Skocz do zawartości
krzyost

HTC One M8 - Pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

stark2991

No, I odblokowany :)

W dziale ROMy & Modyfikacje masz poradnik jak zrobić debranding. Poczytaj sobie o co chodzi. Zaznaczam, że telefon ma odblokowany bootloader, zdjętą blokadę s-on i ustawiony super CID (1111111), więc nie trzeba będzie wykonywać wszystkich kroków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stark2991 właśnie dostałem telefon do wgrania romu ... to w takim razie jak mam już wszystko odblokowane to wystarczy że pobiorę odpowiednie sterowniki i rom ruu.exe dobrze rozumiem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@boniunio

Czytaj dokładnie poradniki i sobie poradzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stark2991 Już wszystko wiem ale mam pewną wątpliwość bo chcę wgrać za pomocą ruu.zip (ruu.exe nie chce się włączyć ) i mam do Ciebie pytanie czy mogę plik wrzucić do pamięci telefonu i z niej zainstalować system czy jest wymagane na kartę SD ?

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@boniunio

Nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć. Możliwe że musi być karta, coś mi tam świta z tych tematów że nie wykryje Ci pliku jeśli będzie w pamięci telefonu. Ale nie chcę wprowadzać w błąd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiler73

Musi być na karcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Realt

Witam, też jak większość osób wypowiadających się w tym wątku mam ONE'a M8, w sumie to z pierwszej serii produkcyjnej, zakupionego tuż po premierze (za miesiąc będzie miał 4 lata). Bateria na mrozie, jak tylko schłodzi się do około 0 stopni to pada momentalnie (do wymiany?), telefon działa też już dość ślamazarnie. Miałem go zmieniać, nawet zamówiłem Pixela 2 XL ale nie przypadł mi do gustu i został oddany. Stwierdziłem że poczekam do premiery U12+. Jednak jako, że ślamazarność mnie irytuje to zastanawiam się nad wgrywaniem Custom'a. Są jakieś sprawdzone, lekki, stabilne romy, o podobnej funkcjonalności do Stocka ale wykazujące się lepszą responsywnością? 

PS.

Ostatnio bawiłem się wynalazkami chłopaków z XDA w 2013, na Sensation XL, także jeśli coś się pozmieniało to prosiłbym o jakieś instrukcje i wyrozumiałość :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Realt Zajrzyj do działu ROMy & Modyfikacje, to znajdziesz jakieś customy bazowane na stocku.

Ale zasadniczo nie spodziewaj się rewolucji, bo tu problem lezy gdzie indziej. M8 jak na 2018 rok cierpi przez brak RAMu, a więc polecam zrewidować swoje aplikacje, wywalić zbędne i zastąpić niektóre lżejszymi, zainteresować się Greenify (najlepiej w trybie z Xposed, ale sam root też wystarczy). Możesz tez wgrać customa i pobawić się wartościami poziomów pamięci, żeby system nie ubijał aplikacji zbyt wcześnie (ale jak się przesadzi to będą lagi)

A tak na dobrą sprawę to stary, dobry full wipe spowoduje że na jakiś czas Ci telefon trochę odżyje ;) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Realt
    7 minut temu, stark2991 napisał:

@Realt Zajrzyj do działu ROMy & Modyfikacje, to znajdziesz jakieś customy bazowane na stocku.

Ale zasadniczo nie spodziewaj się rewolucji, bo tu problem lezy gdzie indziej. M8 jak na 2018 rok cierpi przez brak RAMu, a więc polecam zrewidować swoje aplikacje, wywalić zbędne i zastąpić niektóre lżejszymi, zainteresować się Greenify (najlepiej w trybie z Xposed, ale sam root też wystarczy). Możesz tez wgrać customa i pobawić się wartościami poziomów pamięci, żeby system nie ubijał aplikacji zbyt wcześnie (ale jak się przesadzi to będą lagi)

A tak na dobrą sprawę to stary, dobry full wipe spowoduje że na jakiś czas Ci telefon trochę odżyje ;) 

Generalnie nie wkurza mnie aż tak samo ubijanie apek jak to że po prostu telefon łapie zwiechy, zwłaszcza jak zaczyna synchronizacje. Czasem jest tak, że np. chce coś na szybko zapisać w notatniku, odpalam i gapie się w ekran przez kilka-kilkanaście sekund aż wszystko przemieli. W sumie... full wipe to nie byłby zły pomysł, tym bardziej, że nie było nic przywracane od nowości. Wiesz jak to jest, nie chce się potem wszystkiego od zera ustawiać :D

@Edit

Jest jakiś sposób na instalacje apek w pełni na karcie SD? W mojej 16GB wersji, nie mam na apki w ogóle miejsca (wszystkie multimedia i dokumenty przeniesione na SD,  na wbudowanym flashu zostały tylko aplikacje), a na karcie jest 50GB wolnego...

Edytowane przez Realt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

@Realt Takie zwiechy często biorą się z zapchanego RAMu. Zresztą zobacz ile masz wolnego, założę się, że jest cały czas prawie pełny. Ty wtedy odpalasz apkę, system musi najpierw zwolnić pamięć, i pojawia się lag.

Full wipe zdecydowanie tu zadziała na plus z powodu dwóch rzeczy: po pierwsze usunie śmieci, po drugie (przynajmniej u mnie) po takim resecie nigdy nie wracam do stanu początkowego, nie chce mi się przywracać aplikacji, których nie używałem a były na telefonie, albo przywracam je dopiero za jakiś czas. Zawsze telefon szybciej działa po takim resecie.

22 minuty temu, Realt napisał:

Jest jakiś sposób na instalacje apek w pełni na karcie SD?

Do wyboru jest: 

1. Scalenie karty pamięci z pamięcią wewnętrzną, co stworzy jeden duży dysk. Jak łatwo się domyślić bez szybkiej karty pamięci rozwiązanie to kompletnie nie ma sensu bo zmuli telefon jeszcze bardziej.

2. Wiem, ze były jakieś mody na takie rzeczy, ale to na zrootowany telefon. Nie jestem tylko pewny, czy przeniesiesz w ten sposób wszystkie apki, bo niektóre po prostu muszą być w wewnętrznej żeby działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi