Skocz do zawartości
mutasek24

TUTORIAL Przywrócenie fabrycznego romu ( WWE,T-mobile,Orange)

Rekomendowane odpowiedzi

mutasek24

Jest ,wrzuć backup taki jaki znajdziesz wraz z stock recovery. Dostaniesz po kolei OTA aż do wersji 3.33.69.1 ( wszystko powinno przejść gladko:).) Innej opcji nie masz...skoro nie masz backupu swojej wersji ani S-off

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10
    Mam M8 niestety z Orange. Firmware 2.22.401.5

Czy aby na pewno masz telefon z orange? Firmware mówi co innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z Orange, zrootowany i odblokowany BL , dograny ViperRom 2.5 wersja kompilacji 2.22.401.5, dzięki mutasek :) udało mi się wrócić do backupu Orange i wgrać najnowsze OTA :)

Edytowane przez sechmera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    phox

Czołem

Niestety w moim Htc padł tylni aparat. Po jego włączeniu nic nie widac i po 2-3 sekundach aplikacja się zamyka. W telefonie odblokowałem BL i zrobiłem roota. Więcej nic nie robiłem ( mam S-ON ). Teraz aby oddać telefon do naprawy wypadało by to posprzątać. Próbowałem robić S-OFF aby pościagać flagi, ale bez skutku. Teoretycznie powinno dac się to zrobić :

post-218853-14255758833913_thumb.png

post-218853-14255758834914_thumb.png

Telefon kupiony w Orange. Metoda firewater nie działa ( kropki lecą 5 minut i nic się nie dzieje )

Może jakaś podpowiedź ?

Edytowane przez kiler73
    Dodano znacznik spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Spróbuj płatnej metody ale chyba też nie zatrybi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

No to nic nie zrobisz - pozostaje czekanie na kolejną wersję sunshine....niestety.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    masada

Witam,

Pojawił się u mnie rozpaczliwy problem, bawiłem się ROM'ami i chyba mnie okradli :D, otóż: dzięki temu wątkowi bez problemu wracałem do firmware kiedy chciałem (o nr seryjnym tym, który jest wskazany w instrukcji), po czym po kolei robiłem OTA, aż dochodziłem do ostatniego update (nie będę się posługiwał numerami serii tylko wielkościami). Pierwszy update coś ok 66mb, drugi 667mb, trzeci 225mb i wszystko było cacy, aż do paru dni wstecz. Chciałem powrócić do stocka, jak to miałem zawsze w zywczaju, wgrałem ROM i Firmware jak w instrukcji (posługuję się metodą Recovery, bo ta pierwsza mi nie idzie) robię update pierwszy 66mb -jest ok, robię drugi 667mb restartuje się i nie mam WiFi, za każdym razem, a używam metody jak wcześniej kiedy było ok, czyli z instrukcji. Czyli sytuacja jest taka jakbym wgrał np. ViperOne albo ARHD na firmware 1.xxx.xx.xx. Co jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie,

Piszę w owym temacie na prośbę kolegi, który kupił M8 i ma pewien problem a jako, że siedzę wyłącznie w dziale Nexusa nie posiadam wiedzy w modowaniu HTC.

Chodzi o to, że po kupnie telefonu pojawiła mu się aktualizacja OTA która nie chce się zainstalować. Podrzucił go do mnie i po wejściu do recovery ujrzałem TWRP. Od razu napisaliśmy do gościa, od którego kupiliśmy telefon a ten podrzucił nam linki, wg których coś tam grzebał w telefonie.

Na początku zrobił roota wg tego poradnika (How to Root the HTC One M8) a kiedy przymierzył się do sprzedaży chciał go usunąć wg tego (How to Unroot the HTC One M8 (Complete Guide) (Video) TheUnlockr).

Roota faktycznie nie ma ale TWRP zostało i nie wiem jak wygląda sprawa bootloadera.

Pytanie jest następujące - czy trzeba zablokować bootloader i wgrać stock recovery, żeby aktualizacja OTA poszła?

Jeśli tak to jak sprawdzić stan bootloadera i jak go zablokować a potem wgrać stock recovery?

Pytam bo zobaczyłem na forum wyrażenie "S-OFF", "S-ON" a na nexusie takiego czegoś nie ma a nie ukrywam, że mam strasznie mało wolnego czasu przez co nie dam rady ogarnąć i przeczytać wszystkich poradników, które są w tym dziale żeby rozwiązać owy problem...

Z góry ogromne dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

@up -zapoznaj się z tym tematem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi