Skocz do zawartości
shaka

Na co przesiadamy się z N4- czytać drugi post

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzis przesiadlem sie na g3. Mega telefon :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miło to słyszeć że wracacie do Nexusów :) Czyli widać że po pół roku szukania, czytanie testów, recenzji dobrze wybrałem. Ja myślałem o przesiadce na nokie 1320(pod kątem samochodu) , bo duże to, tanie i darmowe mapy. Z Andkiem to faworyci to Note 3 Neo albo Galaxiak 5, bo nie ma już tych przejaskrawionych kolorków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

Ja przesiadłem się na LG G3, ale tak do końca Nexusa 4 nie opuszczam ponieważ Moja też go ma :)

Na zdecydowany plus:

audio (głośnik i słuchawki), większa wydajność, lepszy ekran, fajny design samego smartfona, aparat który robi cudne zdjęcia i takie same filmy, bateria powiedzmy że jest zadowalająca ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przesiadłam się na huawei ascend p6.........

Telefon wizualnie ładny. Bardzo. Zgrabny. Bardzo cieniutki, przez co prezentuje się swietnie. Kolory są żywsze i intensywniejsze. Bateria trzyma mi dłużej niż w n4. Ogólnie jestem zadowolona ale brakuje mi płynności jaka miała n4. Tutaj parametry te same jeśli chodzi o procesor i pamięć ram a jednak da się zauważyć pewne lagi. Głównie przy używaniu przeglądarki internetowej potrafi czasem się pogubić. No n4 to demon prędkości był i człowiek się przyzwyczaił do tego. A tutaj... Hmm. Tragedii nie ma ale jest niedosyt. Jedyny właściwie minus to właśnie to. Ogólnie zadowolona jestem. Bo to coś nowszego. Powiew świeżości. Dla mniej wymagających użytkowników sprawdzi się:). Mając n4 bałam się ciągle, że mi gdzieś stuknie, puknie i piękna szklana powloczka pęknie. W tym przypadku jakoś nie mam takiej obawy. Nawet telefon zaliczył nurkowanie w wiadrze z wodą :D

Edytowane przez GRIZZLY1
    Dla porządku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    psz3mo

Ja niedlugo przesiadam sie na egzotycznego Huaweia Honor 3C w wersji 4G, bo zmieniam prace i bede dual sima potrzebowac (noszenie 2 tel. jest nie dla mnie - probowalem). Na pokladzie jest 4-rdzeniowy Kirin 910 (ten sam co w Ascend P7, tylko tam 910T), mali 450, 2 gb ramu, 16 gb romu + microSD, 5" w hd i technologii OGS LTPS no i KK. Aparaty to 8 i 5 mega pikseli. GorillaG chyba nie ma, ale bedzie szkielko nillkina. Ramka telefonu niby jest z magnezu, a tylna klapke za grosze mozna kupic z 'amelinium'. Koszt nowego telefonu to 220$ + ew Vat 23%.

tapnięte z eLDżi eL9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przeszedłem oczko wyżej, Nexus 5 32gb jest poprawa szybkości ale nie jest tak ładny jak starszy brat

Wysłane z mojego Nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Ja przesiadlem sie na g3 telefon jest swietny, jedynie design w n4 byl duzo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    corevu

Po 15miesiącach z n4 przesiadka na Galaxy S4. Na plus: aparat i kamera. Nie ma porównania. Obudowa, spasowanie, solidność, również bez zarzutu, nic nie skrzypi, choć nex naciskając przy gnieździe ładowania "skrzypiał". Tylnia klapa S4 jest bardzie śliska niż szkło nexa ale tu i tu używam nillkin'a więc nie ma tematu. Szybkość działania ok, różnice w codziennym użytkowaniu są marginalne, powiedzmy, nex śmiga 200km/h a S4 180km/h a zdarza się że również 200km/h a nawet 210km/h. Dla mnie jest to taka responsywność systemu że nie ma co narzekać, n4 i s4 zapewniają komfortowe użytkowanie. Marudzenie że s4 czy n4 są wolne to jakiś żart, oczywiście pewnie są słuchawki szybciej działajace, bo przecież maniacy herców, pixeli i cyferek muszą się czymś jarać i firmy muszą wypuszczać nowe, lepsze, szybsze sprzęty.

Ale sami doszli już do tego że różnice się zacierają jeśli proc ma 1.9 GHz a 2.5GHz więc zaczli zabawe z wodoodprnością i takimi pierdami. Nagle użytkownicy zauważyli że to jest konieczne w nowym telefonie i absolutny "must have", heh...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne bo kupilem zonie s4 i zanim oddala mi nexusa 4 to trochę pouzwalem. I jak dla mnie jest zauważalnie wolniejszy. Tzn najbardziej to widac przykładowo jak szybko wejdziesz w 1 apke, wyjdziesz, 2 apke wyjdziesz, 3 apke. Te apki nie musza byc wielkie ale przy takich czynnościach s4 jest wolniejszy. I raczej to jest 200 km/h do 100 km /h. S4 jak na samsunga jest bardzo szybki, duzo bardziej niz s3 lte, ale wciaz wolniejszy od nexa. Wydaje mi się ze nexusy zalatwiaja konkurencję tak powyżej 100 do 150 apkek (tzn jak tyle regulalrnie używasz) Jakościow do s4 nic nie mam mimo ze nexua jest ze szkla. A aparatowo jest lepszy, ale ta szybkosc to jednak zauwazalna.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Ja po N4 kupiłem N5 i polecam taką zmianę. Oba są świetne, nie ma jakiegoś przymusu do zmiany. Ale jak ktoś chce więcej pamięci, czyli 32GB, lepsze oba aparaty, lepszy ekran, głośnik na dolnej krawędzi, to warto. Design jest inny, bardziej surowy, ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić i wydaje się bardziej futurystyczny, N4 jest może bardziej elegancki i ramka metalowa daje efekt premium. Ale za to N5 jest lżejszy, lepiej wyważony, tył jest lekko wyprofilowany. Wziąłem też wersję białą dla odmiany, jest dość efektowna i rzuca się w oczy. Czarna jest matowa z tyłu i na bokach co też daje fajny efekt, jest nietypowa i daje wrażenie jakiejś tajemniczości, o ile można tak powiedzieć. Jednak czarny zbiera dość wyraźnie ślady palców po czasie, więc mi by to przeszkadzało i od razu bym szukał "dbrand" na tył telefonu.

Ogólnie oba, N5 i N4 są świetne i zostawiam tego drugiego. Jeden błyszczy na zewnątrz, a wersja nowsza błyszczy softem, szybkością i podzespolami przy również ciekawym designie, jednak bardziej surowym i miminalistycznym, co daje też jakiś efekt i wyróżnia go na tyle innych smartfonów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi