Skocz do zawartości
zdybo

Sposób na root w telefonie MyPhone C-Smart

Rekomendowane odpowiedzi

zdybo

Witam, dzisiaj chciałbym przedstawić sposób na zrootowanie waszego telefonu C-Smart. Jednocześnie zaznaczam, że nie posiadam tego telefonu i chcę wam tylko zarysować sposób w jaki to można zrobić. Nie udało by się to dzięki: @ReaderPL - pomoc merytoryczna, @EdioS - prośba o zrootowanie i pierwsze testy. W późniejszej fazie : @li-on - dostaczenie obrazu zmodyfikowanego recovery , @Artur Szewczyk - ostateczne testy i pierwszy udany root.

Wgranie roota moim sposobem, polega na instalacji sterowników do SP Flashtool, wgrania custom recovery przez Flashtoola i ostateczny krok, to wgranie paczki z rootem przez custom recovery. Przy takim zabiegu tracicie gwarancję, ale możecie ją odzyskać usuwając roota i wgrywając przez Flashtoola obraz stockowego recovery.

Nie odpowiadam za szkody wyrządzone przez ten poradnik. Nie odpowiadają za nie również żadne osoby wyżej wymienione w tym poradniku - wszystkie działania wykonujesz na własną odpowiedzialność!

Najpierw przeczytaj uwagi na dole postu :)

Zalecam wykonanie przed operacja backupu.

A zatem zaczynajmy:

1. Pobieramy plik recovery: klik

2. Pobieramy plik scatter: klik

3. Dwa powyższe pliki wrzucamy na pulpit

4. Pobieramy SP Flashtool : klik

5. Wypakowujemy archiwum

6. Włączamy w telefonie debugowanie usb

7. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie "VOL -" i "Power"

8. W komputerze uruchamiamy menedżer urządzeń (prawy przycisk myszy na ikonie mój komputer > właściwości > menadżer urządzeń)

9. Śledzimy zmiany w menadżerze podczas podłączania telefonu

8. Do urządzenia, które zostanie podłączone - w menadżerze urządzeń ręcznie instalujemy sterowniki, znajdują się w wypakowanym archiwum

10. Po zainstalowaniu sterowników, odłączamy telefon

11. Uruchamiamy program SP Flashtool

12. Wybieramy scatter loading i określamy położenie naszego scattera na pulpicie

13. Odznaczamy wszystkie inne moduły do instalacji (preloader, boot, itp.), zaznaczone zostawiamy tylko recovery

14. Podłączamy telefon, wciskamy przycisk download (telefon dalej w trybie vol down i power)

15. Gdy operacja zakończy się, telefon uruchamiamy, wrzucamy na kartę pamięci bądź pamięć wewnętrzną tę paczkę : klik. Wyłączamy telefon i uruchamiamy kombinacją "Vol +" i "Power" - jeśli nie uda się za pierwszym razem, to po włączeniu się telefonu, wyłączamy go i włączamy tą samą kombinacją, po czym jeśli pokaże się okno wyboru, to wybieramy recovery.

16. W recovery, wybieramy opcję install zip po czym instalujemy paczkę

17. W głównym menu recovery, wybieram opcję reboot

18. Po ponownym uruchomieniu cieszymy się z posiadanego roota ! :)

Uwagi:

Jeśli download nie pójdzie na wersji sp flashtool którą ja podałem, śmiało można pobrać nowszą wersję i spróbować. Nie jestem pewien co do posiadanego przezemnie pliku scatter - otrzymałem go od użytkownika i pochodzi z C-Smart. Najpewniej będzie go jednak wygenerować w programie MTK Droid Tools - do niego instalujemy sterowniki adb dla telefonu (klik). Gdy telefon zostanie wykryty, wybieramy opcję Blocks Map a następnie u dołu okienka które się pojawi - Create scatter file, wybieramy miejsce zapisu pulpit i gotowe :)

Edytowane przez zdybo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Działa tylko zamiast

7. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie "VOL -" i "Power"
    powinno być Wyjmujemy baterię ze smartfona i podłączamy do komputera :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zdybo

@czesio92

Tak, wiem. Gdy mój tester powiedzial ze pasek postępu nie ruszal, odpalil w vol down i Power czyli to menu serwisowe i w nim instalacja ruszyla :)

Wysłane z Lujmi 820 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4. Pobieramy SP Flashtool : klik

Na końcu linku jest "/", żeby ściągnąć trzeba skopiować link i wkleić w pasku adresu przeglądarki bez "/".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EdioS

W takim razie mój telefon jest jakiś dziki bo zadziałał tylko bez baterii :) Wielkie dzięki ! Wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie nie chce działać ten sposób ;/

Próbowałem na różnych wersjach SP FlashTool i z różnymi kombinacjami z baterią i przyciskami.

W menedżerze urządzeń MediaTek PreLoader USB VCOM Port się w kółko pojawia i znika a program czeka na czerwonym statusie po wykryciu tego portu.

Ktoś ma jakiś pomysł?

System to Win7 x64 instalowany niecałe 2 miesiące temu, więc powinien być w miarę czysty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko pięknie, ładnie opisane tylko zastanawiam się drogi kolego po co mi plik recovery skoro w tutorialu nie ma ani jednego zdania o jego przeznaczeniu. Chyba że się mylę to proszę mnie poprawić ;)

PS. jeśli ktoś ma problem z utworzeniem pliku scatter w MTK w wersji podanej przez użytkownika zdybo, to należy kliknąć w oknie programu na link po prawej stronie do najnowszej wersji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pamk22

Recovery potrzebne jest po to, aby wgrać roota. W wbudowanym tego nie zrobisz. Wgrywasz je w programie SP FlashTools :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cromak

Witam Wszystkich

Jestem dziewicą w tym temacie więc proszę o wyrozumiałość. Jakie parametry ustawić w SP FlashTools na zakładce Write Memory aby wgrać recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Od już kilku dni próbuję zrobić... cokolwiek podanego w tym poradniku. Żadnego podpunktu nie mogę wykonać.

Np, ręczna instalacja sterowników: po wejściu w ten tryb vol down, coś tam się w menadżerze instaluje już. Chciałem zainstalować te sterowniki z paczki ale pozostaje pytanie: gdzie mam niby to zainstalować? W menedżerze urządzeń odpada bo wyskakuje informacja o aktualnej wersji sterownika. Co więcej, mam wbudowany tryb recovery w telefonie :o

Myślałem że skoro posiadam ten tryb to po wrzuceniu paczki z rootem jakoś obejdę ten plik scatter ale jednak nie. Przy próbie instalacji SU z trybu recovery, system ewidentnie informuje o braku pliku scatter :(

Bardzo bym prosił o dokładne, wręcz łopatologiczne wytłumaczenie jak wykonać te wszystkie podpunkty aby zakończyły się sukcesem.

Jeśli chodzi o dokładniejsze dane: System windows 7 oraz 8.1 64 bit. Reszta w zdjęciachhttp://i59.tinypic.com/30hv3iu.jpg

http://i58.tinypic.com/2c124p.png

http://i61.tinypic.com/b7jh46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi