Skocz do zawartości
PgDn3

Jak przyśpieszyć androida ?

Rekomendowane odpowiedzi

PgDn3

Witam , posiadam telefon Galaxy Note 3 i może wam się to wydać dziwne , ale android wydaje mi się na nim chodzić słabo (czas reakcji itp ) . Może to wynika z tego że wcześniej miałem iphone i absolutnie nie żałuję przesiadki na Note 3 ponieważ jest to wspaniałe urządzenie ale brakuje mi tej płynności co była na IOS . Czy znacie jakieś sposoby aby przyśpieszyć działanie i płynność androida? .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używaj softu od producenta i zainstaluj customa z działu swojego tematu. Pamiętaj, że tracisz gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radzę poczytać wątki w dziale Romy & Modyfikacje. Po zrootowaniu telefonu będziesz miał większe możliwości co do optymalizacji telefonu, chociażby poprzez zamrażanie niechcianych aplikacji.

Z tą utratą gwarancji to chyba tak trochę na wyrost, są przecież metody do zrootowania tel z knoxem 0x0, szczerze mówiąc nie interesuje się tym zbytnio, bo mam nabita flagę, ale wydaje mi się, że dla chcącego nic trudnego, jest z tym więcej pracy, ale się da.

Tapnięte z Note 3 przy użyciu palców :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

czy to, że telefon może być podrobiony to nie może być przyczyną nie-płynności androida? zanim coś się będzie mieszało w systemie radze się upewnić, ze to oryginał (post pisze, ponieważ tamten został usunięty)

CrystalPA 7.00, SwiftKey 4.4.4 PRO, Enigma v1.05

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

Nie ma potrzeby instalowania jakiegoś custom romu, skoro można spróbować na początek z czymś prostszym - zmiana launchera.

Touchwiz lubi zamulać, najlepiej jest to widoczne po wejściu do dialera/kontaktów.

Opis launcherów w tym dziale na forum - Launchery

Ja polecam Nova Launcher.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

@up

Oczywiście jest to kompletna fantazyjna bzdura osoby która nigdy nie używała dużej ani Ios ani Androida klasy Note.

Dobry launcher + Greenify i to raczej Ios (na nieco starszych iphonach typu 4s) ma ogromny problem z dogonieniem pod względem płynności Note (od 2 wzwyż). Koniec tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

Zgłupiałem czy pisząc @up piszesz do mnie czy po prostu podbijasz cały temat.

Nigdy nie miałem ios, Note 3 używałem rok bez 2 tygodni (jutro by była rocznica :)), Note 2 około pół roku.

Greenify wymaga roota, a nie zawsze root oznacza 0x0 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adamo1139

greenify roota? da się bez

CrystalPA 7.00, Enigma v1.06

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro
    Zgłupiałem czy pisząc @up piszesz do mnie czy po prostu podbijasz cały temat.

Nigdy nie miałem ios, Note 3 używałem rok bez 2 tygodni (jutro by była rocznica :)), Note 2 około pół roku.

Greenify wymaga roota, a nie zawsze root oznacza 0x0 ;)

Mod przeciścił/pousuwał posty i niestety jest trochę bałagan :) Natomiast Greenify nie wymaga wogole roota od wieków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kris

Mój błąd, doczytałem i przypomniałem sobie co to greenify (hibernowanie apek). Nie wiem czemu czytałem to jako "xposed, gravitybox" :) a to już wymaga roota.

Jeśli komuś zamula Note 3, to najlepiej wyczyścić wszystko i od zera skonfigurować telefon, bo trzeba się naprawdę namęczyć, żeby zmulić ten telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi