Skocz do zawartości
articus2004

Samsung Galaxy S5 Duos SM-G900FD

Rekomendowane odpowiedzi

rmac

Witam, nabyłem niedawno ten telefon, i chcę tylko tu powiedzieć iż moim zdaniem jest to najlepszy obecnie telefon na rynku (a miałem już pare flagowców np: LG G3 Dual-lTE, Xperie Z3 dual i pare chińskich flagowców....)

Telefon posiada każde możliwe indywiduum dostępne na rynku tj:

- Pulsometr

- Czytnik lini papilarnych

- Wodoszczelność

- Port IR

- ładowanie indykcyjne

- dual sim (LTE)

- Klawisze fizyczne, nie zabierające ekranu

Jeżeli chodzi o specyfikację to zgoda, są lepsze - ale dla mnie ważne jest aby telefon chodził płynnie, czy będzie to robił z 3GB ram czy z 2 GB ram, dla mnie to bez znaczenia.

Co do ekranu to Amoled jak zwykle wgniata, miałem LG G3 Dual-LTE z ekranem QHD i Amoled "na co dzień" wyląda ładniej, zgoda że filmy QHD wyglądają lepiej (nieznacznie) niżeli FullHD ale ile takich filmów się ogląda na ekranie 5"....

Jedyne minusy;

- Jak dla mnie ekran 5,5" byłby ideałem, na 5,1" jest deczko mało miejsca

- Bateria 2800 trochę nie wyrabia gdy chce się w pełni i aktywnie korzystać z urządzenia, na szczęście są battery packi.

Krótko mówiąc: Moim zdaniem nie ma lepszego, kompletnego telefonu na runku niżeli SGS 5 Duos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czy mozecie uzyskac 4g na sim2?

Wszystko chodzi super, telefon spelnia moje oczekiwania poza jednym, nie moge uzyskac 4g na sim2.

W sim 1 mam Three UK i w UK nie mam problemu z 4g, na sim 2 mam polskiego Plusa i w trakcie pobytu w PL nie udalo mi sie zlapac 4g, tylko 3g (mimo ze bylem w zasiegu LTE i inny telefon laczyl sie z 4g)

Telefonu nie rootowalem bo nie widze takiej potrzeby. Rozmowy nagrywa z obu simow bez problemowo. Bateria, po zablokowaniu i odinstalowaniu nie potrzebnych aplikacji spokojnie wytrzymuje 24h co przy moim uzytkowaniu jest bardzo dobrym wynikiem. Kupilem zapasowa baterie na wszelki wypadek ale jeszcze nie musialem z niej korzystac.

Telefon laduje sie barzo szybko co tez jest dodatkowym atutem.

Gdyby nie ten brak 4g na sim2 dalbym 10/10

G900fd ma obsługę lte na sim1 i sim2. Musisz jedynie w ustawieniach zmienić obsługę lte na konkretny sim. Może twoja karta SIM z plusa nie obsługuje lte?

---------- Post dołączono o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

W G900FD od pewnego czasu na jednej z kart sim mam problem z wysyłaniem smsów. Karta sim jest roczna. Wyskakuje komunikat o błędzie i SMS ma status nie wysłany. Musze po kilka razy ponawiac wyslanie. Obie karty są z T-mobile. Zmienialem sloty sim i problem nie znika. Problemy z sms są nieregularnie. Przypuszczam, że może to być wina karty sim. Ma ktoś podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbisz41

Ma wielu problem z sms , ja też .

Czasem z obu kart nie można wysłać sms, po jakimś czasie samo wraca do normy .

To chyba wada softu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Byk
    G900fd ma obsługę lte na sim1 i sim2. Musisz jedynie w ustawieniach zmienić obsługę lte na konkretny sim. Może twoja karta SIM z plusa nie obsługuje lte?

---------- Post dołączono o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

W G900FD od pewnego czasu na jednej z kart sim mam problem z wysyłaniem smsów. Karta sim jest roczna. Wyskakuje komunikat o błędzie i SMS ma status nie wysłany. Musze po kilka razy ponawiac wyslanie. Obie karty są z T-mobile. Zmienialem sloty sim i problem nie znika. Problemy z sms są nieregularnie. Przypuszczam, że może to być wina karty sim. Ma ktoś podobny przypadek?

Niestety dzisiaj musialem wrocic z Lollypopa do Kitkata......zaczely sie cyrki z smsami. Tzn ja wysylalem i dochgodzily ale ja nie otrzymywalem ........nie wiem czy to wina lollypopa czy jakiegos operatora (mojego Three UK albo tych co mi wysylali) Na Kitkacie nigdy tego problemu nie było

Kolejna wada to ze na niektorych wifi telefon mi sie restartowal.........na domowym SKY bylo znakomicie ale na uczelni co chwile resety.........Gdyby nie te 2 problemy Lollypop byl super.

Odnosnie LTE........u mnie jest LTE tylko na sim 1.......jutro sprobuje jeszcze zamienic karty ale pamietam ze to juz robilem i bylo tak samo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ma wielu problem z sms , ja też .

Czasem z obu kart nie można wysłać sms, po jakimś czasie samo wraca do normy .

To chyba wada softu .

Już myślałem, że to wina karty sim, bo z drugiej sim, smsy wychodzą bez problemu. Tak jak piszesz problem przychodzi znienacka i ta szybko znika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem ww. modelu telefonu w wersji duos. Sprzedający na allegro, poinformował mnie, że telefon ten posiada androida 4.4.2. Chciałbym zrootować ten telefon i tu tworzy się pytanie, czy w ogóle da się tą wersje zrootować. Jeżeli tak, to czy musiał bym pozostać na tym sofcie? czy nowszy też można?. Zależy mi na gwarancji i fladze knox 0x0.

SAMSUNG GALAXY S5 DUAL LTE G900FD BLACK OD RĘKI!!! (5080522896) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbisz41

Nie jestem na 100% pewien ale chyba na lollipop root nabija knox. musiałbyś poczytać w dziale z zwykłym S5 metody sa te same.

Na KitKacie 4.4.2 jest ROOT Knox0x0 .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie z rootem dla Samsunga Galaxy S5 DualSim nie ma problemu na Androidzie 4.4.2. Problemu tego nie ma również na Lollipopie, ale - niestety - tylko na podstawowej słuchawce G900F, czyli tej bez DualSim.

Trochę musimy jeszcze poczekać na roota dla G900FD z Lollipopem i KNOX 0x0.

Wiem, że Chainfire pracuje nad nową wersją MobileODIN Pro, którym - zachowując flagę KNOX 0x0 - bez problemu można będzie zrootować słuchawkę "w locie" podczas upgrade do Lollipopa. Warunkiem będzie posiadanie roota w systemie w wersji 4.4.2.

Cztery tygodnie temu pytałem się go, czy wydanie update MobileODIN Pro, to kwestia dni, tygodni, czy miesięcy. Odpowiedział, że tygodni. Minęły te spodziewane tygodnie, ale ostatnio napisał w wątku o MobileODIN Pro, że jeszcze chwilę trzeba zaczekać.

Tym narzędziem po updade będzie można zrootować Lollipopa na wielu telefonach, w tym na naszym Samsungu Galaxy S5 DualSim, jednak narzędzie nie jest bezpłatne. Jego zakup w GooglePlay to wydatek około 20 zł.

Warto kupić ten telefon, zrootować 4.4.2 i troszeczkę poczekać na przesiadkę na Lollipopa. Ja tak właśnie zrobiłem. Z telefonu jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza od kiedy do 4.4.2 wgrałem sobie modem z najnowszej 5.0. Skończyły się problemy z gubieniem sygnału. Polecam.

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Obecnie z rootem dla Samsunga Galaxy S5 DualSim nie ma problemu na Androidzie 4.4.2. Problemu tego nie ma również na Lollipopie, ale - niestety - tylko na podstawowej słuchawce, bez DualSim. Trochę musimy jeszcze poczekać.

Nie rozumiem nic z tego . Napisałeś, że S5 FD 4.4.2 można zrootować, po czym dalej napisałeś, że tylko na podstawowej słuchawce, bez dual-sim. Czyli wreszczcie jak jest?. No chyba, że chodziło Ci o możliwość roota na S5 FD 4.4.2 bez nabijania flagi knox i chciałeś napisać , że zrootować też idzie Lollipopa, ale tylko w standardowej wersji S5.

Pozdrawiam!.

Edytowane przez longer86

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No chyba, że chodziło Ci o możliwość roota na S5 FD 4.4.2 bez nabijania flagi knox i chciałeś napisać , że zrootować też idzie Lollipopa, ale tylko w standardowej wersji S5.

Trafiłeś :) No niestety, Lollipop póki co przy KNOX 0x0 tylko na SGS5 G900F.

Poprawiłem powyższego posta, bo zbyt chaotycznie go napisałem wcześniej.

Edytowane przez aros1975

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi