Skocz do zawartości
Pekin

tutorial Debrandowanie Note 4 [SM-N910C] [SM-N910F] - KNOX - 0x0

Rekomendowane odpowiedzi

slaweczek

@up

W pierwszym poście masz FAQ -punkt 4ty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właściwie chciałbym dopytać się odnośnie Kies, dlaczego po zmianie CSC przez Odina, nadal będzie czytał to brandowane ? Można zmienić ten stan rzeczy ? Zależy mi aby ustawić telefon tak jakbym go kupił w wersji europejskiej, niebrandowanej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stworzyłem filmik oparty o poradnik. Myślę, że przyda się początkującym:

@Pekin Jeśli można to prosiłbym o dodanie filmiku do pierwszego posta. Pozdrawiam

---------- Post dołączono o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Właściwie chciałbym dopytać się odnośnie Kies, dlaczego po zmianie CSC przez Odina, nadal będzie czytał to brandowane ? Można zmienić ten stan rzeczy ? Zależy mi aby ustawić telefon tak jakbym go kupił w wersji europejskiej, niebrandowanej.

Nie jestem ekspertem, ale kwestia jest już wytłumaczona w pierwszym poście:

EXYNOS: Kies nadal będzie czytał stare CSC, mimo, że w telefonie i recovery zmieni się na XEO. Aktualizacje przez OTA jednak normalnie dochodzą tak jak wszystkim z CSC XEO.

SNAPDRAGON: romy na Snapdragona są multi CSC i nie ma tu romów XEO. Zatem przy wgraniu jakiegokolwiek romu będziemy mieli nasze stare CSC i aktualizacje OTA dostaniemy według niego.

Kwestie zmiany CSC będzie musiał wytłumaczyć ktoś bardziej obeznany w temacie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Shem, filmik dodany do pierwszego postu :)

Jeśli pytacie o CSC to KONIECZNIE piszcie jaki macie model - F czy C. Na Exynosie sprawa jest oczywista i wszystko jest w FAQ.

Na Snapdragonie to tak średnio wiadomo jak jest i czas najwyższy temat rozwiązać w pełni. Mam wgrany ANK4 Niemiecki (bez brandu):

1. Kies:

leT81cf.png

2. Aplikacja Phone INFO ★Samsung★:

2t9rPCp.png

3. Recovery:

"# MANUAL MODE #

Applied the CSC-code : DBT

Succesfully applied multi-CSC.

Zatem po wgraniu na MODEL ZE SNAPDRAGONEM romu z danym CSC, zmienia się ono wszędzie i wszędzie jest ze sobą zgodne.

Zakładam, że aktualizację dostaniemy właśnie zgodnie z tym CSC, czyli w przypadku mojego romu z Niemiec, dostanę aktualizację przez OTA wtedy kiedy dostaną Niemcy.

Żeby się upewnić można wrzucić np ten rom:

i zobaczyć czy pójdzie aktualka przez OTA do najnowszej wersji dla Izraela (ANK5).

Mi się osobiście nie chce :oczy:

Pierwszy post uaktualniony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje zapytanie jest odnośnie modelu na Exynosie, w FAQ jest napisane że "Kies nadal będzie czytał stare CSC, mimo, że w telefonie i recovery zmieni się na XEO". Jaki jest powód takiego działania Kies, czy można to zmienić ? Czy jest możliwość aktualizacji przez Kies ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Niestety nie wiem jaki jest powod takiego dzialania Kies. Jednak jesli sie nie zmienia to bardzo mozliwe, ze aktualizacje beda Ci przychodzily z brandem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

U mnie na Snapdragonie kupionym w Orange sytuacja ze zmianą wyglądała tak:

Miałem oryginalnie soft z Orange N910FXXU1ANJ4 i CSC IDE

Wgrałem soft niemiecki w wersji N910FXXU1ANJ4 i CSC DBT, czyli przed ostatni dla Niemiec. chciałem sprawdzić czy zaktualizuje mi do ostatniego OTA lub Kiesem. Po tej zmianie soft miałem z Niemiec ale CSC pozostało z Orange czyli IDE.

Widoczne tak było w Kies. Jednak jak dałem w telefonie żeby wyszukał aktualizacje to pokazał, że jest nowy soft (coś ponad 100MB) i rozpoczął aktualizację OTA.

Po chwili w moim Note 4 był już najnowszy soft dla Niemiec czyli N910FXXU1ANK4. Również po tej aktualizacji CSC ustawił się na DBT i jest widoczny w Kies jako telefon z oryginalnym niemieckim ROMem. Teraz wszystkie nowe aktualizacje dla Niemiec będą automatycznie pobierane na moim (a właściwie na żony :) ) Note 4 z Orange.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pekin

Pagolik ma exynosa i mimo, że kies widział stare csc, dostał on aktualizacje ota zgodna z xeo.

To co napisał user56 potwierdza, że wgranie danego softu na snapa tez zmienia jego csc i dostajemy aktualizacje zgodnie z tym csc.

Temat uważam za wyjaśniony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pagolik

OTA przychodzi bez problemu, z Kiesa nigdy nie korzystalem, wiec nie wiem. Prawdopodobnie dlatego Kies pokazuje CSC PRT czy IDE, bo taki mamy product code zapisany w telefonie, a po tym wlasnie Kies identyfikuje telefon. ROMy bez problemu wchodza z poziomu telefonu, wiec nie ma spiny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wszystko jasne, aby Kies wykrył nowe CSC potrzebne jest przeprowadzenie aktualizacji przez OTA. Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi