Skocz do zawartości
Tical

Jaki ROM najlepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie już większość dobrych i znanych custom'ów to ma ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tical

Ja używam Omni od początku i na kernelu Franco jest OK.

Zdarzył się co prawda kilka razy drenaż baterii, ale to zawsze któryś gapps trzymał locka (PA Gapps).

W Omni jest potencjał. Każda aktualizacja coś wnosi. System aktualizacji OpenDelta działa wzorowo, wszystko robi się samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Krepki

Obecnie używam aokp na standardowym kernelu i powiem szczerze że ten rom z dnia na dzień jest coraz lepszy :-) Baterie trzyma coraz lepiej (mi lepiej niż na stocku), ma wsparcie dla theme choosera, dzięki czemu raz na jakiś czas można sobie szybko i łatwo odświeżyć wygląd telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od dłuższego czasu (jeszcze na poprzednim telefonie) używam SlimRomów i bardzo je sobie chwalę ze względu na możliwości personalizacji. (navbar, statusbar, quicksettings itp.) Jedyne, czego mi tu brakuje, to HDR+ ze stocka. Całkiem dobrze się tam sprawował. Jest jakiś sposób, żeby zaimplementować go do aparatu w tym Romie?

PS. Mam Nexusa dopiero od nieco ponad doby i jeszcze nie poznałem wszystkich Romów, stąd moje pytanie - jest jakiś Rom, który ma podobne możliwości konfiguracyjne do SlimKAT'a, a który możecie mi polecić?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Poczekaj, aż ParanoidAndroid wyjdzie z fazy beta. On ma ogromne możliwości personalizacji, ale jak narazie same bety i wszystko okrojone, ale to się zmieni z czasem. CM to podrasowany stock, także ze SlimKata będziesz bardziej zadowolony.

Co do HDR+, to wgrałeś paczkę Downloads - Addons4.4 z tego linku o nazwie Photosphere.4.4.2.build.2.x ? Ja mam możliwość włączenia HDR w aparacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, nie wgrałem, bo sądziłem że to tylko Photosphere, które nie jest mi potrzebne, ale zaraz sprawdzę czy czasem nie kryje się w nim HDR+

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Edek Łomiarz

Ewentualnie sprawdź PurityROM, jak używałem na N4 to też miał spore możliwości konfiguracyjne, a patrząc na jego features i screeny tak właśnie jest.

Link XDA: Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, w dodatku photosphere jest też HDR

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doczytałem wcześniej, a napisali, że Photosphere to nic innego jak stockowy aparat. Zrobiłem backup aktualnego, wgrałem pobrany i rzeczywiście - HDR+ jest. Nowy aparat zastąpił slimowego.

Edytowane przez Edek Łomiarz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam purity. Co do baterii teraz za wiele powiedzieć nie mogę bo korzystałem z franco i dopiero dzisiaj flashowalem raz jeszcze aby sprawdzić ich kernel. OTA nie ma. Ogólnie całość działa bardzo ładnie, jest nieco opcji i póki co jestem zadowolony po przesiadce z CMa.

---------- Post dołączono o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Po dniu (niecałym jak widać) mogę stwierdzić, że kernel z purity pod względem baterii do najlepszych nie należy.

Używałem w sumie normalnie i przy niemalże równych 2h SOT teraz jest już tylko 25%. Sporo gorzej od kernela z CM, nie mówiąc o franco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi