Skocz do zawartości
mutasek24

Debrandowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

mutasek24
    Napisano (edytowane)

Oto krótki poradnik który pomoże ci zdebrandować telefon do czystej wersji WWE

Pamiętaj! Wszystko co robisz - robisz na własną odpowiedzialność , nie miej do mnie pretensji w razie uszkodzenia telefonu,utraty gwarancji etc...

Uwaga: Jedyna metoda na uzyskanie S-OFF to SUNSHINE (płatna 25$)

UWAGA: Obowiązkowo zrób backup obecnego romu zanim zaczniesz zabawę !!! http://forum.android.com.pl/f1288/kolekcja-backup-ruu-ota-recovery-firmware-416860/

Będziesz potrzebował:

S-OFF- Sunshine.

Sterowników HTC ( najlepiej zainstauje HTC synch skonfiguruj telefon następnie odinstaluj htc sych pozostawiając tylko sterowniki)
    Mini-SDK
    Odblokowany Bootloader
    Custom recovery (TWRP lub Philz touch recovery) - tylko w przypadku metody z użyciem backupu

Przy pomocy RUU.exe - Android 5.0.1

RUU czyści wszystkie dane z telefonu ( ale dane na Karcie SD pozostają nietknięte ) i wrzuca stock recovery.

0. Bateria min. 70%

1. Pobieramy RUU 4.16.401.10.exe

2. Zmieniamy Cid na HTC__032.

fastboot oem writecid HTC__032
    fastboot reboot bootloader

3. OPCJONALNIE : Usuwamy flage TAMPERED klik

4.Podłączamy włączony telefon do komputera ( na czas pracy RUU wyłączamy AV/zaporę na kompie), i uruchamiamy pobrane RUU.

5. Postępujemy zgodnie z instrukcja na ekranie.

6. Po wszystkim telefon uruchomi się z czystym Androidem 5.0.1.

Przy pomocy RUU.zip - Android 4.4.2

RUU czyści wszystkie dane z telefonu ( ale dane na Karcie SD pozostają nietknięte ) i wrzuca stock recovery.

0. Bateria min. 70%

1.Pobieramy RUU 1.12.401.17
    MD5: 3737767b12fb13fee8e899dde1df0445 lub jak kto woli.
    3.28.401.9 - Android 4.4.4
    4.16.401.10 - Android 5.0.1

2. Zmieniamy nazwę na 0P6BIMG.zip ( Jeśli na komputerze mamy zaznaczone "ukryj rozszerzenia plików" .zip NIE DOPISUJEMY )

3. Zmieniamy Cid na HTC__032.

fastboot reboot bootloader

3a. OPCJONALNIE : Usuwamy flage TAMPERED klik

4. Przenosimy nasze RUU (0P6BIMG.zip) na Karte SD ( można wyjąć kartę i podłączyć pod komputer z racjii wagi pliku...bedzie szybciej)

5. Przechodzimy do Bootloadera i czekamy chwile , zostanie rozpakowane firmware i w dolnej części ekranu pojawi sie pytanie : Do you want to start update - wybieramy VOL UP. ( Uwaga: Jesli przechodzisz z wyższego hboota niż 3.16 po chwili telefon się wyłączy.. spokojnie jest to normalne :) zostanie wgrany niższy hboot ( 3.16) i proces ruszy dalej ).

6. Proponuje zrobić sobie herbatę, kawę, kto co lubi... :) Cały proces trwać będzie w zależności od szybkości karty 15-30min.

7. Kiedy RUU zakończy działanie - na dole ekranu ujrzymy czerwony napis : Press Power to reboot wciskamy power. ( Spokojnie - pierwsze uruchomienie trwać bedzie ~ 5 min )

8. Telefon uruchomi się z czystym stockem (Spokojnie - pierwsze uruchomienie trwać bedzie ~ 5 min ).

9. Ściągamy i instalujemy OTA

9a. OPCJONALNIE. Mając S-OFF możemy zainstalować OTA ręcznie poprzez stock recovery. W tym celu pobieramy pliki OTA :

1.21.401.17 --> 1.54.401.5
    1.54.401.5 --> 1.54.401.10
    1.54.401.10 -->2.22.401.4
    2.22.401.4 --> 2.22.401.5
    2.22.401.5 --> 3.28.401.7
    3.28.401.7 --> 3.28.401.9

- Kopiujemy na telefon bądź karte SD
    - Przechodzimy do bootloadera
    - Wybieramy recovery
    - Gdy pojawi sie czerwony trójkąt wciskamy Vol UP i Power.
    - Wskazujemy pobrany plik OTA i instalujemy.
    - Pliki OTA muszą być instalowane po kolei ( od najniższej do najwyższej )

10. Zrobione ;)

Po wszystkim usuwamy z karty nasze RUU ( lub zmieniamy nazwę jeśli ktoś chce zostawić je sobie) , ponieważ po kążdym przejściu do BL  telefon zapyta o flash RUU.

Osobiście sprawdziłem ten sposób i wszystko poszło gładko ;)

OPCJONALNIE

Jeśli koniecznie chcesz mieć telefon bez roota, Locked i S-ON - proponuje to zrobić tylko w sytuacji gdy naprawde musisz - ale to tylko moje zdanie :)

16. Wgraj TWRP
    17. Zrób roota.( patrz pkt 3 z metody przy użyciu backupu)
    18. Przywróć stock recovery ( możesz je wyciągnąć z firmware) wrzuć do folderu z plikami fastboot przejdz w tryb FAstboot USB i wpisz

fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot reboot

19. Przywróć flage LOCKED w bootloaderze ( Blokowanie Bootloadera)
    20. Zrób "pełny unroot" z pozycji ustawień SU
    21. Sprawdź w bootloaderze czy masz LOCKED, włącz telefon i sprawdź czy nie masz roota.
    22. Wykonaj 2- 3 restarty w celu sprawdzenia czy nie pojawi sie flaga tempered w BL
    23. Następnie przywróć S-ON komendą:

fastboot oem writesecureflag 3

Za pomocą BACKUPU

Bateria min 70%
    0. OPCJONALNIE. Jesli zrobiłeś S-OFF za pomocą Sunshine ( sunshine odblokuje bootloader przy okazji S-OFF) pomijasz pkt 1-4
    1. Po odblokowaniu bootloader zrób koniecznie BACKUP swojego romu
    2. Wrzuć custom recovery ( proponuje TWRP przyda sie w dalszej części )
    3. Zrób roota

pobierz tą paczkę
    skopiuj na telefon
    wejdź w recovery i zainstaluj

4. Zrób S-OFF Sunshine
    5.OPCJONALNIE. Usuń flagę TAMPERED
    6. Ściągnij Backup 1.54.401.5 - rozpakuj i umieść na telefonie w folderze TWRP/BACKUPS / stwórz folder o nazwie S/N - twojego urządzenia ( przykład: TWRP/BACKUPS/SH12121212/folde z rozpakowanym backupem)
    6a Możesz też użyć romu @@mike 1986 stock odexed 1.54.401.5 - umieść cały zip. w pamięci telefonu
    7. Pobierz firmware 1.54.401.5 - zmień nazwę na : firmware i wrzuć do katalogu z plikami fastboot.
    8. Przejdź w tryb Fastboot USB ( włącz telefon kombinacją Power+Vol.down wybierz "hboot" i zatwierdź Power)
    9. Teraz na kompie wejdź do katalogu z plikami fastboot i otwórz CMD ( SHIFT +PPM - otwórz wiersz poleceń.. )
    10 Zmień CID

11. Przechodzimy do recovery wybieramy opcje restore wskazujemy backup i czekamy. Po wszystkim wybieramy reboot/ reboot bootloader
    11a. Przechodzimy do recovery wybieramy install zip szukamy romu i instalujemy. Po wszystkim wybieramy reboot/reboot bootloader
    12. Teraz czas firmware dla wersji WWE

fastboot oem rebootRUU - pojawi sie czarne tło i napis HTC
    fastboot flash zip firmware.zip - UWAGA : po zakończeniu procesu dla pewności powtórz komendę ( choć w odróżnieniu do M7 proces ten przebiegł do końca za pierwszym razem, ale zalecam powtórzyć)

12a Firmware przywraca stock recovery.
    13. Po wszystkim dla pewności wykonujemy factory reset
    14. Cieszymy się z czystej wersji i z szybkich aktualizacji w przyszłości :D
    15. Jeśli chodzi o aktualizacje OTA to ani S-OFF ani odblokowany BL, w niczym nie przeszkadza.

Osobiście debrandowałem z wykorzystania backupu ale opcja z romem też powinno być ok.

OPCJONALNIE: Jeśli koniecznie chcesz mieć telefon bez roota, Locked i S-ON - proponuje to zrobić tylko w sytuacji gdy naprawde musisz - ale to tylko moje zdanie :)

16. Wgraj TWRP
    17. Zrób roota z pkt.3
    18. Przywróć stock recovery ( możesz je wyciągnąć z firmware) wrzuć do folderu z plikami fastboot przejdz w tryb FAstboot USB i wpisz

fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot reboot

19. Przywróć flage LOCKED w bootloaderze ( Blokowanie Bootloadera)
    20. Zrób "pełny unroot" z pozycji ustawień SU
    21. Sprawdź w bootloaderze czy masz LOCKED, włącz telefon i sprawdź czy nie masz roota.
    22. Wykonaj 2- 3 restarty w celu sprawdzenia czy nie pojawi sie flaga tempered w BL
    23. Następnie przywróć S-ON komendą:

fastboot oem writesecureflag 3

Osobiście polecam metodę z użyciem RUU ;)

Edytowane przez mutasek24
    aktualizacja poradnika
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpyro

Witam,jezeli nie w tym miejscu to przepraszam i prosze o przeniesienie.

Ale do rzeczy.Chcialem zdebrandowac fona i sciągnalem według poradnika backup i wrzuciłem do folderu BACKUPS w TWRP.Ale nie widzi mi go.Dodam ze zgodnie z zaleceniem rozpakowałem go.Wie ktos moze dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Więc tak: wejdź TWRP/Backup i stwórz folder o nazwie S/N swojego urządzenia ( numer S/N znajdziesz w ustawieniach/informacje/identyfikator telefonu/ numer seryjny urządzenia). i wrzuć do niego rozpakowany backupu ( po rozpakowaniu backupu bedziesz miał "dwa foldery stock_1.54.401.5_odexed_2014-04-05" więc wjedź do tego pierwszego i wtedy skopiuj backup;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpyro

nic nie daje .Ale zauwazylem ze nie moze odnalezsc sciezki do backupu.mam cos takiego:

E: Storage partition //TWRP/backups/SH........... not found

Jakies pomysły.W tej chcwili jestem na VIPERONE ale chcialem na stock.Co moge zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Sprawdź dokłądnie ścieżke raz jeszcze (sprawdzalem u siebie i wszystko bylo widoczne).. możesz spróbuj tak : przeflaszuj recovery, daj reboot, usun katalog TWRP, wejdz w recovery i daj reboot system (utworzy sie swiezy katalog TWRP) i sprobuj raz jeszcze...

EDIT:

Folder BACKUPS masz z dużej litery?

Edytowane przez mutasek24

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mpyro

Tak, z duzej.Robiłem tak jak mi radziłes ,ale nic z tego.Pozniej jednak zrobiłem tak.

Kasowałem folder TWRP,wchodziłem w backup i robiłem go.Wtedy w restore był widoczny.Kasowałem ten zrobiony zostawiającgłowny folder ten z S/N i kopiowałem do niego ten z poradnika i jak narazie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krepki

Czy zgodnie z tym poradnikiem mogę wgrać od razu stock najnowszy od mike1986? Jeśli tak to który firmware mam wgrać żeby pasował do tego najnowszego stock dump od mike?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Tak mozesz. Jesli chodzi o firmware to musisz byc takie same jak rom tzn ( stock 2.22.401.4 to firmware musi byc takie samo czyli 2.22.401.4 ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krepki

No właśnie się domyślam tylko nigdzie nie mogę znaleźć zip tej wersji firmware tylko sam zip dump romu....

Edit: już chyba znalazłem, wrócę z roboty to biere się za flashowanie

Jakby kogoś interesowało to debrand telefonu z orange bezpośrednio do 2.22.401.4 zgodnie z tym poradnikiem poszedł bez żadnych problemów, wiec jakby ktoś chciał debrandować od razu do najnowszego antka 4.4.3 to może tak własnie zrobić ;)

Edytowane przez Krepki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Mozesz tez wyciagnac je z OTA (do 2.22.401.4) zerknij na xda napewno gdzies jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi