Skocz do zawartości
SzerokiPL

Power Bank jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem motorolę moto g oraz rozglądam się za power bankiem ponieważ są wakacje częste wyjazdy imprezy itp. nie pozwalają mi na zbyt częste ładowanie telefonu a korzystam intensywnie. Postanowiłem zakupć Power Bank, znalazłem kilka ciekawych aukcji.

1. POWER BANK ROMOSS MOTOROLA MILESTONE MOTO G DROID (4460973158) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Według pojemności mogę nałądować telefon powiedzmy 6 razy, to prawda ? Jest do dobra firma czy pojemność moja się z rzeczywistością?

2. AAB POWER BANK 8 16800mAh CZARNA ŁADOWARKA BATERIA (4430272971) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Tutaj jest jeszcze większa pojemność i jest tańsza, podejrzewam, że jest coś nie tak.

3. http://allegro.pl/ladowarka-solarna-power-bank-20000mah-2usb-iphone5-i4429500262.html

To mnie zaintrygowało, działa to ładowanie słonczne? Na aukcji pisze "MOŻLIWOŚĆ ŁADOWANIA Z WBUDOWANEGO OGNIWA SŁONECZNEGO oraz ZA POMOCĄ DOŁĄCZONEJ ŁADOWARKI SIECIOWEJ I UŻYCIE JAKO POWER BANK 20000mAh."

Czyli mogę to również ładować ładowarką sieciową, więc mogę naładować baterię słońcem i powiedzmy podłączyć w ciemnym miejscu ?

4. http://allegro.pl/show_item.php?item=4410984491&msg=Obserwujesz+t%C4%99+ofert%C4%99.%3Cbr+%2F%3E%0ANie+przegap+jej+zako%C5%84czenia.+Ustaw+przypomnienie+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3E%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E.&watched=1&msgtoken=2588db2f0d2284939d6df5b28ebc72fd553da4b654bb8a05ab6d91f2d6ed1ca0

ta wygląda na solidniejszą + ma latarkę

Moje pytania mogą być głupie lecz na prawdę jestem zielony w temacie power banków i kompletnie nie wiem czy podane są odpowiednie. Mile widziane wasze propozycje tak do 100-150 zł

Edytowane przez SzerokiPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tą z 3 linku ma znajomy, ładuję ją Motorolkę i szybko ładuje, ale czy ma faktycznie te 20000 mAh to bym nie wierzył ;) ale motkę do pełna naładuje tak, jakbyś ładował sieciową ładowarką ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myski

Kolego, po pierwsze nie wierz w bajki, po drugie nie oszczędzaj na siłę na czymś co może uszkodzić Twój inny sprzęt. W żadne 20000mah nie wierzę, ale okolice 10000 jak najbardziej.

Ja wybrałem coś takiego http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4403670641 można dostać taniej, ok 120 zł. Ładowanie w 80% to ok 4-5h a do końca jeszcze dodatkowe 3, wyobraź wiec sobie ładowanie 20000mah... Mi pasuje 2x telefon i raz tablet, to wystarcza, pełnych testów nie robiłem ale uważaj żeby telefonu nie wpinać pod 2A i zapewnić minimalną choć wentylację (nie pakuj w ciasne kieszenie w plecaku na czas ładowania)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli przy pełnym naładowaniu power banku trwającego 7-8 h ladujesz 2x telefon do 100% z ilu ? Oraz tablet ?( jaką pojemność ma tablet, o baterie chodzi).

Jak oceniasz mobilność tego urządzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myski

Jest przyjemnie obły, nieduży jak paczka fajek. Tablet to ok 4300, telefon to moto g, a więc 2000. Zwykle ładuje jak mi spada na 15%, ale to różnie bywa. Teraz nad morzem na plaży ładowałem tablet, telefon, głośnik BT i e booka i jeszcze jedna kropka z 4 została. To ile razy będziesz mógł ładować zależy od tego jaki kabel i jak ładujesz - najwydajniej jest do 80% ładować kablem krótkim jak z zestawu, ale na 1A. Wtedy najmniej mah przerabia się na ciepło, wiec najwięcej trafia do telefonu.

---------- Post dołączono o 14:34 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Jak chce Ci się czekać to zrobię test i tylko PB będę ładował motkę to wszystkiego się dowiesz w tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekam, czyli wymiarowo podobny do fajek to mobilny (duży +). Wydajny jest ten akumulatorek :)

Edytowane przez SzerokiPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myski

Bardzo. Dokładnie masz niżej na foto.

u4usaty7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niedawno czytałem na temat PB z funkcja routera i wejściem na kartę SIM.

Wtedy nie byłem zainteresowany ale teraz to wiedzę sens dla takiego rozwiązania jakby tylko wszystko działało jak należy

tapu tapu z motki G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś kupiłem power banka za 22zł o pojemności 5600mAh. Jakaś masakra bo raz nie mogłem naładować do 100% mojego sgs. Miesiąc temu zakupiłem power bank LuQs o pojemności 7800mAh i wystarczy na 4 doładowania mojego smartfona. Często się przydaje podczas podróżowania lub poza domem. Latareczka tez się przydała nie raz:) Najlepsze jest to, że ładuje tak szybko jak ładowarka sieciowa 1A. Jestem bardzo zadowolony z produktu a dałem za niego 95zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi