Skocz do zawartości
kolezanka1983

info Karty pamięci do sony xperia Z3 - dyskusja, uwagi, spostrzeżenia, opinie.

Rekomendowane odpowiedzi

roniin

Witam,

zastanawiam się nad kupnem karty Samsung Evo microSDXC 64GB. Transfer podany przez komputronika 48MB/s w dwie strony. Ktoś jednak podał że realnie jest około 20MB/s zapis i 30-40MB/s odczyt. Cena w sklepie 149.90PLN, przez internet 129.90PLN. Moje pytania:

- biorąc pod uwagę USB2.0 w naszych Z3, na kompa i tak szybciej nie pójdzie? Czy sama Z3 jest wstanie wykorzystać szybszą kartę?

- opłaca się kupować szybszą kartę, np Samsung Pro microSDXC 64GB za ponad 210PLN? w sensie telefon to wykorzysta?

- czy są jakieś testy szybkości karty w telefonie? ktoś coś testował?

- gwarantowane 10MB/s starcza do filmów 4K? zgadza się?

Napis Samsung zniósłbym na karcie, telefon chyba się nie pogryzie? Testował ktoś?

era_smart, masz namiar na allegro na tą kartę?

Abi, testowałeś szybkość na kompie? masz namiar na kartę?

ziomalnik, chyba trudno dostać kartę większą niż 128GB, druga sprawa to cena koło 1k PLN

Pozdrawiam

Edit

Testował ktoś swoją kartę w A1 SD bench? Widziałem że Z3 potrafi mieć nawet powyżej 35MB /s.

Edytowane przez roniin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, mam problem z kartą micro sd. Moja xperia z3 jej nie czyta, jest to karta Micro sd hc class 4 8gb. Gdy podłączam ją przez adapter do kompa to komputer ją widzi normalnie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją nową kartą. Mianowicie czerwonym kingstone'm sdxc uhs3 64GB transfery według producenta są niby na poziomie 90mb/s odczyt i 80mb/s. Wiem że te wartości są laboratoryjne, ale w moim Z3 to porażka. Oile zapis w granicach 20-30mb/s jeszcze jest znośny to odczyt to totalna kpina od 0,00mb/s do maks 0,03 MB/s. Sprawdzane za pomocą aplikacji A1 SD Bech. Podczas kopiowania z komputera na kartę transfer oscyluje w granicach 20mb/s,ale to raczej wina czytnika. Próbowałem formatowania karty na kilka sposobów w kompie, w telefonie i ciągle.ta sama sytuacja. Filmów nie ważne czy w kiepskiej jakości czy fullhd nieda się oglądać. Z początku myślałem że to player używam MX playera więc zainstalowałem Vlc i było jeszcze gorzej. Dodam że moja poprzednia karta GOODRAM SDHC 32GB class 10 nie sprawiała żadnych problemów. Teraz nie wiem czy to wina telefonu czy samej karty.

Proszę o jakąś radę albo pomoc bo skończyły mnie się pomysły, walczę już z tą kartą od 2 dni.

Edytowane przez imaginos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    roniin

Ok, kupiłem kartę samsunga evo 64GB.

A1 SD bench pokazuje 21,6MB/s zapis i 42,4MB/s odczyt. Jak na razie działa spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, czy z xperia z3 działają tylko jakieś szczególne karty ? bo mam jedną 8gb(microsdhc class 4, C08G TAIWAN) i niestety xperia wgl jej nie widzi, lecz gdy podłączę ją przez adapter do komputera normalnie ją wyczytuję. Mam zamiar teraz kupić taką ale się boje, że znowu będzie jakiś problem... http://www.x-kom.pl/p/225186-pamiec-transflash-microsd-sandisk-32gb-microsdhc-ultra-class-10-30mb-s-uhs-i.html,Wybrałem tą kartę ponieważ mam zniżkę w x-kom i tą kartę mogę kupić za 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najprawdopobniej Twoja karta to podróba i nie ma w rzeczywistości 8gb pamięci a np 1 gb. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

raczej watpie ze nie ma 8gb bo wrzucałem na nią pliki i było 8gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, czy z xperia z3 działają tylko jakieś szczególne karty ? bo mam jedną 8gb(microsdhc class 4, C08G TAIWAN) i niestety xperia wgl jej nie widzi, lecz gdy podłączę ją przez adapter do komputera normalnie ją wyczytuję. Mam zamiar teraz kupić taką ale się boje, że znowu będzie jakiś problem... http://www.x-kom.pl/p/225186-pamiec-transflash-microsd-sandisk-32gb-microsdhc-ultra-class-10-30mb-s-uhs-i.html,Wybrałem tą kartę ponieważ mam zniżkę w x-kom i tą kartę mogę kupić za 50zł.

Mam tę kartę od 3 lat, działała w Z1 idealnie i działa teraz w Z3. Możesz śmiało brać... ja kiedyś kupiłem ją za 170zł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem tą kartę, śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Używa ktoś szajsunga SDXC EVO class 10 64GB? Nie wiem czy jest sens przepłacać za Sandisk mobile ultra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi