Skocz do zawartości
klosio

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5.

Rekomendowane odpowiedzi

bxx3

wybierasz ten zależy jaką masz wersje nexusa 32 czy 16 GB . potem pobierasz zipa i wypakowujesz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1zl

Oki. Wersję mam 16 GB więc biorę 16 GB i tam jest plik TOT?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

tak dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Podczas zwykłego użytkowania Nexus w pewnym momencie się zawiesił. Próbowałem go restartować, ale zatrzymuje się na napisie Google (wcześniej już mnie to spotkało, kilka restartów pomogło). Jestem w stanie przejść do recovery, jednak dostaje tam takie oto komunikaty:

post-184375-14255757065295_thumb.jpg

Dodam że mam stock 4.4.4 bez żadnych modyfikacji.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Problem rozwiązałem odblokowując bootloader.

Edytowane przez misszcz098

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, wgrywalem system 5.0 przez adb oczywiscie wszystko poszlo zgodnie z planem, teraz przyszlo mi sie z nim rozstac wiec chcialem zrobic przywracanie ustawien fabrycznych no i.. trwa to juz 20 min i dalej jest robocik z napisem usuwam. Czy to normalne? Ile to moze trwac, czy jakos moge przerwac operacje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mój pech co do oprogramowania mobilnego począł przekraczać wszelkie granice. Dnia pewnego słonecznego wyjmuję telefon z kieszeni, a on radośnie formatuje cache. Pomyślałem: "powciskały się klawisze,strace dane najwyżej". No i go wyłączyłem, bo format zdawał się nie mieć końca. Po włączeniu telefon po wejściu w galerie mówi, iż nie znaleziono pamięci zewnętrznej, w ustawieniach aplikacji pokazuje ze wciąż 16gb. Nie działa aplikacja aparatu,google play i parę innych, nie łapie zasięgu. Stąd moje pytanie o stopień powagi sytuacji. Oddawać do serwisu (czy przyjmą?), liczyć że problem rozwiąże się sam kiedy to google udostępni aktualizację lollipop bezpośrednio na urządzenie (uda się wgrać?), czy też chodzi o niesławną partycje EFS i mogę sobie z telefonu zrobić wisiorek?

Nie był odblokowywany ani rootowany. Nie kombinowałem z oprogramowaniem.

Z gory dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panowie w dniu wczorajszym pojawiła sie aktualizacja do L 5 wiec jak milo się zdziwiłem pobrLem zrobilem roota metodą CF-Auto-Root-hammerhead-hammerhead-nexus5 wszystko pieknie dzialalo ale cos mnie pokuslo zeby usuną niepotrzebne aplikacje ktore nie dzialalaj z androidem 5 tzn Xposed Installer oraz Xposed Moduly telefon sie wyłączyl i restartuje sie juz okolo 3h ciagle krecą sie te kolorwe kółeczka próbowałem wejsc do recovery i zrobilem wipa/all factory reset ale to nic nie dalo dale tak wisie na ladowaniu tych kolorowych kulek 2h juz nie mam pomysłów dodam ich telefon normalnie widzi w trybie fast boot na kompie jedyne co to prosze POMOCY :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

Postaw system na nowo. 10 min roboty i święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@K9G mozesz mi podesłac jakies najprostrze rozwiazanie jakis tutek jak postawic system na nowo moze byc stary KK albo ten nowy L bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi