Skocz do zawartości
DaveR1

Moto G (2nd gen.) - czy ta ładowarka będzie dobra?

Rekomendowane odpowiedzi

ozarek

@pytający czy ta czy tamta ładowarka...

wysilcie się, przeczytajcie trochę wątku i będziecie mieli odpowiedzi na pytanie. Nie ma sensu zadawać nasty raz tego samego pytania...

Skoro na temat tej czy innej ładowarki jest jednoznaczna opinia w wątku to po jakiego grzyba pytać o nią jeszcze raz? Zastanówcie się i ogarnijcie trochę, święta się skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie jako nowy posiadacz Moto G (2014).

Jak wszyscy zgromadzeni tu wiedzą, w komplecie nie ma ładowarki.

Mam na stanie ładowarkę Samsung - zdjęcie z parametrami załączam poniżej.

Proszę o podpowiedź, czy jest ona optymalna dla Moto G, czy lepiej byłoby zaopatrzyć się w coś innego.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, a szczególnie polecenie konkretnych produktów.

IMG9514.jpg

Pozdrawiam i dziękuję,

Damian.

Edytowane przez zdybo
    Dodałem spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zdybo

@@roswell89

Twoja ładowarka teoretycznie pasuje do Motki, lecz jest ona za słaba. Prąd ładowania o napięciu 4,75V i natężeniu 0,55A może ładować baterię wiekami, o ile zdoła ją ładować. Ładowarka pasuje raczej od dowolnego telefonu, a nawet nie koniecznie od telefonu. Jeżeli czytałeś posty w tym wątku, to można było zauważyć ładowarki o różnym natężeniu prądu wyjściowego. Z tego co pamiętam polecany przez producenta zakres to od 0,7A do 1,5A. Większość obecnych adapterów ma na wyjściu 1A co wystarcza w zupełności. Oczywiście im więcej amper, tym szybciej ładuje, ale nie działa to w nieskończoność, tylko do momentu kiedy układ ładujący w telefonie nie przestanie korzystać z wyższego natężenia.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    smugi

@zdybo

mówiąc krótko: NIE   :fuckthisshit:

Edytowane przez zdybo
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zdybo,

Bardzo dziękuję za objaśnienie

Znalazłem  Nokia AC-10E

-INPUT: AC 100-240V / 50-60Hz / 160mA

-OUTPUT: DC 5.0V / 1200mA (1.2A)

http://allegro.pl/org-ladowarka-sieciowa-nokia-ac-10e-e52-lumia-930-i5067299189.html

Parametry chyba są dobre, brać ją?
    Czy jest jeszcze coś na co warto zwrócić uwagę?

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zdybo

@@roswell89

Osobiście nie wiem czy są jakieś lepsze, ale ta ma dobre parametry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja ostatnio widziałem fajna "ladowarkę" w ikei, trzy wyjścia, maksymalny prąd na jedno wyjście 2,4A. Takie coś powinno starczyc na lata, można ładować więcej sprzętów itd. Chyba sobie kupie jako dodatkową. Obecnie mam taka 1A i czasami jest zbyt wolna gdy muszę gdzieś niedługo wyjść.

Edytowane przez fredoslaw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwiększanie prądu ładowania nic nie da, bo i tak telefon sobie dobiera odpowiednie natężenie. Możesz podpiąć źródło prądu 5V 1000A a i tak motka będzie się ładować tak długo jak powiedzmy na ładowarce 1,5A czy 2A. Osobiście uważam, że dla telefonu i baterii najbardziej optymalne są ładowarki około 1A, bo i czas ładowania nie jest tak długi jak np. na 500mA, a sam prąd ładowania nie jest na tyle duży, żeby skracał żywotność ogniwa. 

Jeśli mogę coś doradzić, to najlepiej kupić ładowarkę o prądzie ładowania w zakresie 0,8 - 1,5A wyprodukowaną przez znanego producenta, bo tylko to gwarantuje nam utrzymywanie parametrów ładowania zgodnych z wymogami telefonu. Sam ładuję motkę ładowarkami od samsunga i htc i wszystko jest ok, w aucie mam od sony 1,2 A (przydaje się mocniejsza, bo jednak telefon z włączoną navi też ma większe zapotrzebowanie niż gdy leży na biurku w domu). Wyleczyłem się ze wszystkich badziewnych ładowarek, które to miały niby 2A, a nie potrafiły doładować telefonu, gdy w aucie miałem odpaloną nawigację. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zwiększanie prądu ładowania nic nie da, bo

No właśnie da, bo producent podaje dla Moto maksymalny prąd 1,5A więc jest to znacząco więcej niż 1A które mam teraz. Wiem że ja do naładowania pełnego potrzebuję 4-5 godzin, natomiast kiedyś kolega pożyczył mi na chwile ładowarkę Sony (parametrów nie widziałem) i w 20 minut naładowałem 40 %. Ładowarka z Ikei o której piszę ma dużo większy prąd, który dodatkowo przyda mi się do innych urządzeń. Z doświadczenia wiem też że Ikea popeliny nie wciska, świetlówki które tam kupiłem w 2003 roku do dzisiaj mi świecą, a w tym czasie wymieniłem wiele Philipsów i innych no-namów. http://allegro.pl/ikea-3x-ladowarka-usb-koppla-3-gniazda-promocja-i5315860739.html

Natomiast do spokojnego ładowania przez noc słabe ładowarki są jak najbardziej odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to ciekawe, ja posiadam ładowarkę od HTC 5V 1A (a raczej adapter+ kabel USB od motki) i bateria od 25% do 100% ładuje mi się w ok 2h 30min   :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi