Skocz do zawartości
iPit

HTC One M8 czy warto... ?

Rekomendowane odpowiedzi

iPit

Czy warto było waszym zdaniem kupić nowego HTC One ?

Chce się przesiąść z N5 i mam dalej dylemat.

Warto ?

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zalezi

Hej. Ja mam Nexusa 5 i powiem Ci, że chyba warto. Wypunktuję zalety One M8. Jestem po krótkiej zabawie tym telefonem i trochę mnie oczarował.

Na plus :

-wygląd + wykonanie - miazga. Elegancki to mało powiedziane. Wygląda świetnie, świetnie się go trzyma dzięki tym zaokrągleniom. Obudowa w 90 % z aluminium, inaczej zbudowany, aby nie było kłopotów z odpryskami jak w One 2013 ( też miałem )

-jakość wyświetlacza - nasz Nexus ma duuużo mniej nasycone kolory, a sama jasność jest dużo słabsza, idzie w żółć, czerń też kicha.

Ekran w One to perfekcyja. Jasność prawie 600 nitów, doskonałe kąty patrzenia, śnieżna biel. Fantastyczny panel. Szkoda tylko, że jest on odrobinę węższy niż ten w Nexusie, ale nadrabia z mega nawiązką jakością.

-Sense 6 - bajka. Wszystko schludne, dopasowane, minimalistyczne, spójne. Czysty android ( którego mega lubię ) jest biedny przy Sense. Po prostu, bez ceregieli.

-bateria będzie zdecydowanie lepsza, bo ta w Nexusie 5 na stocku bez modyfikacji jest po prostu zła. Bateria w M8 to klasa SGS5 plus tryb ekstremalnej oszczędności.

-aparat pomimo mniejszej matrycy jest zdecydowanie ostrzejszy i szybszy. SGS5 ma klasę lepszy aparat niż One, ale jakość zdjęć z HTC jest bardzo akceptowalna.

-dźwięk - już One 2013 pokazał, jaki potencjał muzyczny drzemie w serii One. Tutaj gorzej nie będzie. Bez dwóch zdań najbardziej muzyczny telefon na świecie. Plus za jack 3.5 mm na dole.

-o płynności pisać nie trzeba. Szybkość działania, multitasking, responsywność - najwyższa klasa. Telefon potrafi działać szybciej od iPhone'a 5S, to szybkość Nexus 5 pomimo nakładki. Śmietniki typu Note 3 czy SGS5 nie mają startu. Zresztą, w dyskusji ogólniej jest kilku zachwyconych użytkowników One M8, którzy się przesiedli z Note 3 właśnie. O czymś to świadczy.

-niektórym przyda się slot MicroSDXC do 128 GB. Ja się zawsze w 16 GB mieściłem, ale innym brakowało.

2 rzeczy mogą irytować : te przyciski na ekranie ( marnują sporo przestrzeni ), choć można je zmniejszyć, albo w ogóle nie używać ( PIE ) i mała matryca aparatu. Przy kadrowaniu wychodzi bokiem ta ilość mpx. Ale tylko przy zoomach.

Reasumując mega warto. Ja się przesiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    iPit
    Napisano (edytowane)

Właściwie to byłem juz nastawiony na 95% przed napisaniem tego posta, ale zauważylem ze tu pusto i chciałem poznać opinie innych. One może byc dobrą alternatywą aby przeczekać do premiery kolejnego Nexusa :-)

Co do samego Sense to ja osobiście nie cierpie nakładek, wiec mój przyszły One będzie z romem Google Play edition, to głowny powód dla którego chce go kupić.

Wysłane z mojego Nexus 5

Edytowane przez iPit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fudiasz

Ja także się zastanawiam nad przejściem z nexusa5. Podobnie jak kolega wyżej byłby małą odskocznią do czasu premiery nexa6.

M8 wygląda kozacki,już n5 robi robotę, ale htc to klasa sama w sobie.Poczekam do końca miesiąca, bo kusi mnie również one plus one.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od piątku jestem w posiadaniu M8. Przesiadłam sie z IP5 i BB Z30. Najbardziej odpowiada mi BB jedynie wyświetlacz i mało aplikacji. Ostatni telefon z androidem to SG S3. M8 jest bardzo dobry i wiem ze to dobry wybór. Wszystko chodzi tak jak powinno- bez zacięć. Jeszcze trochę muszę sie podszkolic i wszystko będzie idealne. Pewnie za dwa miesiące przyjdzie pora na zmianę...jeszcze nie miałem dłużej telefonu... Zastanawiałem sie nad S5 ale po porównaniu na żywo jednego i drugiego wygrał HTC. Boje sie tylko o tył żeby sie nie porysowali. Dołączone do zestawu plecki są ok jak coś robię w domu ale telefon traci dużo... Ogólnie jestem zadowolony i mogę go polecić !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kein

Witam, szczerze mówiąc miałem Nexus'a 4 i wiem, że mimo ceny nie jest to dobra inwestycja tym telefonom wiele brakuje do flagowców innych producentów. Jakość dźwięku, ekran, zasięg wifi i 3g to mimo wszystko telefon to, że jest tam dobry procesor nie świadczy o tym, że jest to dobre urządzenie.

Cena nexsusów jest czymś podyktowana... oszczędzanie na elementach które na pierwszy rzut oka nie zauważamy bo nikt nie opisuje w specyfikacji jakości zasięgu czy też głośnika itp.

Btw. czysty android, jest okrojony z masy funkcjonalności już o samym wyglądzie nie wspominając, można modyfikować ale... każdy możesz...

One M8 to moim zdaniem najlepszy telefon na tę chwile. jakość wykonania, głośniki, ekran same plusy, jedynie aparat mógłby być lepszy i faktycznie gdyby przyciski były fizyczne ale w większości telefonów teraz robią ekranowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Jakby dali super aparat (i pojemniejszą baterię) to przymknęli by sobie drogę z modyfikacjami kolejnych modeli bo byłby to już naprawdę telefon bliski ideałowi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kein

hmm odnośnie baterii to się nie zgodzę bo ta w moim odczuciu jest bardzo dobra... Nie widzę różnicy w użytkowaniu M8 czy NOTE 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja widzę wręcz na + M8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie teraz daje radę 48h i to wiadomo jak jest na początku jak ma sie nowy telefon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi