Skocz do zawartości
iPit

HTC One M8 czy warto... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dodałbym jeszcze, że Nexusy 5 mają kiepskie anteny (zasięg wifi i 2/3/4G), w M8 zobaczysz duży skok jeżeli mieszkasz na obszarach, gdzie pokrycie nie jest 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zalezi

To prawda. Na wszystkim oszczędzano jeśli mowa o Nexus 5...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Broql

Byłem przed chwilą w saturnie. Posiadam Nexusa 5 i porównałem sobie oba telefony.

- Wykonanie: moim zdaniem htc m8 jest obecnie razem z iP5s i iP5 najlepiej wykonanym telefonem. Duża przewaga nad N5, chociaż ma irytująco duże obramowanie ekranu - dużo zmarnowanej powierzchni

- Wyświetlacz: dla mnie wygląda lepiej od N5, ale podobno N5 bardzo dobrze oddaje naturalne kolory, przez co nie ma tak ładnych, nasyconych barw, do których producenci nas już zdążyli przyzwyczaić.

- Szybkość, płynność działania: Moim zdaniem na m8 jest szybko, ale nie zawsze płynnie. Momentami zdarzały się delikatne spowolnienia animacji systemowych. Dla mnie płynność działania jest bardzo istotna ponieważ świadczy o optymalizacji oprogramowania i odpowiednim zgraniu z hardware'em, który dzisiaj jest na tyle wydajny, że płynność działania nie powinna być problemem. Na cięższych stronach internetowych m8 (N5 też, ale w mniejszym stopniu) miał problem z płynnym przybliżaniem, przewijaniem i renderowaniem tekstu. Przy oddalaniu często wyświetlał białą stronę, a dopiero potem witrynę. Pod tym względem iPhone jest niedościgniony. Mam też iP5 i tam te same strony działają dużo lepiej i płynniej, co jest prawdopodobnie spowodowane świetnym zoptymalizowaniem safari. Ogólnie w tej kategorii spodziewałem się czegoś więcej po flagowym telefonie na 2014r.

- Aparat: w m8 wydaje się robić ładne zdjęcia, ale do momentu gdy ich nie przybliżymy. Ja akurat często robię zdjęcia kartek z tekstem i tutaj te 4mpx są dość dużym ograniczeniem. Jak wiadomo, N5 nie zachwyca jakością zdjęć, ale moim zdaniem robi lepsze niż HTC.

To by było na tyle moich uwag. Przyznam się szczerze, że trochę choruję na nowe telefony HTC od momentu pojawienia się one m7 ponieważ bardzo mi się podobają i fajnie, że ktoś wreszcie robi świetnie wykonane telefony z androidem, ale ciężko mi uzasadnić dosyć wysoką dopłatę żeby przesiąść się z N5 na m8, chociaż przyznaję, że m8 jest ogólnie lepszym telefonem, ale może z czasem się przekonam :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez nie zauważyłem różnicy w szybkości i płynności między one m8 note3 czy xperii z1 mój szef ma one m8 i mam możliwość na codzień sprawdzenia jak działają funkcje... według mnie jest tak samo jak w note3...

Prawda jest taka ze przy snapdragonie s800 nie ma szans aby coś źle działało...

Ten procesor ma taki zapas mocy ze trzeba było by niezłej sztuki aby te urządzenia były mało płynne w obsłudze...

Bawiłem się z ultra, G2, nexus5, z1 mam na codzień, note3, one m8, sgs5 czy z2 wszystkie te urządzenia posiadają s800 inne z lekko zmienionym zegarem ale płynność w każdym modelu jest praktycznie taka sama i są co najwyżej minimalne różnice. .. w zupełności inaczej niż z telefonami z roku 2012 na tegrze3 exymosie 4412 czy s4pro a nawet s600 tam nie zawsze było kolorowo ale s800 to zupełnie moc której nie da się zatrzymać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czy wygiety tyl m8 nie przeszkadza w obsludze jak lezy na stole?

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    k0v4l

- Szybkość, płynność działania: Moim zdaniem na m8 jest szybko, ale nie zawsze płynnie. Momentami zdarzały się delikatne spowolnienia animacji systemowych. Dla mnie płynność działania jest bardzo istotna ponieważ świadczy o optymalizacji oprogramowania i odpowiednim zgraniu z hardware'em, który dzisiaj jest na tyle wydajny, że płynność działania nie powinna być problemem. Na cięższych stronach internetowych m8 (N5 też, ale w mniejszym stopniu) miał problem z płynnym przybliżaniem, przewijaniem i renderowaniem tekstu. Przy oddalaniu często wyświetlał białą stronę, a dopiero potem witrynę. Pod tym względem iPhone jest niedościgniony. Mam też iP5 i tam te same strony działają dużo lepiej i płynniej, co jest prawdopodobnie spowodowane świetnym zoptymalizowaniem safari. Ogólnie w tej kategorii spodziewałem się czegoś więcej po flagowym telefonie na 2014r.

Nie ma takich, podaj adresy tych stron, jest cała masa testów i ip5s nigdy nie działa płynniej niż nexus5 na ciężkich stronach internetowych, a już na pewno nie jest tak że wyświetla białe pola, podczas gdy ip5s wyświetla płynnie stronę. Wiem bo mam wszystkie trzy. Ip5s, m8 i n5.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Broql

Np. The Verge - oczywiście w wersji pełnej, a nie mobilnej. Przed chwilą sprawdziłem, przy szybszym przewijaniu i oddalaniu na N5 pojawiają się białe pola, na iP5 bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzałem na g2 i tak,wersja komputerowa przy bardzo szybkim przewijaniu powoduje biały ekran do momentu zatrzymania,ma to zwiazek z tak ustawioną przeglądarką cos jak poruszanie okienek w windowsie z widoczną zawartością lub bez zawartosci,pozatym iphone ma przeciez smiesznie niską rozdzielczość wiec co tu porównywac?jak iphone bedzie miał ekran fhd lub 2k to porównamy,co zresztą szybko nie nastapi bo okazałoby sie ze iphone muli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie. Prosze sie trzymac tematu. O iPhone i innych telefonach mozecie sobie porozmawiac w innym watku.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpyro

No własnie czy warto zmienic Galaxy S5 na Htc One m8?

Miałem wczesniej m7 i byłem bardzo zadowolony.Zachcialo mi sie zmiian i zamieniłem na Xperie Z1, ale jak dla mnie ten telefon to nieporozumienie.Wiec sprzedałem Z1 i zakupiłem Galaxy S5 ale jakos ciagnie mnie do HTC.Wiec panowie i panie czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi