Skocz do zawartości
mutasek24

Debrandowanie telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zrobieniu debrandu do 1.54.401.5 dostałem OTA do 1.54.401.10 (60mb) i nie wiem czy tak powinno być ale po instalacji OTA automatycznie zrobiła mi UNROOTa. Wydaje mi się że teraz właśnie jest 100% stock. Został mi jedynie SuperSu z którym nie wiem co mam zrobić. Czy jest sens jeszcze raz rootować i wrzucać TWRP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Tak jest to normalne , po kazdej OTA root zostaje "usuniety" Natomiast co do sensu roota - musisz sam sobie odpowiedziec na to pytanie czy jest ci potrzebny..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głównie chodziło o to żeby pozbyć się brandu i mieć 100% stock i OTA od HTC. Zakładam więc, że teraz root jest mi zbędny. Czy jeszcze jest coś co powinienem zrobić albo o czymś wiedzieć? Dla OTA chyba nawet lepiej jak nie mam TWRP? No i co z tym SuperSU? Teraz już go raczej nie usunę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Jesli pierwsza OTA przesla to nastepne tez pojda. Ale muszisz miec stock recovery (przy TWRP znajdzie ci OTA ale juz nie zainstaluje ) co do pozbycia sie "ikonki"SU muszisz niestety zrobic roota ponownie i usunac go wlasnie z pozycji samej aplikacji SuperSU. Chyba ze mozesz sprobowac factory reset ale pewny nie jestem czy tak przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz jak wchodzę w recovery to pokazuje mi się ikona HTC z wykrzyknikiem w trójkącie. Czyli rozumiem, że jest to stock recovery? Jeśli nie to będę wdzięczny za jakiś link ;) Factory reset niestety nie pomaga przy SuperSU. Myślę, że jakoś przeżyję z nieaktywnym SuperSU. Przynajmniej do OTA 2.22.401.4 bo ta jeszcze mi się nie udostępniła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

To jest wlasnie Stock recovery. Co do roota to pozostaje tak jak napisalem. Natomiast co do aktualizcji to powinna juz byc ...hm dziwne.(ale byc moze htc ma jakis problem z OTA bo nie tylko u ciebie sa jakies zgrzyty...) Jesli masz S-off ( a pewnie masz)to poszukaj w necie samej OTA do 2.22.401.4 i wrzuc ja recznie przez stock recovery... (Ha przed kompem bede dopiero we wtorek to podesle ja na forum..)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Archyk

Witam, mam pytanie dotyczące debrendu ponieważ kupiłem telefon w Orange i strasznie mnie denerwuje ten operator ze względu na aktualizację. Czy tracę gwarancję jeśli zostanie zrobiony debrend?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mats

Teoretycznie tak, bo tracisz w momencie odblokowania bootloadera.

Mając s-off da się przywrócić telefon do stanu pudełkowego, więc nie będą Ci w stanie udowodnić, że go odblokowałeś (mogłeś wygenerować kod i się rozmyślić).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jest jakiś tutek na forum odnośnie tej operacji? (przywrócenie do stanu fabrycznego)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

A szukałeś w ogóle? Czy tak z nygustwa chcesz na tacy link dostać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi