Skocz do zawartości
shaka

Na co przesiadamy się z N4- czytać drugi post

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również przeszedłem z N4 na N5, jednak to na chwile. Przed zakupem chciałem ocenić jak owy telefon się sprawuje i szczerze... po zmianie z modowanego Nexusa 4 na stock N5 nie widze żadnej różnicy, żadnej. Co najwyżej youtube szybciej się uruchamia. Aparat jedynie na plus, chociaż dla mnie to najmniej istotna sprawa. Bateria trzyma bardzo podobnie jak w N4. Generalnie mój telefon wróci z serwisu i żegnam się z N5, nie warto. Czekam na zaproszenie i biore 1+1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

Dla mnie duża różnica jest w płynności i dziwne że nie odczułeś większej mocy. Ale jeżeli na chwilę to dlatego, po prostu chcesz czegoś innego. Ja zostaje przy Nexusach z szybkimi aktualizacjami, bateria w N4 czy N5 mi wystarcza, nie strawiłbym większego ekranu z jakimś custom romem na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Shaka to chyba jednak za malo tak przesiadac się z n4 na n5. Jak nie wyjdzie n6 w jakiejś rozsądnej propozycji to wtedy faktycznie trzeba będzie n5. I oczywiście 32 gb to plus ale to chyba nie z polskiej dystrybucji a z gwarancją jest wtedy problem (różne sa opinie, ale ludzie problemy maja nawer na tym forum). Czekam na wesje n6 32 gb, żeby byl w jakimś polskim sklepie typu euro albo z sieci. Wtedy jest najbardziej pewny (kupie używany)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    shaka

4 posty wcześniej pisałem co jest na plus w N5 względem N4. Wszystko poza wykonaniem, za to N5 jest lżejszy, a w Spigen neo hybrid już jest lepiej i bezpieczniej.

Ja po prostu jestem zadowolony ale nikogo nie zmuszam. Stwierdzenie że to za mało (s4 pro - 4x 1,5GHz i problemy z temperaturą VS s800 czyli 4x 2,23GHz, lepszy ekran, oba aparaty, 2x więcej pamięci, oraz kolejne 1,5 roku wsparcia Google) to nie wiem czy tak mało. zależy dla kogo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Ja mogę od siebie polecić OnePlus One, którego używam od 2 miesięcy. Przesiadka na niego z nexusa powinna być prosta dla wszystkich, którym nie będzie przeszkadzał ekran 5.5" - producent przyzwyczaja nas do regularnych aktualizacji, dzieli się sterownikami z developeami, dzięki czemu powstaje duża ilość ROMów, kerneli, z którymi nie ma problemów jak na urządzeniach samsunga, czy HTC i innych. Stockowym ROMem jest cyanogenmod, ale nie ma problemu z instalacją czystego androida, Paranoid, Pac, slimcat, czy wielu innych. Bootloader jest odblokowany, a ingerencja w system nie unieważnia gwarancji. System chodzi płynnie i bez bugów jak na Nexusach. Aktualizacja do androida L ma być jeszcze w tym roku, najpóźniej w grudniu. Mnie kupno wyszło 1350zł za wersję 64GB i nie żałuję. Nexus 6 to dla mnie za duży ekran. 5.5" to i tak już nienajwygodniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również przesiadłem się na OnePlus One z N4, choć Nexa nadal posiadam. Wstrzymam się ze sprzedażą do premiery Lollipop.

Ad. postu wyżej: bootloader jest fabrycznie zablokowany, ale dokładnie tak samo jak w N4, czyli jedna komenda na PC i można sobie odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

U mnie zawitał Sony Z2. O nexusie myślę wciąż z sentymentem ale juz bym nie wrócił przynajmniej z tego modelu. Nigdy nie byłem fanem telefonów Sony, ba raczej nimi gardziłem. O tym, że jednak w moje ręce trafiła xperia zadecydował pech i przypadek bo rozbiłem Nexa. Niemniej plusy zmiany to nieporównywalnie lepszy ekran, jakość audio na słuchawkach (używałem vipera w N4 ale i tak jest lepiej w Sony na stockowych ustawieniach), dźwięk z głośników i przede wszystkim bateria. Nie muszę ładować każdego dnia i przestałem się bać, że nagle zostanę gdzieś bez prądu. Poza tym LTE, wspaniały aparat. Wydajność super, nie czuje żadnego spowolnienia, lagów itd więc najwieksza obawa przed zmianą telefonu poszła w odstawkę. Tylko te 5.2" ciut za dużo, jak dla mnie. Wersja 5" lub 4.7" byłaby idealna.

P.S.

Właśnie przez taki duży ekran zawiodłem się Nexusem 6. Propozycja super ciekawa ale 5.9" to juz trochę patelnia.

Sony Xperia™Z2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vcxz

Ja w tym tygodniu zamieniłem N4 na Moto X (2013). Nexus był świetny i bardzo lubiłem ten telefon jednak w porównaniu z moto x trochę nieporęczny przy obsłudze jedną ręką. Kwoto udało mi się zrobić taką zamianę bez dopłacania a nawet 10 pln zarobiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

To w takim wypadku wymiana jak najbardziej na +, a jak gwarancja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vcxz

Niestety gwarancji brak, ale nexus też jej nie miał więc jakoś mi to nie przeszkadza. Moto X w stanie idealnym, dystrybucja europejska więc LTE działa. Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi