Skocz do zawartości
Dragon16

Jaki ROM jest najlepszy dla Note 3?

Rekomendowane odpowiedzi

ANDeK

Dzień dobry.

Dostałem w swoje łapy Note'a 3, z oryginalnym oprogramowanie od Plusa Androidem 4.4.2 - chyba nigdy nie aktualizowany tak jak wyszedł od Plusa.

Teraz mam pytanie - czy warto go aktualizować do Androida 5.0/5.1 ?
    Telefon już jest po gwarancji, więc mogę wgrać wszystko co tripnię KNOXa.

Więc co warto by wgrać ? Z najlepszą wydajnością i najlepszą kamerą (zależy mi na 4K i dobrej jakości zdjęć), bateria też fajnie by było jakby była dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

wgralem teraz GBOK6 i mm problemy z czujnikem wygaszania ekranu podczas rozmowy?

BXX mają z tym problem. Sprawdź ROM Alexndr POK2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@@ANDeK

Wszystko na temat romów masz opisane w dziale Romy&Modyfikacje.

Ja jako były długoletni uzytkownik Note 3 moge polecic tobie rom z tego tematu:

http://forum.android.com.pl/topic/254983-511n5-port-multi-dpi-phronesis-rom-v51/

Oczywiscie aby wgrac romy custom musisz zrootowac sprzet i jak to zrobic najlepiej tez masz opisane na forum.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ANDeK

Znaczy najchętniej chyba bym został na 4.4, bo z 5.0/5.1 słyszałem dużo problemów, a ten mi chodzi bez zarzutu.

Jedyne co to widziałem, że po jakimś czasie z 0,8-1gb zajętej pamięci andek bierze 1,4gb po wyczyszczeniu aplikacji nawet.

Ale ogólnie całkiem ok chodzi. Chcę zrobić jakiegoś roota po czyścić autostart itp.

Poza tym na 5.0/5.1 pewnie będzie gorsze zarządzanie baterią (m.in też przez to, że motyw tutaj jest ciemny, a w 5.0 jasny, a wiadomo jak to wpływa na baterię w AMOLEDach).

Jak wyjdzie 6.0 na note'a 3 (nawet modowany, np. z Note 4, ale nie CM), to wtedy pewnie wgram, bo w 6.0 jest naprawione, co trzeba i widać to po m.in G3.

Heh jakbym mógł to bym sprawdził nawet 4.3, bo słyszałem, że lepsze miał zarządzanie energią od 4.4

Edytowane przez ANDeK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

@błądzisz

POK2 to już dobrze działający ROM. I zarządzanie baterią też działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ANDeK
    A jaki masz SOT na Notcie 3 ? Bo u mnie 6h na luzie wyciągam, a nie chciałbym mniej.

5h SOT mam jak na maxa gram i przeglądam sieć oraz muzyka przez 1/3 czasu do tego była włączona.

Pewnie tyle na lolipopie nie będzie, bo interfejs jest w bieli/niebieskim.

Edytowane przez ANDeK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

/ciach/

Nie powiem ci ile wytrzyma ci bateria, bo nie wiem w jakim ona jest stanie. Mi na oprogramowaniu POK2 stara bateria trzymała średnio 1,5 dnia, a nowa trzyma 3 dni.

Edytowane przez djcygan2009
    Zbędny komentarz w stosunku do użytkownika, który nie wnosi merytorycznej treści technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnia wersja 5.0 XEO jest bardzo dopracowana poza jedną rzeczą w widzecie pogody słynne usuń. A tak szczerze? Juz prawie drugi miesiąc bez restartu telefonu świetnie działa nie ma wycieku pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kamil_w

Ostatnia wersja 5.0 XEO jest bardzo dopracowana poza jedną rzeczą w widzecie pogody słynne usuń.

A tam opowiadasz. Jest więcej błędów, ale możliwe, że nie zwróciłeś na nie uwagi.

- nie da się wyjść z trybu przypinania

- robiąc zrzut ekranu od razu on się zapisuje mimo wybrania opcji, żeby przed zapytaniem można było zrzut wyedytować

- nie ma możliwości ustawienia wyjątków w trybie "nie przeszkadzać" dla wybranych kontaktów

- usunięto też funkcję wybudzania telefonu za pomocą przeciągnięcia dłonią nad ekranem (wybudzenia a nie "glance view")

Jest kilka niedoróbek, ale mimo wszystko POK2 to bardzo dobry ROM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ANDeK

No ok.

Bateria ma ponad 2 lata więc sporo na karku, jednak nadal trzyma od 5 do 6h Screen on time (ok. 1,5 dnia, przy moim użytkowaniu).

Mogę zrobić roota i wgrać w sumie Cm'a i się zastanawiam nad tym, a w dual-boot zrobić stock tylko do kamery/aparatu (bo żaden custom rom chyba nie ma takiej jakości zdjęć i nagrywania w 4K/UHD jak stockowy + mody na bitrate).

/ciach/

Edytowane przez djcygan2009
    Zbędny komentarz - wykasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi