Skocz do zawartości
nowy1234

Nowa Motorola Moto G nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tak samo z moja Motka wiec sie nie martw poprostu zostaw telefon w ładowarce na godzine i przytrzymaj przycis power :) u mnie odpaliło

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Od wczoraj mój Moto G nie ładuje się za pomocą moich dwóch ładowarek sieciowych - jedna z nich jest oryginalną ładowarką Nokii (telefon posiadam od początku roku i do tej pory nie było z nim problemu). Do tej pory obie ładowarki działały poprawnie. Wczoraj jednak ładował się jedynie przy pomocy kabla USB dołączonego do telefonu. Pomyślałem, że to pewnie jakiś błąd systemowy, wyłączyłem więc i włączyłem telefon, ale problem nie został rozwiązany. Postanowiłem więc rozładować telefon do zera i wtedy spróbować.

I tu pojawił się problem... Nie mogę go teraz uruchomić...

Czytając to forum dowiedziałem się, że pomoże trzymanie przycisku power przez 120 sekund - to prawda, ale tu pojawia się kolejna dziwna kwestia - telefon włącza się i wyłącza w okresach 4-sekundowych cyklicznie - zapala się i gaśnie dioda powiadomień (naliczyłem 12 razy, mój system operacyjny też w tych samych okresach czasu raz go widzi, a raz nie...), po czym pojawia się biały ekran z ładowaniem baterii. Ładowanie trwa ok 90 sekund, po czym telefon znów się rozłącza i żeby go znów podnieść, należy trzymać power przez kolejne 120 sekund... I tak w kółko...

Dodam tylko, że telefon wstaje po 120 sekundach trzymania przycisku power, gdy jest podpięty do laptopa przez kabel USB dołączony do Moto G - niestety nie mogę powiedzieć tego samego o moich ładowarkach sieciowych. Jakieś dwa tygodnie temu miałem też problem z włączeniem mojego Moto G po jego rozładowaniu (po raz pierwszy) i też musiałem trzymać power przez 120 sekund, i wtedy zaczął się ładować przy pomocy mojej ładowarki sieciowej, a teraz takie kwiatki...

Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić... Pomóżcie proszę!

P.S. Telefon w wersji 16GB, kupiony przez brytyjski amazon.

Edytowane przez wlooczykij

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

a) myślę że amazon nie robiłby problemów z uznaniem gwarancji i wymienili by ci motke

b) da się wejść w recovery? (power + vol- i puszczenie power po 2-3 sekundach i po chwili puszczenie vol- ) i podpiąć ładowarke w recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z moją moto G nie zaskoczy.Upadła mi dość mocno o ściane mocne uderzenienie. Podłączenie pod kompa etc nic nie reaguje. Czyli co koniec telefonu?

Trzymanie power +/- nic nie pomaga. To co zostało w telefonie poszło w sina dal pewnie.  Telefon na złom?

Edytowane przez kamiloo23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Też mam problem z moją motorolą g5.

Nie uruchamia się w ogóle ani recovery ani normalnie. Przytrzymanie przycisku na dłużej też nic nie daje.

Stało to się jak najpierw zdjąłem blokadę bootloadera a potem próbowałem ją ponownie wgrać ale nie działało wifi a później w ogóle tel nie odpalał.

Najprawdopodobniej źle coś wgrałem. Da się w domowych warunkach jakoś wgrać soft poprawnie? Jak fastboot ani adb nie widzi telefonu. Czy jak serwis nieoficjalny spróbuje jakims sposobem wgrać oprogramowanie to nie strace gwarancji? Czy jak w takim stanie oddam telefon na gwarancji w mediamarkt to uznają czy mogą odrzucić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

W trybie fastboot (bootloader) się utuchamia?

Power+vol-.

Na ładowarkę reaguje?

Ps.

Moto G5 ma swój dział.

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie uruchamia się fastboot. Na ładowarkę nie reaguje. Tylko nieraz mruga dioda na górze. Bateria nie była rozładowana przy flashowaniu a potem i tak na noc zostawiłem podłączoną do ładowarki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi