Skocz do zawartości
arenik

Odblokowanie Bootloadera i Rootowanie HTC ONE M8

Rekomendowane odpowiedzi

arenik

Wszystko robisz na własną odpowiedzialność. ZANIM ZACZNIESZ ODBLOKOWYWAĆ BOOTLOADER PRZECZYTAJ WSZYSTKO UWAŻNIE I ZASTANÓW SIE CO ROBISZ!
    Odblokowanie bootloader'a usuwa wszystkie Twoje dane.

• Ściągnij i zainstaluj sterowniki
    • Ściągnij pakiet Mini-SDK
    • Stwórz nowy folder o nazwie np „fastboot” najlepiej na dysku C: i skopiuj do niego pobrane wcześniej pliki z pakietu sdk
    • Załóż konto na stronie HTCdev. Najważniejszy jest adres email. Musi być prawdziwy ponieważ na ten adres zostanie przesłany token do odblokowania bootloadera.
    • Na tej stronie z rozwijanej listy po prawej stronie ekranu wybierz All Other Supported Models (na samym dole) i kliknij Begin Unlock Bootloader. W nowym oknie kliknij YES a w następnym zaznacz dwa kwadraty i kliknij Proceed to unlock bootloader
    • Wyłącz w opcjach szybkie uruchamianie (w androidzie 5.x ta fukncja została usunięta). Następnie wyłącz calkowicie telefon. Wciśnij klawisz volume(-) i klawisz power. Po chwili telefon uruchomi się w trybie bootloadera. Za pomocą klawiszy głośności wybierz pozycję fastboot i potwierdź wybór klawiszem power.
    • Podłącz telefon do komputera
    • Przejdź na komputerze do wcześniej utworzonego katalogu z fastbootem. Wciśnij klawisz shift i kliknij katalog prawym przyciskiem myszki, po czym z rozwiniętego menu wybierz pozycję Otwórz okno poleceń tutaj
    • Na komputerze w otwartym wierszu poleceń wydaj polecenie.

fastboot oem get_identifier_token
    • Na ekranie pojawi się sporo tekstu. Musisz zaznaczyć i skopiować (ctrl + c) wszystko od "identifier token start" do "identifier token end" włącznie.
      pict_6b.png
    • Skopiowany tekst wklej na stronie w pozycji: My Device Identifier Token: i kliknij Submit
    • Na podany podczas rejestracji email dostaniesz plik Unlock_code.bin. Skopiuj go do katalogu z fastbootem.
    • W wierszu poleceń wydaj polecenie:

fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin
    • Na ekranie telefonu zobaczysz okno w, którym za pomocą przycisków głośności wybierz opcję YES jeśli nadal chcesz odblokować Bootloader i potwierdź przyciskiem power
    • Uruchom ponownie telefon w trybie bootloadera i sprawdź czy u góry widnieje napis UNLOCKED.
    • Proces oblokowania bootloadera niesie ze sobą jeszcze jedną negatywną rzecz. Z telefonu zostaną usunięte trzy aplikację - kalkulator, latarka oraz 7digital. Ich kopię zapasową znajdziesz tutaj. Wystarczy wrzucić je do telefonu.

Rootowanie

Po udanym procesie odblokowania bootloadera pozostaje wgrać custom recovery

• Pobierz https://twrp.me/site/update/2016/04/05/twrp-3.0.2-0-released.html (twrp 3.0.2.0) i wrzuć go do katalogu z fastbootem.
    • Uruchom telefon w trybie bootloadera i za pomocą przycisków głośności wybierz opcję fastboot
    • Podłącz telefon do komputera.
    • Przejdź na komputerze do wcześniej utworzonego katalogu z fastbootem. Wciśnij klawisz shift i kliknij katalog prawym przyciskiem myszki, po czym z rozwiniętego menu wybierz pozycję Otwórz okno poleceń tutaj
    • Na komputerze w otwartym wierszu poleceń wydaj polecenie.

fastboot flash recovery nazwa_pliku_z_recovery.img
      fastboot erase cache
    • Po udanym wgraniu custom recovery. Uruchom ponownie telefon w trybie bootloader i wybierz opcję Recovery
    • Wejdź do zakładki Backup i wykonaj kopię swojego systemu
    • Następnie na telefon lub na kartę pamięci wgraj paczkę z aplikacjami potrzebnymi do uzyskania dostępu roota
    • W recovery wejdź w opcje Install zip i wskaż na wrzuconą przed chwilą paczkę zip
    • Zainstaluj ją, uruchom ponownie telefon i ciesz się dostępem do roota
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam problem. Otóż wykonałem wszystko, dokładnie krok po kroku. Bootloader odblokowany, TWRP wgrane, paczka z SuperSU również. Jednak Su nie może utworzyć swoich "Binariów(?)", przez co tak naprawdę nie mam dostępu do roota.

post-324621-14255747633145_thumb.png

Wygląda to tak, czy popełniłem gdzieś błąd? I przpraszam jeśli zadałem pytanie, nie tu gdzie powinienem.

Z góry dzięki

Edytowane przez Hubal
    Screen wstawiamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Spróbuj zainstalować tą paczkę Klik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz działa, dzięki! Druga sprawa, usunięte aplikacje mi wracają po ponownym uruchomieniu telefonu :facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinder

Witam u mnie coś poszło nie tak ...

wgrałem według opisu bootloader aktywowany

wgrałem custom recovery pojawiła się tabelka z komendami itp

dochodzę do pkt 6-go wybieram recovery chce wejść do recovery zatwierdzam power-em i po tej operacji telefon się restartuje pojawia sie na wyświetlaczu czerwony wykrzyknik ... po jakims czasie telefon sie uruchamia ..

co mam z takim fantem zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Jeśli pojawiła się "tabelka z komendami" w CMD to znaczy że komenda była "nieobsługiwana" ( czytaj - zła).

Powtórz raz jeszcze pkt. 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinder

Ponowiłem i znowu to samo wydaje polecenie fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.7.0.3-m8_ul_ca.img

fastboot erase cache

i po tym znowu tabelka :wsciekly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Najpierw daj komende do zmiany recovery (fastboot flash recovery itd...). - enter. I po niej dopiero fastboot erase cache. Sa to dwie rozne komendy a nie jedna :)

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mutasek24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kinder

Teraz poszło !

Edytowane przez Piaer
    Podziękuj za pomocą "systemu piwnego" - postaw piwo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zokel

czy teraz rootujac telefon i bootloader odbl. aby wgrac custom rom trace gwarancje ? .Mam htc one m8 z t-mobile czy jest inny sposób na wgranie custom roma vipera venom nie tracac gwarancji ? prosze o podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi