Skocz do zawartości
TheSpecial1

Jak uczynić nasz tablet nieśmiertelnym - NVflash oraz Flatline CWM

  Rekomendowane odpowiedzi

  Witajcie!

  Właśnie dziś nadszedł czas bym w końcu zamieścił NVflashowy tutorial :). Więc do dzieła!

  Flatline dla TF300T jest kompatybilny z bootloaderami:

  • 10.6.1.27.5
  • 10.6.1.27.1

  • 10.6.1.15.3

  Generowanie twoich blob’ów do NVflasha

  By ponownie otrzymać dostęp do NVflash, musisz wygenerować pliki które pozwalają na weryfikację APX mode na urządzeniu.

  Na początek należy pobrać specjalną paczuszkę dla twojego urządzenia oraz program zwany NVflash:

  · NVflash (Windows): http://download.androidroot.mobi/nvflash-tools-win32.zip

  · NVflash (Linux): http://download.androidroot.mobi/nvflash-tools-linux.tar.bz2p

  · Paczka dla Asus Transformer TF201 Prime: https://download.androidroot.mobi/flatline_tf201.img

  · Paczka dla Asus Transformer Pad TF300T: https://download.androidroot.mobi/flatline_tf300.img

  · Paczka dla Asus Transformer Pad TF700: https://download.androidroot.mobi/flatline_tf700.img

  · Sterowniki (Windows): [ADB/FB/APX Driver] Universal Naked Driver 0.72 - xda-developers

  · Sterowniki dla TF700 (Windows): https://www.androidroot.mobi/download/Universal_Naked_Driver_0.7_tf700.zip

  DLA TF700 ZALECA SIĘ ROBIENIE CAŁEJ OPERACJI POD LINUXEM!

  Kiedy pobierzemy już wszystkie niezbędne rzeczy, pora zabrać się do roboty. Umówmy się że nazwę naszej paczki zmieniamy po prostu na „flatline”, aby nie było problemów z przekształceniem komend, do naszego urządzenia.

  Teraz wchodzimy w Fastboot Mode (aby to zrobić należy wyłączyć tablet, oraz podjąć próbę włączenia go kombinacją klawiszy Volume- i Power). Na komputerze zaś kopiujemy plik „flatline.img” do folderu z fastbootem. Uruchamiamy ADB z poziomu CMD, a następnie podpinamy nasz tablet do komputera. W Wierszu Poleceń wpisujemy komendę:

  fastboot -i 0x0b05 flash recovery flatline.img

  Kiedy już niebieski pasek flashowania się zapełni, a wiersz poleceń poinformuje nas o ukończonej sukcesem instalacji, od raz uruchamiamy ponownie tablet w trybie recovery, a w tym celu piszemy w CMD komendę:

  fastboot reboot

  Teraz powinniśmy zobaczyć ponownie ten sam niebieski pasek pod logo Asusa, wtedy tablet uruchomi się ponownie, a my bez chwili zwłoki wchodzimy do recovery (tak jak do fastboota, tylko że po zobaczeniu 3 ikonek należy wcisnąć Volume+).

  W recovery wchodzimy w zakładkę „Advanced”, a tam musimy wybrać pozycję „wheelie”, oraz zatwierdzić nasz wybór. Tam wybieramy „step 1: flash Android Root BL”, i wtedy rozpocznie się wydobywanie specjalnego bootloadera. Kiedy operacja dobiegnie końca, tablet sam się wyłączy. Naszym zadaniem teraz jest włączenie go, oraz pozwolenie mu na załadowanie systemu Android.

  Teraz kiedy tablet nam się uruchomił, wyłączamy go ponownie i wchodzimy do recovery. Teraz znów wchodzimy w zakładkę „Advanced” a następnie w „Wheelie”, aczkolwiek teraz wybieramy pozycję „Step 2: Generate wheelie blobs”. Po zakończeniu się procesu należy uruchomić nasz tablet ponownie, oraz wydobyć klucz do bootloadera. Znajdziecie je idąc ścieżką /data/media/AndroidRoot lub /tmp/AndroidRoot.

  Tam znajdują się nasze bloby. Wszystkie należy wydobyć oraz je zachować na przyszłość. Są one bardzo ważne. Osobiście zalecam zrobienie kopii na kilku dyskach twardych i komputerach, wypalenie na kilku nośnikach DVD lub BD (są bardziej trwałe niż CD), zachować sobie kilka kopii, oraz pozostałe wysłać do rodziny w odległych od twojej okolicy lokalizacji, oraz oddanie płytek do kilku różnych banków. Jednakże najbardziej uznaną metodą jest szczelne zapakowanie płytki do miękkiego pokrowca, a następnie w twarde i nieprzemakalne pudełko, oraz zakopanie wszystkiego pod ziemią na podwórku (jeżeli ktoś ma jedynie kwiatki na balkonie, ten pomysł raczej nie zda egzaminu. Właśnie tak ważne są teraz te pliki!

  Teraz wchodzimy do trybu APX (tak samo jak do fastboota, tylko że zamiast Vol- trzymamy Vol+). Tam z poziomu NVflash na komputerze, lecimy z następującymi komendami:

  wheelie --blob blob.bin

  Teraz powinniśmy ujrzeć napis:

  „WARNING: If you run the following command it will boot your device into regular android. This is listed as an *EXAMPLE*. Run the commands in "What Next?" section first.”

  Po czym wpisujemy kolejno komendy:

  nvflash --resume --rawdeviceread 0 2944 bricksafe.img

  nvflash --resume --read 14 factory-config.img

  nvflash --resume --read 7 unlock-token.img

  Teraz nie wiadomo gdzie podzieją się bloby oraz plik „bricksafe.img”, polecam dobrze przeszukać komputer w ich poszukiwaniu, gdyż są one bardzo ważne ;). Ja osobiście jeszcze nie wiem gdzie on jest, ale ponoć będą się one znajdować w Dokumentach użytkownika :).

  Jeżeli macie jakieś uwagi co do tutka, piszcie poniżej. Nie ukrywam że całość robiłem w nocy z laptopem na kolanach :E, i nie wykluczam że zakradły się tutaj drobne błędy :).

  NIE BIORĘ ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA TO, CO STANIE SIĘ Z TWOIM TABLETEM PO WYKONANIU DZIAŁAŃ Z TEGO TUTORIALU!

  Edytowane przez TheSpecial1

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Ja mam małą uwagę - do tego trzeba mieć zrootowany tablet inaczej nici z plików .blob :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  I druga uwaga, a raczej pytanie - jak wyciagnać te pliki z /data/media/AndroidRoot?

  1. Menedżer plików dołączony do CyanogenModa nie ma funkcji "kopiuj"

  2. Root Browser z Google Play nie daje rady z skopiowaniem do /sdcard, wywala błąd, nawet przy spakowaniu tych plików do .zip

  3. ROOT Explorer z Google Play to samo, nie potrafi ani skopiować ani otworzyć folder AndroidRoot

  EDIT:

  Dopiero ES File Explorer z tym sobie poradził i cały folder AndroidRoot jest już widoczny na komputerze w /sdcard :)

  EDIT1:

  Tryb APX u mnie nie działa, trzymam Power+Vol+ i normalnie bootuje mi się system (CyanogenMod), samo Vol+ dla spróbowania nie daje żadnego efektu.

  Ech, zawsze muszę mieć pecha z tym całym androidem, kolejny raz nic nie idzie jak po instrukcji xD

  Edytowane przez xamil9445

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  ak44

  Działa u każdego, lecz wejśc w niego to czasem problem. Cytat z innego forum, sprawdzałem u siebie gdy robiłem NV, działa.

  Ja wypracowałem inną metodę - też gdzieś pisało o tym:

  1) tablet wyłączony (kompletnie, a nie wygaszony)

  2) podłączyć kabel USB tylko do tabletu

  3) wcisnąć Volume Up

  4) trzymać wciśnięty Volume Up i podłączyć drugi koniec kabla USB do kompa.

  Mi za każdym razem taką kombinacją wchodzi w tryb APX, oczywiście ekran pozostaje ciemny tylko w kompie widać nowe urządzenie "coś tam coś tam APX".

  Następnie:

  wheelie --blob blob.bin

  oczywiście twój blob.bin i po krzyku.

  Ważną rzeczą prawdopodobnie przy wchodzeniu przez kombinację Volume Up + Power jest by tablet był podłączony do kompa przez USB i wyłączony.

  Osobiście mi kombinacją Volume Up + Power chyba tylko raz się udało

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  kotles

  Czesc!

  Gwarancja na mojego asusa (4.2.1) się skonczyła wiec postanowiłem sie pobawić. Na razie nie ubiłem tableta i zabezpieczam się przed tym faktem. Troszke juz wiem ale przy okazji tego wątku chciałbym sobie coś usystematyzować.

  Tytuł wątku to: "Jak uczynić nasz tablet nieśmiertelnym". Co to znaczy? Czy dobrze rozumiem, że jeśli NIE wykona się powyższych czynności to tablet jest do odzyskania tylko i wyłącznie gdy działa fastboot? Natomiast wykonanie powyższych czynności daje nam możliwość naprawienia tableta nawet przy niedziałającym fastboocie? Ale w jaki sposób? Przez NVflash? Troszkę zmylił mnie temat Kompatybilność ROMów, MODów i Recovery a nasza wersja bootloadera gdzie jest napisane Bootloader ten jest certyfikowany, co uniemożliwia instalację NVflash.

  Natomiast w tym temacie jest napisane, że:

  Flatline dla TF300T jest kompatybilny z bootloaderami:

  10.6.1.27.5

  10.6.1.27.1

  10.6.1.15.3

  Mimo, że moja wersja bootloadera była wyższa (10.6.2.??.) to wszystko wykonało się z powodzeniem. Ale po tym wszystkim wersja bootloadera zmienila sie na 10.6.1.15.3. Tablet działa ale nie rozumiem dlaczego coś takiego sie zadziało. Czy mój tablet nadal jest "nieśmiertelny"? Proszę o wyjaśnienie. Wolę być mądry przed niż po szkodzie ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Już pomagam!

  Chodzi o to, że jeżeli robisz wszystko według instrukcji i zasad w temacie: http://forum.android.com.pl/f634/pomocy-ma-j-tablet-siae-nie-uruchamia-czyli-jak-wystrzegaae-siae-bricku-tf300t-281800/ to nie ma szans żeby tablet uwalić. Ale jak doświadczenie pokazuje, są tacy ludzie którzy robią wszystko szybkoszybko i nie zwracają uwagi na literki, liczby i dochodzi właśnie do uwalenia (chociażby w taki sposób ze wgrywa się recovery CWM/TWRP niekompatybilne z bootloaderem) i tablet jest już deską do krojenia - nie działa nic oprócz trybu APX. I tutaj masz rację z "Natomiast wykonanie powyższych czynności daje nam możliwość naprawienia tableta nawet przy niedziałającym fastboocie?". Nawet jak ci się brick zdarzy to czasem były przypadki że da się uratować ale są to nieliczne przypadki (jest temat na forum jak komuś udało się odbrickować).

  A co do:

  Troszkę zmylił mnie temat Kompatybilność ROMów, MODów i Recovery a nasza wersja bootloadera gdzie jest napisane Bootloader ten jest certyfikowany, co uniemożliwia instalację NVflash.

  Bo w wcześniejszych bootloaderach on był już wgrany ale w późniejszych aktualizacjach przez OTA Asus wyrzucił NVFlash i dlatego można teraz ją wgrać nielegalnym (dla Asusa) sposobem.

  W sumie przypadek ze zmianą bootloadera jest ciut dziwny. Gdzie patrzyłeś na to w jakiej wersji masz? w Bootloaderze czy w Ustawieniach --> Info o urządzeniu? Jeżeli zrobiłeś wszystko jak pisało i wszystko wyszło z powodzeniem to teraz tablet jest nieśmiertelny i możesz robić wszystko do woli.

  Edytowane przez TheSpecial1
  Do dyskusji o ROMach służy inny temat. ;)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  kotles

  Dzieki wielkie za wyjaśnienia. Bootloadera wersje sprawdzałem w nim samym - zaraz po wejsciu w tryb fafstboot. Jestem pewien, że w tym miejscu ta wersja się downgradowała...

  Bo w wcześniejszych bootloaderach on był już wgrany ale w późniejszych aktualizacjach przez OTA Asus wyrzucił NVFlash i dlatego można teraz ją wgrać nielegalnym (dla Asusa) sposobem.

  Czyli, de facto ,wykonując powyższe czynności, wgrałem NVFlasha na tableta?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Tak, jeżeli nie było błedów i tak dalej to tak :)

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x