Skocz do zawartości
mlun

Jakie etui do zenfon 5?

Rekomendowane odpowiedzi

fyme

Szukając na Ali obudowy do asusa (chciałem białą i w końcu znalazłem za 10$ :D ) natrafiłem na takie cudo:

BZO708L.jpg

Generalnie to spory klocek i pewnie prócz wagi mocno powiększa telefon ale podoba mi się i sam nie wiem dlaczego choć cena (54$ z wysyłką DHL) skutecznie odstrasza. Ot taki kawał aluminium ;)

A tu link do aukcji jak by ktoś miał ochotę się skusić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Właśnie dostałem obudowę do Asusa :D Telefon kupiłem z czerwoną (nie ma wyboru w Polsce) a chciałem białą. Najpierw chciałem kupić w sklepie Asusa ale z wysyłką wychodzi grubo ponad 100 PLN a to wg mnie za dużo więc zacząłem poszukiwania na Ali i ... znalazłem :D. Nie wiem czy klapka jest oryginalna ale to nie ważne bo wygląda identycznie jak moja fabryczna klapka w kolorze czerwonym (po za kolorem oczywiście ;) ) ma wszystkie logotypy i opisy (czego nie widać na aukcji) a klawisze boczne wyglądają tak samo jak w oryginale więc jestem bardzo zadowolony zwłaszcza że kosztowała 10$. Aż żałuję że nie kupiłem kilku sztuk, każdej w innym kolorze ;)

Z resztą zobaczcie sami:

euQX0bu.jpg

ertueLL.jpg

0fpDrlA.jpg

z3JUOET.jpg

Dla zainteresowanych link do aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Kliknąłem kup 27 stycznia. Dziś jest 4 lutego i mam już klapkę na telefonie więc razem 9 dni!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Oficjalnie odszczekuję rewelacje dotyczące Nillkina!!!

Ale od początku.

Jak już pisałem wcześniej po zakupie hard case'a Nillkina okazało się że nie idzie go założyć na zenfona. Jak bym nie kombinował zawsze jeden z rogów telefonu wystawał po za obrys etui.

Wkur...zdenerwowany całą sytuacją po utracie zaufania do Nillkina kupiłem oryginalny hard case Asusa (na szczęście w promocji za 29 PLN.) i z założeniem tego problemu już nie było. Potem kupiłem sobie upragnioną białą klapkę na Ali i etui Asusa wróciło do kartonu (tak szczerze to od początku średnio mi się podobało). Dziś szukając czegoś w szafie wywaliłem na wierzch przy okazji Nillkina więc z czystej ciekawości postanowiłem go na telefon wcisnąć. I teraz najlepsze. Case pasuje jak ulał! Myślę sobie ocb? No więc zdejmuję case'a, zdejmuję białą obudowę po czym zakładam fabryczną czerwoną a na nią Nillkina i....nie pasuje. Powtarzam więc całą operację z białą klapką i etui pięknie się na niej układa. Masakra jakaś! Teraz albo zakupiona klapka jest cieńsza albo to asus ma sporą tolerancję przy odlewach swoich klapek. W każdym razie teraz mam piękną białą obudowę na której mam białego Nillkina i jestem spełniony, no może przesadzam ale jestem spokojny bo o ile na co dzień mogę sobie pozwolić nosić telefon bez żadnej osłony o tyle będąc w pracy pewnie szybko telefon oberwałby swoje. W każdym razie jest git :D

Najlepsze że Nillkina miałem zamiar wywalić żeby mnie w oczy nie kuł. Na szczęście nie zdążyłem...

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne, na prawdę :D Ja mam oryginalne fioletowe plecki i mój Nillkin pasuje idealnie - ciekawe od czego to w takim wypadku zależy :D

Niemniej jednak - dobrze, że jednak "zaryzykowałeś" sprawdzenie Nillkina z białymi pleckami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fyme

Ja nie polecę żadnego z powyższych. Nie żebym jakieś miał tyle że jakoś średnio wypada otwierane etui na telefonie.. Zona miała coś podobnego na innym telefonie. No grecka tragedia, wiecznie przeszkadzająca "okładka" :facepalm: Oczywiście to tylko moje zdanie a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;) ja natomiast wolę jakiegoś hard case'a (tak na prawdę to wolałbym nie zakładać nic na plecy ale moja praca nie bardzo na to pozwala niestety) i szkło hartowane i dla mnie jest ok.

Edytowane przez fyme

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi dzisiaj szkło hartowane nillkina pękło w ręce podczas nakładania... Nie żeby coś, ale położyłem to na ekranie i ładnie wszystko się przyciska i ręką po tym jeżdżę, nagle *BUM*, pęka.... nie, dziękuję...

Hard Case'a tego od nilkina?

http://allegro.pl/etui-nillkin-frosted-shield-asus-zenfone-5-folia-i5029213297.html#delivery

czy jak padnie przodem na ziemię, to te plecki wystają tak żeby zamortyzować upadek od strony krawędzi telefonu?

Edytowane przez Pacman1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mlun

No jakis mm wystaje ponad ekran. Ale czy ochroni? Szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi