Skocz do zawartości
Elderbary

Jaka karta pamięci do Galaxy S5?

Rekomendowane odpowiedzi

to idzie z chin nie placisz vatu ani cła ja chyba zamowie:D patrzac po komentarzach karty dochodza i dzialaja okazja :D koles wiarygodny bo 100% komentarzy pozytywnych

---------- Post dołączono 05-10-14 o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano 04-10-14 o 23:59 ----------

i pragne dodac ze moze sie trafic uszkodzona sztuka bo to sa serie w ktorej wykryto wade

Edytowane przez pawel188

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bucz
    to idzie z chin nie placisz vatu ani cła ja chyba zamowie patrzac po komentarzach karty dochodza i dzialaja okazja koles wiarygodny bo 100% komentarzy pozytywnych

Przezabawne... Ciągle mnie zadziwia naiwność ludzi...

Gdybyś przejrzał na szybko te pozytywne komentarze (a nie ma ich dużo) to mógłbyś zauważyć, że ktoś przyznał się, że dostał podróbkę. I dał pozytywny komentarz... To pokazuje, jak należy traktować te "pozytywy"...

Jeśli tak bardzo zależy Ci na taniej podróbce, to sam zamów u chińczyka, będzie taniej i pewniej.

Nie jest możliwe, żeby nowa oryginalna karta tej klasy kosztowała 1/3 ceny normalnej dystrybucji. Jest albo podróbką, albo uszkodzona albo pochodzi z nielegalnego źródła (przepis o paserstwie się kłania ;-).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś przeczytal całość to byś wiedział ze to oryginał z serii która została odrzucona bo wykryto w którejś wadę

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pawel188

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A możecie podesłać gdzie można kupić dobrą karte nie podróbę ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bucz
    Jakbyś przeczytal całość to byś wiedział ze to oryginał z serii która została odrzucona bo wykryto w którejś wadę

Ha, ha, ha... To naiwność, czy coś innego? ;)

Cyt: "Karty pochodzą z odrzutów produkcyjnych (stąd niska cena) i mogą posiadać wady m.in mniejsza niż

zadeklarowana pojemność, wolniejsza prędkość, gubienie części danych. (...) Brak reklamacji czy zwrotu, chyba że nie działa w ogóle od nowości."

Tłumaczenie dla naiwniaków: "Te karty to syf. Płać i spadaj, za nic nie biorę odpowiedzialności."

Przecież tekst tego rodzaju jest stosowany na tym portalu aukcyjnym przy wszystkich podrabianych/oszukanych nośnikach pamięci (karty, pendrive'y, itp.). Numer znany od lat, a jak widać skuteczny mimo upływu czasu.

Między bajki można też włożyć: "Cała partia kart (nawet jeżeli są w pełni sprawne) jest odrzucana jeżeli w danej partii produkcyjnej zostanie wykryta chociaż jedna wadliwa karta. 90% kart jest w pełni sprawne."

Nie ma opcji, żeby taka partia opuściła mury fabryki. Jeżeli rzeczywiście taka partia nie przeszłaby kontroli jakości, to idzie do utylizacji.

Kontrola jakości jest kilkuetapowa i takie wpadki jak "m.in mniejsza niż zadeklarowana pojemność, wolniejsza prędkość, gubienie części danych" są wykrywane na etapie produkcji chipa, a nie zamykania w plastikowej obudowie, a tym bardziej zapakowania w blister gotowego produktu.

Jeśli nawet jakieś wady wyszłyby już po opuszczeniu fabryki i dostarczeniu takich kart do sprzedaży, a producent stwierdza ten fakt i wycofuje taką partię, to dystrybutorzy zwracają je do producenta i dostają kasę lub nowe sprawne karty. Nie robią przecen o 70%, bo sami zapłacili więcej. Przecież to byłoby bez sensu.

Sugerowałbym jednak uważne studiowanie opisów i próbę samodzielnego logicznego myślenia. Tylko w ten sposób można walczyć z oszustami.

---------- Post dołączono o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

A możecie podesłać gdzie można kupić dobrą karte nie podróbę ??

Sugeruję dużych i znanych sprzedawców. Co prawda nie daje to 100% gwarancji, ale jednak w przypadku reklamacji, czy wykrycia podróbki, są znacznie bardziej skłonni do naprawienia błędu, tak przynajmniej wskazują moje doświadczenia (oczywiście są i wyjątki, ale to jednak wyjątki).

Ja generalnie staram się po zakupie gruntownie przetestować kartę i w razie skuchy od razu zgłosić się do sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A można prosić przykłady :)? znanych sprzedawców lub linki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    koko115

Ja mam sandiska 128GB class 10. Jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam! przeczytałem parę artykułów, cały ten temat i teraz pozostaje mi prosić was o pomoc od jakiego użytkownika na alledrogo lub z jakiego sklepu internetowego zamówić kartę ? upolowałem takie coś Karta microSD GOODRAM class10 32GB UHS-1 60 zł lub http://www.ceneo.pl/16694740?tag=familyTiles , mam galaxy s5 . Dobry wybór ? szukam do 70 zł minimum 32

Edytowane przez weider91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufon73

W x-kom jest 32gb za 70zl

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi