Skocz do zawartości
Wojciech Grabczan

Acer A510 grzeje się, podczas ładowania i nie uruchamia się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem polega na tym że tablet się nie ładuje. Próbuję ładować go oryginalnym zasilaczem, który został naprawiony po tym gdy został całkowicie przerwany. Kolega który naprawiał mi zasilacz jest pewien, że naprawił go odpowiednio. Pomimo tego po podłączeniu zasilacza do tabletu, po kilkunastu minutach urządzenie bardzo się rozgrzewa i nie uruchamia się wcale, zapala się jedynie na moment pomarańczowa dioda. Dodam jeszcze, że tablet nie reaguje również na podłączenie i próby ładowania zwykłym kablem micro usb, nie reaguje również na komputer. Próbowałem również ładować go ładowarką uniwersalną 12V/1,5A z końcówką micro usb, chociaż wtedy nie wiedziałem jeszcze że przez gniazdo micro usb i tak 18W nie przejdzie. Czy mogło to spowodować uszkodzenie gniazda ładowania w tablecie? Czy uszkodzona jest bateria? Będę wdzięczny za wszelkie pomysły, uwagi, informacje na temat tego co się dzieje.

Na razie wymyśliłem, że spróbuję pożyczyć od kogoś działającą ładowarkę do acer a510 i z tym również zwracam się do was. Czy ktoś z Warszawy mógłby mi pożyczyć ładowarkę, żeby sprawdzić czy tablet się w ogóle uruchomi? Nie chcę w ciemno kupować nowej.

Pozdrawiam

Edytowane przez Wojciech Grabczan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.Mam tan sam problem co Ty z tym że mój tablet się włączył po tym jak wcisnąłem jednocześnie volume + oraz przycisk włączenia.Iconia odpaliła ale z tyłu po prawej stronie robi się bardzo ciepła oraz w opcjach "Bateria" wyświetla się stan ładowania o%.I tak cały czas.Dodam tylko że też podłączałem wcześniej inny zasilacz.Może dlatego coś się <ciaaach>.Teraz mam oryginalny ale nic to nie daje..A może znalazłeś już rozwiązanie.Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam

Edytowane przez Miły
    Nie używamy przekleństw, nawet ocenzurowanych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wloz go do lodowki na 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

Trochę późno ale problem rozwiązany.Kupilem nowy  port DC tutaj: http://acershop.pl/pl/p/Acer-55.H99H2.001-port-DC-do-tabletu-A510/1216  i problem zniknął.Pozdrawiam

post-110966-0-00787400-1457042299_thumb.jpg

port DC

Edytowane przez DeTeMoto
    Grafiki ZAWSZE dodajemy w SPOILERZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi