Skocz do zawartości
PgDn3

Jak przyśpieszyć androida ?

Rekomendowane odpowiedzi

vaxeiro

Właśnie rzecz w tym że konfiguracja od zera jest całkowicie zbędna. Greenify załatwia sprawę. Uwalnia on telefon od śmieci pracujących w tle i od nadmiernej pracy modułu collectora. Plus do tego dobry launcher w miejsce słabego i wolnego TW i jest rakieta :) naprawdę inne systemy mogą jedynie pozazdrościć tego co można w ten sposób osiągnąć na Note.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa7

Witam serdecznie wszystkich !

Otóż mam takie pytanie, da się podkręcić procesor lub cokolwiek w note 3? Przede wszystkim potrzebne mi to do lepszej stabilności gier i różnych aplikacji.

Z góry dziękuje !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, ale to niewiele da, może nawet pogorszyć sytuację. Jeśli zależy ci na wydajności, to sugeruję pobawienie się w custom rom i jakiś custom kernel. Ale cudów bym się nie spodziewał, to dość leciwy telefon. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    osa7

Rom wiem co to ale "custom kernel" nie mam pojęcia zbytnio. Jeśli możesz to wyjaśnij mi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można powiedzieć, że to podstawa systemu. A różnica między stock kernel a custom kernel jest podobna jak między stock rom a custom rom - tworzą / modyfikują je niezależni developerzy, często z pasji. 

Tutaj masz przykładowy kernel pod AOSP/LOS Oreo 8.1 & Pie, wariant LTE snapdragon: https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-3/development/kernel-lolz-kernel-note-3sd-t3812469

Chociaż jak jest z wydajnością tego ci nie powiem, musiałbyś się spytać kogoś tutaj bądź na xda, lub samemu spróbować. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi