Skocz do zawartości
plantator

TUTORIAL Powrót z GPE [5.0.1] na stock [4.4.4] xt1032

Rekomendowane odpowiedzi

plantator

Kolejnym krokiem jest sflashowanie stock 4.4.4

Cały system pobrałem z Stock firmware images - Post #348 - XDA Forums

czyli retail EU xt1032, pewnie działało by również z GB

po pobraniu wypakuj do folderu z którego będzie flash czyli tam gdzie są sterowniki adb i mfastboot

po tym ponownie uruchom debugowanie usb, restart do bootloadera, podepnij pod komputer i flash tylko i wyłącznie linijek które podaje, nie radzę próbować flashu bootloadera oraz gpt.bin może o załatwić telefon:

mfastboot flash logo logo.bin

mfastboot flash boot boot.img

mfastboot flash recovery recovery.img

mfastboot flash system system.img_sparsechunk.0

mfastboot flash system system.img_sparsechunk.1

mfastboot flash system system.img_sparsechunk.2

mfastboot flash modem NON-HLOS.bin

mfastboot erase modemst1 

mfastboot erase modemst2 

mfastboot flash fsg fsg.mbn

mfastboot erase cache 

mfastboot erase userdata 

mfastboot reboot

po uruchomieniu może znowu wystąpić migotanie, zastosować się do rady powyżej.

Witam na retail EU 4.4.4 KitKat

lecisz wg tego

Edytowane przez plantator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj wracałem z 5.0.2 i niestety mi się nie udało. Próbowałem najpierw bez pierwszej linijki potem z pierwszą linijką. Za każdym razem system się nie wgrał po uruchomieniu zatrzymywał się na info o odblokowanym bootloader. Pamiętam, że po wpisaniu pierwszej linijki
    czyli mfastboot flash logo logo.bin miałem w oknie fastbota info o False  potem leciało wszystko już z okey. Spróbowałem z linijką mfastboot flash partition gpt.bin to samo czyli False potem reszta okey.

Wgrywało się tylko recovery system nie. Wrzuciłem TWRP 2.8.5.0 w nim próbowałem formatu partycji też nie pomogło cały czas to samo. zastanawia mnie też dlaczego Minimal ADB and Fastboot nie odczytywał mi komend tak jak jest w poradniku i wywalał mi taki komunikat

Nazwa 'mfastboot ' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne program wykonywalny lub plik wsadowy

bez litery m leciało wszystko pięknie. Udało mi się powrócić do 4.4.4 przy pomocy kopii TWRP którą miałem na pendrivie.

Teraz zastanawiam się czy po powrocie będę mógł wgrać za pomocą tego poradnika czysty 4.4.4 jakby naszło  mnie z powrotem na lollipopa.

Edytowane przez szymon7805

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

czy w folderze gdzie masz sterowniki i system rozpakowany masz plik mfastboot.exe czy tylko fastboot.exe? wrzuć to i sprawdź czy ci pójdzie http://d-h.st/xVQ

no i mówisz że wgrywałeś bez pierwszej linijki a wgrywa się bez pierwszych dwóch 

mfastboot flash partition gpt.bin

mfastboot flash motoboot motoboot.img

te pomijasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat pliku mfastboot.exe nie mam i przez niego pewno mi nie odczytywało komendy. Dzięki za sugestie. Downgrade robiłem według poradnika Moto G - instalacja stock ROM - czystego systemu trzymając sie dokładnie instrukcji powrotu i w  nim nie ma nic o ominięciu drugiej linijki. Na necie znalazłem taki poradnik, ale też nic nim nie zwojowałem Moto G: Downgrade Lollipop Android 5.0.1 Android 4.4.4 KitKat

P.S. Wiem , że to nie jest temat o powrocie ze stocka tylko z GPE, ale procedura jest ta sama.

Edytowane przez szymon7805

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

niestety jest dość niekatualny i nie ma zaznaczone że przy downgrade z 5.0.2 do 4.4.4 trzeba ominąć mfastboot i gpt

także próbuj jeszcze raz przy użyciu mfastboot i nie wpisująć tych dwóch linijek tylko tak jak zacytowałem wg postu cztery posty wyżej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz mi powiedzieć o co chodzi z tym migotaniem ekranu? Czy to jest trwały defekt downgrade'u czy chwilowy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mck964

Plantator, mam prośbę, mam xt1032 5.02 Tesco i przez kłopoty z mikrofonem chce wrócić do 4.4.4

Mam już wszystko przygotowane, tylko za nic nie mogę znaleźć romu Tesco 4.4.4

EU nie chce iść, pójdzie GB?

Bardzo proszę o poradę, najlepiej o link do stock ROM Tesco 4.4.4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

migotanie jest chwilowym efektem do pierwszego zablokowania i odblokowania ekranu po uruchomieniu/restarcie. jest to związane z tym że bootloader jest w wersji lollipop a system kk i nic z tym się nie zrobi;)

tu masz retail uk, tesco też nie znalazłem 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=54872143&postcount=362

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mck964

Myślisz że pójdzie GB na tesco?

No nic, ściągam i zobaczymy

Gdyby nie chciało iść to co trzeba dalej zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    plantator

gdyby nie szło opisz problemy jakie wystapiły bo nawet en.eu powinno pójść więc to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi