Skocz do zawartości
Zenderable

Telefon nie reaguje, nie wstaje, nie odpala się. Ratujemy OnePlus One.

Rekomendowane odpowiedzi

wefhy

Coś takiego nie powinno mieć miejsca, no ale coś trzeba zaradzić. Przytrzymaj przycisk power przez 10s - może po prostu się zawiesił na czarnym ekranie. Co bardzo możliwe, jesli nie reaguje ani trochę na nic. Jak nic, to potrzymaj pod ładowarką z 10-15 minut. Powinien wstać. J

Edytowane przez wefhy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie wstał, przytrzymałem bardzo długo power i ładowałem go też z jakieś 30 min. Telefon dziś przyszedł, no i się zastanawiam co to może być, czy to jakiś losowy przypadek podczas próby update'u?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wefhy

Możliwe, że losowy przypadek. Jeśli to się nie powtórzy, to ja bym się nie przejmował. Ale jeśli tak... No to można się zacząć ubiegać o wymianę(choć nie wiadomo, czy przyjmą "bo się zawiesił i nie chciał wstać 2 razy").

Spróbuj zaktualizować jeszcze raz, poużywaj kilka dni i oceń, czy wszystko z nim ok.

Edytowane przez wefhy
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

skrypt OTA jest niedopracowany miałem identyczną sytuację tylko w moim przypadku telefon nie wstał i złapał hard bricka, ale go bez problemu odbrickowałem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko już zaktualizowane, dziękuję bardzo za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

Ludzie, wasza pierwsza czynnosc to powinno byc odblokowanie bootloadera a pozniej dopiero zabawy z OTA czy czymkolwiek innym bo mozna zaliczyc hard bricka - a wtedy jest jazda na maxa - cala reszta to softbrick do opanowania w 2 minuty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@cr3pt Czyli sugerujesz, że nawet jak instaluję aktualizacje z poziomu systemu - bo są dostępne, to powinienem odblokować bootloader? Nie za bardzo jeszcze to ogarniam(wiadomo jest pełno poradników na yt), a nie chciałbym czegoś sobie zepsuć w telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cr3pt

Sugeruję żeby pierwszą czynnością było odblokowanie bootloadera bo w przyszłości mogą wystąpić przypadki które spowodują konieczność wysłania tel do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dzięki za radę, tak chyba też uczynię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pantin

@@cr3pt Czyli sugerujesz, że nawet jak instaluję aktualizacje z poziomu systemu - bo są dostępne, to powinienem odblokować bootloader? Nie za bardzo jeszcze to ogarniam(wiadomo jest pełno poradników na yt), a nie chciałbym czegoś sobie zepsuć w telefonie...

Poradnik masz w dziale "ROM-y & Modyfikacje". Wszystko bardzo ładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi