Skocz do zawartości
klosio

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy Nexusa 5.

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wgrać nowy system na nexusa 5 usunąłem wszystkie pliki.

Zapomniałem wgrać wcześniej paczki z rom-em na szczęście mam

recovery ClockWorkMod v6.0.4.5. Komputer nadał czyta urządzenie

ale, nie mogę wgrać nic na dysk. Komputer czyta mi go jako urządzenie o nazwie android.

Proszę powie mi ktoś czy da się jakoś wgrać te pliki.

P.S pisze pierwszy raz na tym forum:D

:oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Wszystko masz w przyklejonych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, jestem nowy na forum. Również mam Nexusa 5, a raczej miałem.. Miałem nieprzyjemne zdarzenie, przez które rozbiłem wyświetlacz. Niestety skąpstwo podpowiedziało mi, żeby wymienić go samodzielnie, zamiast oddać do serwisu. I teraz całkowicie straciłem gwarancję.. Ale do rzeczy. Po zamontowaniu nowego wyświetlacza razem z digi, telefon nie chce się włączyć. Po podłączeniu do ładowania rozgrzewa się niesamowicie. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

liczę na Waszą poradę, a najlepiej poradnik typu krok po kroku odnośnie mojego nexusa 5 (jeśli coś da się jeszcze zrobić).

Telefon kupiłem na Allegro na tej aukcji jako uszkodzony. Sądziłem że wystarczy wgrać nowego Androida i będzie wszystko elegancko śmigać. Niestety podczas wgrywania Androida 5.0 za pomocą NRT telefon nagle się wyłączył i już nie chce się włączyć (nie ma żadnego menu, ani loga Google).

Po podłączeniu Nexusa do komputera (Windows 8.1 Preview) nie mam dostępu do pamięci. W menadżerze urządzeń pojawiają się dwie nieznane pozycje o nazwie "LG Android USB Device".

01-ME.jpg

Instalacja sterowników od Google oraz Universal Naked Driver 0.73a kończy się informacją, że system nie znalazł odpowiednich sterowników dla wykrytego urządzenia.

02-driver.jpg

Da się jeszcze coś zrobić?

Notatka od Moderatora: K9G
    wykrzyk.png Na przyszłość proszę wstawiać obrazki w spoiler
    Edytowane przez K9G
    wstawienie obrazów w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pikso
    Witam.

Mój pech co do oprogramowania mobilnego począł przekraczać wszelkie granice. Dnia pewnego słonecznego wyjmuję telefon z kieszeni, a on radośnie formatuje cache. Pomyślałem: "powciskały się klawisze,strace dane najwyżej". No i go wyłączyłem, bo format zdawał się nie mieć końca. Po włączeniu telefon po wejściu w galerie mówi, iż nie znaleziono pamięci zewnętrznej, w ustawieniach aplikacji pokazuje ze wciąż 16gb. Nie działa aplikacja aparatu,google play i parę innych, nie łapie zasięgu. Stąd moje pytanie o stopień powagi sytuacji. Oddawać do serwisu (czy przyjmą?), liczyć że problem rozwiąże się sam kiedy to google udostępni aktualizację lollipop bezpośrednio na urządzenie (uda się wgrać?), czy też chodzi o niesławną partycje EFS i mogę sobie z telefonu zrobić wisiorek?

Nie był odblokowywany ani rootowany. Nie kombinowałem z oprogramowaniem.

Z gory dziękuje za pomoc.

fastboot

i komenda fastboot -w

rozwiązuje 99% problemów z pamięcią naszych nexusow, komenda oczywiście czyści cały telefon z danych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gogi78

Witam .Od wczoraj mam poważny problem z moim nygusem na stocku bez roota.Cztery tygodnie temu dostałem aktualizację do 5.0. Tydzień później OTA do 5.0.1. Wszystko było ok do wczoraj . Podczas przeglądania stron internetowych nygus złapał zwiechę . Na ekranie pojawiła się mozaika pikseli . Nic nie można było uczynic oprócz restartu do recovery . Zrobiłem wipe cache i uruchomiłem system, chwilę było ok i znowu mozaika na ekranie . Z każdym razem było coraz trudniej dostac do recovery .Nawet w bootloaderze występowała owa mozaika .

Po poszukiwaniach rozwiązania zrobiłem factory reset i przez chwilę było ok . Po wygaszeniu z guzika i ponownym wybudzeniu zamiast ekranu blokady jest czarny ekran lekko podświetlony . Pomaga tylko przytrzymanie power i vol- i wejście w recovery , chociaż nie zawsze się to udaje . Problem tkwi w wybudzeniu z guzika .

Próbowałem wgrywac system przez wug fresh (różne 4.4 i 5.0) i lg tool . Za każdym razem po uruchomieniu systemu chwilę jest ok i problem wraca .

Wgrałem apkę WTN turn off dzięki której mogę wybudzic ekran z dużo lepszym efektem niż powerem .

Problem chyba tkwi w hardware nygusa ponieważ różne sposoby nie przyniosły efektu .

mile widziana pomoc w rozwiązaniu problemu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KuChar
    Problem chyba tkwi w hardware nygusa ponieważ różne sposoby nie przyniosły efektu .

mile widziana pomoc w rozwiązaniu problemu .

Mamy Ci pomóc zdalnie rozebrać smarta i wymienić SoC? Ślij człeku na gwarancję..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi