Skocz do zawartości
Elderbary

Jaka karta pamięci do Galaxy S5?

Rekomendowane odpowiedzi

Elderbary
    Napisano (edytowane)

Siemka, chciałem się dowiedzieć jaka kartę 64 GB polecacie do Sgs5 ja od siebie mogę polecić karty od Goodram są bardzo dobrze zrobione, trwałe a przede wszystkim działają prawidłowo.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez wnuczuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiksw

Teraz mam GoodRAM, ale niedługo. Wcześniej miałem SanDisk Ultra i zepsuła się po niecałym roku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Witajcie,

potrzebuję jakiejś dobrej karty pamięci do Galaxy S5.

Podejrzewam, że nie raz skorzystam z funkcji filmowania w Ultra HD, dlatego przydałoby się coś porządnego.

Z góry wiem, że Class 10 to minimum i jak najbardziej tylko o takich myślę.

Teraz się zastanawiam nad 16 lub 32 GB.

Początkowo myślałem tylko o tej: Samsung 32GB microSDHC Pro 70MB/s + adapter SDHC - Pamięć TransFlash (microSD) - Sklep komputerowy - X-KOM.PL ale 20 MB/s zapisu nie powalają...

Stwierdziłem, że zainwestuję w kartę 16 GB, bo wystarczy to na 39 minut filmiku Ultra HD, a aż tyle nie będę potrzebował na pewno. Dlatego proszę o pomoc w kwestii karty 16 GB.

Ze wstępnych poszukiwań wybrałem: Samsung 16GB microSDHC Pro Class 10 + adapter SD - Pamięć TransFlash (microSD) - Sklep komputerowy - X-KOM.PL Jakby nie patrzeć parametry robią wrażenie. Wiadomo, że to wszystko laboratoryjne i nie ma większego znaczenia, nie mniej jednak jest sporo szybsza niż: Sandisk Mobile Extreme microSDHC 16GB Card + SD Adapter - Pamięć TransFlash (microSD) - Sklep komputerowy - X-KOM.PL

W praktyce podejrzewam, że nie odczuję żadnej różnicy w przypadku podłączenia telefonu nawet pod USB 3.0

Dlatego doradźcie mi, czy iść w stronę tego Sandiska 16 GB z parametrami 45/30, czy też wybrać Samsunga 90/50. Wiadomo, że na papierze wygrywa Samsung, ale jak jest w praktyce ? Która jest bardziej trwała i lepsza w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Do UHD wystarczy Tobie karta z zapisem 10MB/s. Teoretycznie Samsung potrzebuje niewiele ponad 6MB/s na zapis filmu UHD. Tak, że miniumum każda karta Class 10 lub U1. Czyli 16GB pozwoli teoretycznie na zapis 40 minut filmu UHD ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Tyle sam wywnioskowałem, co możesz przeczytać w moim poście :)

Teraz kwestia, żeby ktoś mi doradził czy Sandisk czy Samsung Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiksw

Mi SanDisk Ultra padł po niecałym roku użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jakubhab

Okej.

Dlatego biorę Samsung PRO :)

Dzięki za opinię.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    conti

Ja używam od dwóch lat SanDisk Ultra 32GB i nic się złego z nią nie dzieje, tak że nie ma reguły. Dlatego czy to SanDisk, Samsung, GoodRAM karty należny brać z pewnego źródła. Karty w większości mają wieczystą gwarancję więc nie powinno być problemu z wymianą. Szkoda tylko danych ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adiksw

No tak, kartę mi wymienili. Podejrzewam że zajechałem ją zapisami w HD, gdyż używam telefonu jako wideo-rejestratora w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi