zewnątrz domu, ale jest różnica jak pleckami skierowany do Routera to ma mniejszy zasięg wiadomo metalowe plecki.WiFi sprawdzałem programem „WiFi Analyze”

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mat89

Srapple czy możesz krok po kroku napisać instrukcje jak Flasha zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@medalik7 - super, że jesteś zadowolony ;) Mamy na pół roku spokój. Nawet jak w styczniu Rockchip wypuści KitKata, to zanim Visture go przerobi i przerobią to w ARCTablet, trochę spokoju będzie. Bo ustawianie wszystkiego to sporo, sporo zabawy przynajmniej w moim przypadku ;)

@system2012, wyszedłem dla Ciebie za drzwi wyjściowe i jest dokładnie jak chciałeś, tj. mniej więcej 4.3 metry od routera i bez żadnych przeszkód. Oto wyniki:

Emperor trzymany "pleckami" do routera:

post-133264-14255736312227_thumb.png

Emperor trzymany przodem do routera:

post-133264-14255736313611_thumb.png

Co mogę napisać - mam bardzo silny router, Sapido RB-1733. Sieć N ustawiona na 40MHz szerokości pasma. Szczerze nie ma różnicy gdzie bym się nie znalazł z tabletem, bo ustawiłem router centralnie w środku domu.

@mat89, jeśli Ci zależy, postaram się dla Ciebie napisać jak zrobić flash, ze screenami, ale daj mi troszkę czasu. Procedura jest podobna, jak w przypadku uaktualnienia ze strony shiru.pl tylko, że używasz nowszego oprogramowania do flashowania i wskazujesz obraz z ROMem ściągnięty z góry tej strony. No i nie robisz Upgrade, jak w przypadku romu Shiru, tylko RESTORE.

Gdyby ktoś miał problem z dzieleniem się plikami przez FTP w nowym ROMie (np. z aplikacją eShare) to pomaga wydanie komendy (jako root):

ipconfig p2p0 down

Edytowane przez Fotograf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi