Skocz do zawartości
Pekin

tutorial Debrandowanie Note 4 [SM-N910C] [SM-N910F] - KNOX - 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

Pekin

logoSamsung.gif

ZANIM ZACZNIESZ:

- Wszystko robisz na swoją odpowiedzialność i nie ponoszę odpowiedzialności za Twoje poczynania!

- WAŻNE: Jeśli macie u siebie brandowany (ze śmieciami od operatora) soft 5.1.1 - nie debrandujcie go starszymi wersjami!

CZEGO POTRZEBUJEMY?

1. Niebrandowany soft dla swojego modelu (N910C = Exynos; N910F = Snapdragon)

Pobieramy z oficjalnej strony Samsunga (klik) (wpisujecie w wyszukiwarce swój model i wyświetla się lista wszystkich softów dostępnych na cały świat. W chwili obecnej można debrandować softem opartym na Lollipopie 5.1.1

6HRg0g3.png

(rys. 1 Przykładowy screen z czystym oprogramowaniem dla modelu N910C dla Polski)

Posiadacze modelu N910C szukają oprogramowania polskiego, natomiast użytkownicy korzystający z N910F - wybierają kraj, który im odpowiada najbardziej (niestety Polska nie ma swojego czystego oprogramowania).

Do pobrania właściwego oprogramowania możemy skorzystać z narzędzia przedstawionego w tym temacie [klik].

Oprogramowanie możemy pobrać też korzystając z tematu na naszym forum, gdzie zamieszczane są wszystkie wersje softów dla N910C i N910F [temat - klik]

2. Program ODIN 

Wgramy nim czyste oprogramowanie [download - klik].

3. Sterowniki Samsung

Najczęściej wgrywają się same przy podłączeniu telefonu do komputera. Jeśli tak się nie stanie, najłatwiej zainstalować na komputerze program KIES [klik - download].

4. Telefon N910C/N910F, kabel USB, sprawny komputer

PRZYGOTOWANIE DO INSTALACJI:

1. Zgrywamy sobie na kompa wszystko co chcemy zachować z pamięci wewnętrznej telefonu (proces debrandingu wiąże się z wyczyszczeniem pamięci wewnętrznej).

2. Wyłączamy telefon i wchodzimy w recovery (jednocześnie klikamy i przytrzymujemy Volumel+, Power i Home) (Zwiększenie głośności, przycisk zasilania i Home).

AT4lq4z.jpg

(rys. 2 Oryginalne recovery)

4. Robimy wipe data + wipe cache (po recovery poruszamy się przyciskami głośności, akceptujemy przyciskiem power), następnie wyłączamy telefon.

PROCES INSTALACJI:

1. Włączamy ściągnięty wcześniej program ODIN.

2. W polu AP wybieramy paczkę oprogramowania w formacie .md5, (rys.3, numer 1) którą wcześniej pobraliśmy. Czekamy chwilę, aż program zweryfikuje oprogramowanie i w polu Message wyświetli komunikat: Checking MD5 finished Successfully (rys 3, numer 2).

KJlizBZ.png

(rys. 3 Program Odin - instalacja czystego oprogramowania)

3. Uruchamiamy smartfon w trybie Download Mode. Aby to zrobić, na wyłączonym telefonie przytrzymujemy trzy przyciski: Volume-Power i Home. (Redukcja głośności, przycisk zasilania i Home).

4. Wybieramy przycisk Volume+, aby potwierdzić chęć wgrywania oprogramowania.

phuOVan.png

(rys. 4 Wejście do download mode)

5. Podłączamy telefon za pomocą kabla USB do komputera (w komputerach stacjonarnych najlepiej wybrać tylny port). Odin powinien wykryć telefon, czego oznaką będzie zakolorowany a niebiesko prostokącik (rys. 3, numer 3). Napisy wewnątrz prostokąta mogą być u każdego inne.

6. Przyciskamy Start i czekamy kilka minut aż program wgra oprogramowanie do telefonu.

7. Jeżeli w programie wyświetli się komunikat PASS!, oznacza to, że oprogramowanie zostało wgrane poprawnie i można bezpiecznie odłączyć telefon od komputera.

6. Kiedy skończy się wgrywanie oprogramowania, nastąpi restart telefonu, wyłączamy go, uruchamiamy ponownie recovery i ponownie robimy wipe data i wipe cache i uruchamiamy telefon - WAŻNE!

FAQ:

1. Czy operacja jest bezpieczna?
    - operacja jest bezpieczna (chyba, że podczas wgrywania wywali ci korki w domu)

2. Nie nabiję w ten sposób flagi Knox/ czy debrandowanie powoduje utratę gwarancji?
    - nie, wgrywając oficjalne oprogramowanie Samsunga nigdy nie nabijemy flagi Knox'a. Nie tracimy też gwarancji.

3. Czy znikną wszystkie aplikacje od operatora wraz z logo startowym (Orange/Plus/Play/T-Mobile)?
    - tak (pod warunkiem, że wybierzecie soft bez brandu)

4. Gdzie znajdę niebrandowane oprogramowanie dla Snapdragona na Polskę?
    - niestety takiego nie ma i nie będzie z racji tego, ze w Polsce Note N910F dostępny jest tylko u operatorów. Trzeba posiłkować się niebrandowanymi softami z innych krajów Europy.

5. Czy moje CSC ulegnie zmianie i kolejne aktualizacje przez OTA będę dostawał wraz z innymi, którzy mają CSC XEO od nowości?
    EXYNOS: Kies nadal będzie czytał stare CSC, mimo, że w telefonie i recovery zmieni się na XEO. Aktualizacje przez OTA jednak normalnie dochodzą tak jak wszystkim z CSC XEO.
    SNAPDRAGON: romy na Snapdragona nie posiadają CSC XEO. Każdy kraj (wersje niebrandowane) i każdy operator (wersje brandowane) mają swoje CSC:

Po wgraniu na model ze Snapdragonem romu z danym CSC, zmienia się ono wszędzie i wszędzie jest ze sobą zgodne.
    Aktualizację dostaniemy właśnie zgodnie z tym CSC, czyli w przypadku romu z Niemiec, dostanie się aktualizację przez OTA wtedy kiedy dostaną Niemcy.

Aktualizacja (11.12.2014)
    Użytkownik Shem nagrał WIDEOPORADNIK (zawiera dokładnie te same, w\w informacje):

:cheers: Pomogło? Postaw piwko  :cheers:

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix
    • Lubię to! 15

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozbyłem się w ten sposób brandu Playa. Od razu dostałem aktualizację i wszystko śmiga. Nie ma się czego bać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam telefon z orange niedawno wrocil mi z gwarancji bo mialem problem z gps, wszystko jest juz okej. Mam nadzieje, że więcej ni3 będę go musiał nigdzie juz wysylac. Bardzo denerwuje mnie brand od orange i te aplikacje oraz to ze nie mam aktualizacji na bieżąco. Chcialbym sie zapytac czy jest sens wgrywac dla snapdragona wersje na niemcy czy czekac na wersję polska ( o ile taka będzie ) jak to sie ma z gwarancja skoro jest niemiecki jezyk itp.. czy nie bedzie zadnej roznicy między takim niemieckim softem a polskim chyba ze np po formatowaniu całkowitym pamięci i przy pierwszym uruchomieniu po prostu przy wyborze języka domyślnie bedzie niemiecki..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

Warto pozbyc sie brandu, to na pewno, szczegolnie od Orange.

Nie narzuszasz w zaden sposob gwarancji - jest to oficjalny ROM Samsunga i nie nabija Knoxa.

ROM jest europejski, ma te wszystkie jezyki, ktore ma wersja XEO, takze jest i polski.

Roznica jest taka, ze nie masz brandu :) w pakiecie jest tylko jedna niemiecka aplikacja, ktora mozna od razu wyrzucic. I masz czysty telefon. SMialo mozesz wgrywac, bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Apki sa dwie, jakas od hoteli i od pizzy. Można usunąć. Przed oddaniem na gwarancję I tak bym radził wrzucić odinem soft z orange

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Mam nota SM-N910C chciałem pobrać oprogramowanie z oficjalnej strony samsunga ale w nie mogę się tam zarejestrować a płacić raczej nie chce. Możecie mi pomóc co że robię wpisuje wszystko tak jak jest napisane a i tak nie chce mnie zarejestrować.

Chciałem sie pozbyć brandu z Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za poradnik, 5 minut i nie mam brandu PLAYa ... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak pobrać z Twojego linku - poproszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy po przeprowadzeniu debrandingu mój telefon będzie wykrywany i aktualizowany tak samo jak inny z dystrybucji europejskiej ? CSC również będzie aktualizowany ?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi