Skocz do zawartości
klosio

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5.

Rekomendowane odpowiedzi

klosio

Witam wgrałem dziś kernel.franco r38

Telefon chodził aż nagle podczas rozmowy wyskoczył błąd że proces androi.com(nie pamiętam do końca) przestał działać czy chcesz go zakończyć zrobiłem to po czym telefon się wyłączył i nie reaguje... po podłączeniu telefonu do komp komputer widzi usb (MTP) czy można go jakoś przywrócić do życia?

Notatka od Moderatora: KuChar
    wykrzyk.png

Pozwoliłem sobie na edycję tytułu. Będzie to zbiorowy temat traktujący domniemaną śmierć naszego urządzenia. W przyszłości może pojawić się więcej takich samych problemów. Na szczęście ciężko jest całkowicie uceglić naszego Nexa :)

Edytowane przez KuChar
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuChar

Przytrzymaj 10 sekund przycisk power.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82
    Napisano (edytowane)

Skoro już jest taki temat... to pozwolę sobie opisać mój przypadek "uceglenia" N5

Jako że jestem zielony w sprawach modowania telefonu to wszystko robiłem na przysłowiowego czuja.

I tak samo było w tym przypadku.. o ile CWMR miałem opanowane tak TWPR nie bardzo :)

Nadszedł czas zrobienia WIPE.. i peszek chciał że zaznaczyłem za dużo :)...

Jakież było moje zdziwienie gdy (na górze) dostałem komunikat że nie mam systemu :D

Godzina nie było zbyt odpowiednia na szukanie kogoś do pomocy.. ok 2 w nocy - więc zacząłem szukać pomocy na forach i YT szukając filmików...

Bo tak... w telefonie nie pozostało już nic jak tylko puste katalogi... wrzucić na niego też nic nie szło bo po podpięciu pod kabel winda go nie wykrywała... zew pamięci nie ma.. więc lipton.

Wyczytałem, że kabel Usb-Otg może mnie uratować, nie posiadałem go, ale miałem części by go zrobić i całą noc przed sobą. Więc zabrałem się do roboty. Całość wyglądała tak

BHi4tXa.jpg

v1VdJUP.jpg

Ustrojstwo jakie zrobiłem działało na 100% bo podłączyłem myszkę to w TWRP pokazał się kursor - wszystko ładnie działało jednak jak dawałem penka z zipem to niestety nie wykrywało urządzenia.

Załamałem się, ale na krótko... znalazłem kolejne rozwiązanie problemu a mianowicie

LGFlashTool - pobrałem wszystkie potrzebne pliki i przystąpiłem do działania według tej instrukcji:

[Tutorial] How to flash factory images with … | Google Nexus 5 | xda-developers

Udało się. Telefon powstał :)

Tak więc jak ktoś "ucegli" swojego smartfona to spokojnie bez nerwów i paniki da się go postawić na nogi

- mówię to ja - laik :D w dziedzinie modowania

Pozdrawiam

Edytowane przez DAN82

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zdecydowanie polecam powyższy sposób flashowania Nexusa 5.

Jest bardzo szybki a dodatkowo na koniec blokuje bootloader i czyści "tamperflag".

Być może mało osób o tym wie, ale Nexus 5 ma coś w podobie do licznika flashowania z Samsunga.

Gdy chcemy przywrócić telefon do stanu 100% stock, np. w celu oddania na gwarancję, to nie wystarczy tylko proste zablokowanie bootloadera.

Trzeba też usunąć "tamperflag". Robi się to przez wgranie zipa cwm-Nexus.BootUnlocker w TWRP, ale znacznie prostsze i szybsz jest skorzystanie z LG Flash Tool.

PS Tamperflag sprawdzamy w trybie bootloadera za pomocą "fastboot oem device-info".

"Nabita" flaga:

(bootloader)    Device tampered: true
    (bootloader)    Device unlocked: true
    (bootloader)    off-mode-charge: true
    OKAY [  0.016s]

"Czysta" flaga:

(bootloader)    Device tampered: false
    (bootloader)    Device unlocked: false
    (bootloader)    off-mode-charge: true
    OKAY [  0.016s]

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82
    ale Nexus 5 ma coś w podobie do licznika flashowania z Samsunga.
    Licznik? Przepraszam że zapytam (bo nie wiem) - to on zlicza każdy ruch? ma jakąś ograniczona ilość tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie zlicza każdego ruchu. To jest tylko, tzw. flaga, która aktywuje się po odblokowaniu bootloadera. Nie zlicza ona żadnych flashowań jak w Samsungach.

Aby ją usunąć nie wystarczy tylko zablokować bootloader przez "fastboot oem lock". Trzeba wgrać odpowiedni skrypt w zipie przez recovery, gdyż niestety nie ma komendy fastboot do resetu tego.

Procedura przez paczkę w recovery wygląda następująco:

1. Wgranie pełnego softu przez fastboot

2. Uruchomienie TWRP komendą "fastboot boot TWRP.img" i zainstalowanie zip'a.

Ważne jest aby tylko uruchomić recovery bez jego wgrywania, gdyż po zadziałaniu skryptu bootloader się zablokuje i nie będzie możliwości wgrania stockowego recovery bez ponownego odblokowywania bootloadera i "nabicia" flagi tamperflag.

Jak już wspomniałem, wgranie softu LG Flash Toolem robi 100% stock łącznie z usunięciem danych z wewnętrznej pamięci (SD), blokadą bootloadera i usunięciem flagi.

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DAN82
    Jak już wspomniałem, wgranie softu LG Flash Toolem robi 100% stock łącznie
    Mam to już za sobą i jako LAIK mogę powiedzieć że dziecinnie proste to jest :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tical

DAN82, nie bądź taki skromny, bo do laika Ci "trochę brakuje" :)

Laik by nie ogarnął tego.

LG Flash Tool faktycznie porządne narzędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Kurczę każdego smartfona trzeba uczyć się od podszewki, dzięki za cynk koledzy. Dziwne jest tylko to że z tego ci pamiętam to na n4 też od lg nie było tego licznika i backupu efs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adren

Cześć,

Dziś mój N5 3x pod rząd samoczynnie się zresetował (w trakcie włączania również się resetował), po czym działał przez ok. 15-20 minut, a następnie wyłączył się totalnie. Nie byłem w stanie go jakkolwiek włączyć (hard reset również próbowałem). Na sam koniec podłączyłem go do ładowarki i tutaj zaskoczenie, wyświetlił się napis "Google", a później wyłączony i tak w kółko (Google -> shut down -> Google -> Shut down). Próbowałem go podpiąć pod kompa, ale niestety go nie widzi.

Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

Pozdrawiam,

Adren

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi