Skocz do zawartości
plonking

Kabel magnetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem kabel magnetyczny na brick.pl, ale po podłączeniu jest bardzo luźny, pomimo 'silnego' magnesu. Po przyjrzeniu się wtyczce zauważyłem, że po pierwsze magnes jest krzywy, a po drugie piny są elastyczne i się chowają podczas wciskania i powinny się ładnie chować i bardziej wchodzić w miejsce w telefonie, ale z racji wystającego magnesu nie jest to możliwe.

Poniżej zdjęcie mojej wtyczki (dodanie obrazka aby był widoczny nie jaki załącznik mnie pokonało, aż zajrzałem do poradnika, ale nie pomogło :P Edit: Na Tapatalku widać obrazek :)):

post-18316-1425575839267_thumb.jpg

Jeżeli ktoś posiada jakikolwiek taki kabel, to czy mógłby zrobić zdjęcie samej wtyczki jak i po podłączeniu kabla do telefonu żeby zobaczyć jak głęboko ta wtyczka wchodzi w innych przypadkach ?

Pozdrawiam

Edytowane przez plonking

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz do sprzedawcy ze Kabel nie pasuje, Ja osobiście używam stacji dokującej za 25 zł i ładuje oryginalną ładowarką i kablem, jestem z niej zadowolony napięcie to ok 880, A co do kabla to wymiń go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Taki jest plan żeby go odesłać i przy okazji może pokazać jak powinno być, ja mi będą wysyłać ciągle złe kable to to nie będzie miało sensu niech sprawdzą na miejscu.Poza tym chcę zobaczyć jak to powinno wyglądać prawidłowo żeby następnie kupić już dobry kabel.

PS. Masz Z2 czy Z3 ? jaką dokładnie stację posiadasz za te 25PLN ? ja za sam kablem dałem więcej i nie działa :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Z2 a stacje kupiłem nieoryginalna. Taka i ładuje przez oryginalna ładowarkę i kabel a nie ten w zestawie

http://allegro.pl/sony-xperia-z2-stacja-dokujaca-ladowarka-dk36-i4803068162.html

Edytowane przez Rich Marcinko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w-w111

Witam,

przy okazji mam pytanie do osób które używają kabla magnetycznego w samochodzie. Może ktoś, proszę, polecić jakiś dobry kabel. Dużo czasu spędzam w samochodzie w ciągłe wpinanie zwykłego kabla jest uciążliwe. Nie wiem czy magnes w kablu wytrzyma wibrację w czasie jazdy. Jeżeli ktoś ma sprawdzoną metodę będę wdzięczny za radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam ten kabel i nie narzekam:

2gen MAGNETYCZNY KABEL USB SONY Z Z1 Z2 Z3 Compact (4723222408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Magnes nie jest zbyt mocny ale trzyma. W aucie trzeba kabel zawinąć tak,

aby nie obciążał złącza, bo wiecie jakie mamy dziurawe drogi.

Natomiast są uchwyty ze złączem magnetycznym Brodit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako że niedawno zakupiłem Z3 i nie chciałbym zbyt często otwierać zaślepki od złącza microUSB, postanowiłem zakupić coś do ładowania przez złącze magnetycze. I tu chciałbym zapytać jakie posiadacie kable/stacje i jakie moglibyście mi polecić, bo nie wiem czy jakaś straszna chińszczyzna nie uszkodzi mi baterii itp. :P

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że telefon drogi to i na stacji magnetycznej nie oszczędzałem. Kupiłem Dk48 i nie żałuje. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, ale czy poza "prestiżem" to jest jakaś inna różnica między kabelkami a stacją, czy ładują tak samo i nie ma z nimi problemów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Abi

Napiszę coś z własnego doświadczenia. Do Z1 kupiłem oryginalną stację dokującą. Do Z2 używam też stacji dokującej od Z1. Do Z3 bez kombinowania stacja już łatwo nie pasowała, więc kupiłem kabel magnetyczny (niby oryginalny, bo z logo 'Sony' lecz nie sądzę, by był oryginalny). Różnica w praktyce jaką widzę to trochę dłuższy czas ładowania za pomocą kabla w stosunku do stacji. Być może wynika to ze średnicy kabla bądź wielkości styków. A może to w praktyce są różne zasilacze? Bo ładując przez stację używałem ładowarki od Z1/Z2, a do kabla zawsze włączałem od Z3. Problemów z kablem nie ma. Sprawdziłem nawet co się stanie jeśli podłączę kabel do telefonu odwrotnie. Nic, prócz braku ładowania się nie dzieje. Stacja ma ten plus, że tel można wygodnie używać do np. oglądania filmów podczas ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi