Skocz do zawartości
xamil9445

KatKiss KitKat 4.4.4 - Unlock bootloader || Recovery TWRP || Kernel 3.1.10 1.7GHz!!! || F2FS

Rekomendowane odpowiedzi

1wojt1

jeszcze żeby obsługiwał modem :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow! Nie spodziewałem się, że tak łatwo i szybko można tchnąć życie w ten sprzęt. Tablet zaczął działać tak, jak powinien od początku. Super!

Mam tylko dwie uwagi do instalacji - może komuś się przyda.

Otóż u mnie nie chciał przyjąć hasła do konta Google w celu odblokowania bootloadera (nawet po zastosowaniu się do wskazówek i zmian w ustawieniach konta). Wystarczyło jednak usunąć konto Googla z tabletu i zamiast wpisywania hasła musiałem tylko potwierdzić, że na pewno chcę odblokować.

Drugi moment "krytyczny" nastąpił po instalacji sterowników do fastboota. Urządzenie w trybie fastboot odnajdywało, ale po następnej komendzie nic się nie działo. Dopiero odłączenie taba i ponowne podpięcie przyniosło efekt i dalej wszystko poszło jak z płatka. Właśnie teraz piszę na tablecie z podpiętym dokiem w pływającym okienku Firefoxa :-)

Aha, żeby móc pisać z polskimi znakami, trzeba w ustawieniach wejść w "Język, klawiatura, głos", następnie w sekcji "klawiatura fizyczna" wybrać "asusdec" / "skonfiguruj układ klawiatury" / "Polish - klawiatura Android".

I na koniec ptanie. Jest jakaś możliwość wgrania oryginalnej, asusowej klawiatury ekranowej? Jest zdecydowanie wygodniejsza od tej stockowej. Ewentualnie może ktoś poleci coś w zastępstwie? Zależy mi na osobnym rzędzie klawiszy numerycznych i Tabie.

Podsumowując. ROM rewelacyjny, umożliwi wykorzystanie tabletu zgodnie z jego przeznaczeniem, a nie jak do tej pory tylko do czytania eBooków i RSS. Dzięki za założenie tematu i opisania całej procedury.

Pozdrawiam!

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1wojt1

Wow! Nie spodziewałem się, że tak łatwo i szybko można tchnąć życie w ten sprzęt. Tablet zaczął działać tak, jak powinien od początku. Super!

W Twoim profilu widzę, że masz wersję TG, jak działa Ci wbudowany modem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety modem nie działa. Po włożeniu karty SIM brak reakcji. Na szczęście, na tą chwilę, nie jest to dla mnie większy problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxxoo78 testowałeś oba, jakie wrażenia? Opisz coś więcej? 

[Dodano: 10.06.2015 - 23:46]
    Zreszta - to na bazie lollipop - kijowy system na tablet oraz za duzo animacji. Mialem katkiss na bazie lizaka i wrocilem do kitkata bo tego na tablecir nie da sie uzywac mimo ze super chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przerobilem wszystkie romy z xda na ten tablet i ten rom z polaczeniem F2FS powiem bajka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W razie problemów z działaniem aplikacji - spoiler: Spoiler: 1. Wyłączyć dwuskładnikowe uwierzytelnianie na czas działania 2. Na koncie Google pozwolić na logowanie mało znanym aplikacjom

mimo że mam to zrobione nie mogę się zalogować na konto z poziomu aplikacji do odblokowania :(, co jest nie tak?

ok już mam :)

Otóż u mnie nie chciał przyjąć hasła do konta Google w celu odblokowania bootloadera (nawet po zastosowaniu się do wskazówek i zmian w ustawieniach konta). Wystarczyło jednak usunąć konto Googla z tabletu i zamiast wpisywania hasła musiałem tylko potwierdzić, że na pewno chcę odblokować.

a sterowniki do fastboot gdzie znajdę?  :dontgetit:

Edytowane przez matijas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy post, trzeci punkt instrukcji instalacji, drugi link.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi